Chojnickie Centrum Kultury otwarte!

Miało być jak z płatka, ale tak nie poszło. Niemniej jednak, co z finezją zauważył wójt Zbigniew Szczepański, jest wreszcie efekt „dobrej zmiany”...Ta przewrotna i żartobliwa recenzja o oddaniu wreszcie do użytku ChCK wywołała śmiech na sali.

Dziś uroczyście otwarto zmodernizowany budynek ChCK.   |  fot. (olo)

Ale „momentów” było znacznie więcej. Zaczęło się od filmiku, który w komediowej tonacji pokazywał, jak to załoga ChCK spinała się, by obiekt oddać na czas...A rękawy zakasała także dyrekcja, bo przecież terminy goniły. W tle goście usłyszeli jakże miły muzyczny szlagier „Budujemy nowy dom”. – Dwa rozwody, trzy zawały – wyliczali żartobliwie straty dyrektor Radosław Krajewicz (w kasku na scenie) i jego  zastępca Łukasz Sajnaj, dodając jednak, że były też oprócz tego zyski w postaci narodzin dzieciątka u jednego z kolegów.

Nieco zdezorientowany dyrektor ChCK pytał, czy to już naprawdę koniec remontu, a bardziej przytomny jego zastępca podpowiadał, że właśnie trwa uroczystość otwarcia...No więc kto poprowadzi galę? Przecież jasne, że Mariusz Paluch! – Nie, nie – protestował Sajnaj. – On jest teraz wicestarostą! Zdziwiony szef ChCK spointował, że były prezes Centrum Parku odradza się jak feniks z popiołów. I takie żarty były na samym początku.

Mamy talenty

Ale potem panowie spoważnieli i już całkiem serio poinformowali, że inwestycja została wykonana w ramach dużego projektu unijnego związanego z termomodernizacją, że to nie tylko nowoczesne i ekologiczne sposoby ogrzewania i ocieplenia budynku, ale też jego kompletna przebudowa, także otoczenia, które zmieniło się nie do poznania.

Tak jak nie do poznania jest sala widowiskowa, która ma 339 miejsc, w tym kanapy dla dwojga, nowoczesny system nagłośnienia i oświetlenia. Nic nie zostało z dawnej boazerii. Pojawiła się sala prób, sala do nagrań muzycznych i do ćwiczeń, jest miejsce wystawowe. Wszystko to, co było przedtem, ale i to, jak jest teraz, można było zobaczyć na specjalnej prezentacji.

A Centrum z marszu pochwaliło się swoimi talentami. Zagrał Big Band, zatańczyły Marta Szyszka, Magda i Marta Lamczyk oraz Klaudia Gruchała. Zaśpiewała Weronika Kowalska, a próbkę swoich możliwości w zmodyfikowanej scence ze spektaklu „Terror 2.0” dali aktorzy Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Na sam koniec zaśpiewał Adam Zaremba i nawet pozwolono mu na bis. Można było się przekonać, jak fajnie będzie oglądać filmy w tej sali, bo zademonstrowano zwiastuny kilku obrazów, które są w repertuarze ChCK. A kino rusza od dziś.

Obrazek, gacie i film

Nie mogło zabraknąć mów. Burmistrz Arseniusz Finster skwitował, że nareszcie ChCK jest i że przeprasza za te 1,5 roku zwłoki. Dziękował też architektowi Zdzisławowi Kuflowi, ostatniemu wykonawcy Józefowi Urbaniakowi i innym firmom, dzięki którym inwestycję udało się wykonać. - Jak tu wszedłem, to powiedziałem „wow” – wyznał starosta Marek Szczepański. – Jestem dumny i jestem pod wrażeniem. To on miał nietypowy prezent dla dyrekcji ChCK, bo...obraz z rysunkiem starostwa, żeby gospodarze nie zapomnieli w potrzebie, że i tu mogą zapukać.

Wójt Zbigniew Szczepański zapewniał, że za tak piękny obiekt nie tylko dla mieszkańców Chojnic, ale i jego gminy, odwdzięczy się kolejnymi inwestycjami w infrastrukturze turystycznej, a w prezencie przywiózł słynne gacie ze Sworów dla burmistrza i jego żony. Na szczęście, jak westchnął burmistrz, nie było mowy o natychmiastowym przymierzaniu...Gratulowali dyrektorzy szkół, Barbara Zagórska z muzeum, w imieniu burmistrzów Czerska i Brus – Jarosław Schumacher i Anna Orlikowska, zaś wójt Konarzyn w prezencie do gratulacji dołożył jeszcze film zrobiony własnymi siłami z prawami do jego emisji przez najbliższe pięć lat.

Z kolei dyrekcja ChCK dziękowała projektantom wykonawcom i wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w prace nad przebudową. Zapraszając obecnych na wystawę fotograficzną Krzysztofa Wojciechowskiego o Barcelonie, dyrektor Krajewicz zauważył, że cieszy się, iż to nie Gaudi projektował obiekt, bo wtedy poślizg  mógłby być znacznie większy...

