Chojnickie Centrum Kultury w prezencie na Gwiazdkę

Miało być gotowe w ubiegłym roku, ale nie wyszło. Nowy termin to 12 listopada. Ale uwaga – do tego dnia mają się zakończyć prace. Potem nastąpią odbiory.

Radni i przedstawiciele lokalnych mediów mogli naocznie się przekonać o postępie prac w ChCK.   |  fot. (olo)

Dziś (7 września) na placu budowy pojawili się radni, którzy na własne oczy chcieli się przekonać, jak wygląda postęp prac. Burmistrz Arseniusz Finster od razu zaznaczył, że ChCK nie będzie kartą przetargową w trakcie wyborów, bo oddanie obiektu nastąpi po nich. – Zakończymy w terminie, nie widzę zagrożeń – zapewniał. – Patrzę na wszystko z optymizmem. Konkretny termin to 12 listopada.

Spinają wszystko

Ale to nie znaczy, że od razu będziemy się mogli wybrać na film czy spektakl. – Potem będą odbiory, a w grudniu  będzie upominek na święta. Na pewno koncert noworoczny będzie już tu – kontynuował burmistrz. Na placu budowy pracuje konsorcjum lokalnych firm – Józefa Urbaniaka, Marbruku i Termowentu. Przejęło to zadanie po poprzedniku, który nie dał rady wywiązać się z kontraktu. - Spinamy wszystko – mówił radnym Józef Urbaniak. – Problemy są. Branżę medialną trzeba dyscyplinować. Brudne roboty mamy zakończone, weszliśmy w czyste. Długo trzeba czekać na dostawę np. drzwi czy pomp.

Budują parkingi

Jak podkreślali budowlańcy, obiekt zyska zupełnie nowy wymiar, będzie bardziej funkcjonalny i komfortowy zarówno dla odwiedzających, jak i dla kadry ChCK. – Tu są  świetne możliwości techniczne związane m.in. z oświetleniem sceny – mówi nam zastępca dyrektora Łukasz Sajnaj. – Specjalne trapy pozwolą nam na dodatkowe efekty ze światłem.

Sceny obrotowej i zapadni jednak nie będzie. Za to aktorzy będą mieli do dyspozycji salę prób z zapleczem, muzycy – salę nagrań. Atutem będzie też piękny widok na starówkę z przeszklonego hallu. Teraz widać na pierwszym planie robotników uwijających się przy budowie parkingów przed budynkiem. Ale w tle są kościelne wieże…i stare miasto.

Powstały latach 70-tych Chojnicki Dom Kultury wytrzymał ponad 40 lat. Ciekawe, czy jego spadkobierca będzie miał równie długi żywot…

Maria Eichler, fot. Aleksander Knitter

Zapisz

 1. 17 września 2018  20:55   dwa projekty za ok 90 000 zł - szok , te pieniądze mogły pojść na co innego   anonim

  Drogie to CHCK ....czy ludzie maja pojęcie iz dwa !!! razy projekt był robiony , nasze pieniadze poszły w błoto....pierwszy projekt za ok 50 000 zł robił pan Kufel i termin minął , przepadło , więc trzeba robić drugi i tez pan Kufel , za ok 40 000 zł.A materiały też te najdroższe na budowe....Czy ktoś nam mieszkańcom wyjaśni te przekręty ?! To wyrzucenie pieniędzy w błoto i dlaczego tylko pan Kufel i dlaczego tak drogo....na pewno byliby inni chętni aby projekt robić i taniej

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 8 września 2018  19:29   do wpisu ponizej, jakim ...   anonim

  do wpisu ponizej, jakim trzeba być durniem, aby zadać takie pytanie? tym bardziej, ze w tytule ma odpowiedz

  5
  4
  Odpowiedz
 3. 8 września 2018  19:12   Odbiór w grudniu, ale ...   cierpliwość

  Odbiór w grudniu, ale którego roku.

  5
  8
  Odpowiedz
 4. 8 września 2018  15:38   Nieomylny Finster. Słońce Chojnic (2)   Chojniczanin

  Jego zasług nie można policzyć bo we wszystkim w czym mógł uczestniczyl pod Grunwaldem sam dowodził wojskiem rad udzielał Curie-Skłodowskiej strzelił bramkę na Wembley Anglikom Sam usypał kopiec Kościuszki i przepędził znad Wisły w dal Ruskich on Szymborskiej wiersze dyktował „Wszystko płynie” to jego są słowa Wstrzymał Słońce by Ziemię poruszyć to on w raju Adama miał kusić Do powstania się właśnie gotował gdy na oddział weszła salowa By in vitro mu zaaplikowac.

  11
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 września 2018  19:30   ty nie zaslugujesz na miano ...   anonim

   ty nie zaslugujesz na miano chojniczanin, ale na okreslenie debil polwiecza

   7
   2
  • 8 września 2018  15:50   Hehehe   anonim

   Hehe Dom kultury trzy lata budował, miasto zadluzyl ale odmalowal. Dworcu nie ma bo jeździł Lagunka. Z Pisem wojnę o in vitro stoczył. Doktor z Moskwy wspaniały i czuły. Chojniczanke pcha do ekstraklasy i znajomych ma na Białorusi. Człek to swiatowy, Chciał uchodźców przyjmować. Chojnice pepkiem świata. Brawo Finio. Hehe

   3
   9
 5. 8 września 2018  13:27   Super!   MatkaPolka

  Czekaliśmy naście lat, więc tydzień czy dwa wiecej to już bez znaczenia. Najważniejsze, że chojniczanie będą mieli w końcu możliwość korzystania z kultury w kulturalnych warunkach!

  9
  3
  Odpowiedz
 6. 7 września 2018  21:49   Miły   Miły

  A gdzie majom kaski przecież to teren budowy

  11
  7
  Odpowiedz
 7. 7 września 2018  17:59   watacha (3)   stary

  Ten Pan pierwszy idący na foto rączki z kieszeni nieładnie to wyglada

  17
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 18 września 2018  08:45   to jest jedyny pan z obozu ...   anonim

   to jest jedyny pan z obozu pana Finstera który ma swoje zdanie , lubie go za to i jako jedynego z tego obozu

   0
   0
  • 9 września 2018  21:32   a ja bardzo lubię tego Pana ...   anonim

   a ja bardzo lubię tego Pana , jeden z nielicznych najlepszych radnych,stara się jak moze .... mam szacunek , życzę aby był radnym następną kadencję , znaczną większość radnych do wymiany

   1
   0
  • 7 września 2018  20:00   a gdzie mial je trzymać? na ...   anonim

   a gdzie mial je trzymać? na glowie

   4
   12