Ks. prałat Jacek Dawidowski poświęcił obiekt, a na tę okoliczność znalazł bardzo ładny cytat z Jana Pawła II o tym, czym jest kultura i dlaczego jest tak ważna. To świetna dedykacja dla placówki na jej następne 45 lat, bo na tyle oblicza się, że wytrzyma wiatr historii.

Tekst  Maria Eichler. Fot. Aleksander Knitter

Zapisz

 1. 3 stycznia 2019  15:27   (?)   Mieszkaniec

  Pochwalić trzeba, że w końcu jest porządny budynek. Ale sama realizacja to już sprawa do kontroli. Radni mają prawo skontrolować budowę. Więc liczę na działanie. Być może jest wszystko ok i rozwiejemy wątpliwości. Natomiast Wójt swoją wypowiedzią o "dobrej zmianie" nie zaistniał pozytywnie. Niech spojrzy na swoje realizacje.

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 1 stycznia 2019  14:15   Pytanie   podatnik

  Ciekawe ile pan Dawidowski skasował za pokropek ,kto i z czyich pieniędzy zapłacił za tę usługę ?

  1
  0
  Odpowiedz
 3. 1 stycznia 2019  14:04   ....   ....

  Wszystko pieknie ale jak remontowali ten budynek taki duży obiekt to mogli zrobić conajmiej dwie sale kinowe. Za taka kase jaką wydali na to....

  1
  0
  Odpowiedz
 4. 31 grudnia 2018  19:41   małomówna   ciekawska

  Dawidowski to wielki egzorcysta i krzyży nie wiesza,tylko sprowadza szamanów z Afryki.Szaman w naszym mieście potrzebny od zaraz,ale chyba zabrakło mamony.Pieniądze które zapłacono za ten remont uszczęśliwiło nielicznych,zapłacimy za tę rozrzutność wszyscy. Burmistrz już szuka oszczędności w szkołach i znalazł sprzątaczki.Pytam gdzie jeszcze-może babcie klozetowe ?

  2
  0
  Odpowiedz
 5. 26 grudnia 2018  08:58   Byłem   anonim

  Wszystko ok, na minus scena i wielkość ekranu, dla czego ekran oddalony od widowni ect

  4
  1
  Odpowiedz
 6. 17 grudnia 2018  19:16   Konstytucja (1)   Laszlo

  I znów łamanie konstytucji. Tym razem przez organizatorów tej fety.Przecież ChDK to nie przybytek kościelny i niech przewielebny w służbowym stroju nie odprawia tam średniowiecznych egzorcyzmów. Mam nadzieję,że takie wygłupy niebawem zanikną bezpowrotnie.

  15
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2018  23:48   Przegonić ich   Koniu

   Dokładnie - popieram w całej rozciągłości. Wyeliminować ich ze wszelkich imprez państwowych, szkolnych i społecznych.

   4
   3
 7. 17 grudnia 2018  12:06   Brawo Burmistrzu (1)   chojniczanin

  Zawsze zgoszkniali przedstawiciele gnoma żoliborskiego na forum beda krytykować, oczeranić, zwymyślać. To ludzie o sercach z kamienia, źli do szpiku kosci, bez kultury i chamowaci, jak ten stary, bezzębny zgoszkniały liliput.

  10
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 8. 16 grudnia 2018  10:26   Puknijcie się (4)   Cejrowski

  Możecie sobie chcieć, krzyże wiszą i będą wisieć. Ten cały jazgot i stęki, są śmieszne. Będą księża i będą wieszać krzyże. Nawracajcie się i módlcie, a staniecie się ludźmi lepszymi. Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Matka Jego. Amen.

  10
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2018  23:51   Cymbał Cejrowski   Koniu

   Już nie długo tacy fanatycy jak ty znikną z tej planety. Człowiek jest tworem natury a nie jakiegoś tam widziadła w chmurach. Ty pewnie pierwszy szkalowałeś muzułmanów, a tym czasem sam jesteś jak oni - obłąkany na tle religii. Niech będzie pochwalone słońce, księżyc i planeta ziemia.

   4
   2
  • 17 grudnia 2018  19:02   Fanatyk   Fred

   Do tego zawsze dziewica!

   4
   1
  • 17 grudnia 2018  13:53   A potem zdziwienie dlaczego młodzi odwracają się od kościoła   Kosznajder

   A potem zdziwienie dlaczego młodzi odwracają się od kościoła. Nie warto być częścią takiego kościoła panie Cejrowski

   5
   3
  • 17 grudnia 2018  13:00   Rozdzielność państwa od kościoła   f

   jest zapisana w konstytucji. W Polsce i w Chojnicach jest wiele wyznań jak również obywateli którzy nie wyznają żadnej religii. Należy szanować to, a nie przekraczać granice narzucaniem jednej religii i to w instytucji użytku publicznego, opłaconego z pieniędzy podatników Chojnic, Polski i EU.

   7
   3
 9. 15 grudnia 2018  17:05   Marketing Kościoła a nie kultury   zbyszek

  te krzyże i święcenie to czysty marketing Kościoła. Kultury na tym otwarciu to nie widać.

  20
  9
  Odpowiedz
 10. 15 grudnia 2018  16:42   Krzyże i gacie - ładnie sie komponuje...   S

  Brawo włodarze co do Waszego refleksu - tak pełnego kultury!

  15
  7
  Odpowiedz
 11. 15 grudnia 2018  16:41   Tak, księdza z krzyżami zaproszono, ale już młodzieży nie...   D

  to jest jakaś drwina z mieszkańców młodych ludzi, ze szkół.

  20
  7
  Odpowiedz
 12. 15 grudnia 2018  16:39   Wstrząsające- wieszają krzyże gdzie przychodzą dzieci o rożnych wyznaniach   n

  a sprawy pedofilstwa Kościół nie podejmuje. Wszędzie ten Kościół się pcha zamiast zająć sie najpierw uporządkowaniem swoich spraw. Ciekawe czy artyści będą odmawiać uczestnictwa kiedy dowiedzą się że w publicznym miejscu - domu kultury - wiszą krzyże; zapewne tak. Co mają robić ci innych wyznań - czy ich krzyże i znaki też będą wieszane. A ci co nie sa żadnego wierzenia? Przecież to upokarzanie innych zapatrywań i brak wrażliwości na te sprawy. Czy Chojnice doprawdy leżą na końcu świata by to w końcu dostrzec i przestać być takim kołtuństwem monoreligijnym?

  20
  10
  Odpowiedz
 13. 15 grudnia 2018  16:29   To jest skandal by wieszać krzyże w publicznym budynku slużącym kulturze (2)   F

  przez co służącym wszystkim ateistom i wyznaniom innym. Kto na to przyzwala? Kultura walczy z tym przemocowym narzucaniem jednej religii i jednego wyznania. Prosze zdjąć te krzyże to jest instytucja wolna od dogmatów religijnych!

  22
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 3 stycznia 2019  19:41   Krzyz ci przeszkadza? to ...   anonim

   Krzyz ci przeszkadza? to zacznij komunisto burzyc kościoły bo stoją w przestrzeni publicznej.Zacznij od jutra z kilofem i czerwonym sztandarem, na co czekac??

   0
   0
  • 15 grudnia 2018  18:31   Popieram,krzyże mają ...   anonim

   Popieram,krzyże mają zniknąć.

   11
   4
 14. 15 grudnia 2018  01:47   Brak informacji o godzinach kasy   S

  A moze ChCK umieści podstawową informację na www w jakich godzinach czynne są kasy?

  14
  4
  Odpowiedz
 15. 15 grudnia 2018  01:41   I co tam robi ksiądz?   S

  Co kultura ma wspólnego z kościołem i obiekt użyteczności publicznej? Na cholerę święcenie, zwariowali rządzący?

  28
  10
  Odpowiedz
 16. 15 grudnia 2018  01:37   Gacie ze Sworów to już naprawdę wiocha (2)   S

  i robicie z siebie durniów przed młodzieżą i młodymi. Nikt już tak nie myśli w dzisiejszych czasach. To doprawdy wysoka kultura na otwarcie domu kultury - a może książkę lub dvd na wysokim poziomie podarować zamiast gaci... Lub plakat filmowy chociaż. Co za bezguście, bez humoru nawet. Zorientujcie sie włodarze trochę ... w kulturze.

  21
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2018  12:41   wierze w mateusza   wyklety

   Takie gacie i koszulke z napisem Swornegacie dostał w podarunku dzierżawca akademi żeglarskiej na Psiej Górze .i ca teraz mamy po 15latach wychwalania pod niebiosa tego miejsca -milion zadlużenia i te wlasnie sworne gacie w prezencie przynosza pecha

   11
   2
  • 15 grudnia 2018  12:30   nie smaczne jak na otwarcie ...   anonim

   nie smaczne jak na otwarcie tak przyzwoitego miejsca kultury. Jednak nasze niektóre władze czują się b.swojsko. może nawet jak na weselu w doborowym towarzystwie po godzinie 24.

   11
   0
 17. 15 grudnia 2018  01:33   A dlaczego nie zrobiono otwarcia dla wszystkich mieszkańców?!!!! (1)   D

  Robienie otwarcia dla wybranych pomijajac uroczystosc dla wszystkich mieszkanców to skandal i odwrocenie sie tyłem do nas. Mozna bylo to polączyć z oprowadzaniem po obiekcie przez nastepne dwa-trzy dni. Jak również z bardzo dobrym programem filmów, ze świętowaniem kultury. Na sali nie ma wogóle młodzieży! Należało wykorzystać ten moment na prawdziwe promowanie kultury, by zachęcić, by zareklamować: i samą działalność domu kultury jak i kulturę dziejącą sie w kraju. Specjalnym programem z wyjątkową ofertą. A tu nic takiego się nie wydarzyło.

  23
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2018  14:22   a daj spokój....   karolina

   zadeptali by te świeże podłogi...

   8
   0
 18. 14 grudnia 2018  23:10   Tyle nienawiści i złych ... (3)   Dumna chojniczanka

  Tyle nienawiści i złych komentarzy w jednym miejscu i po co to wszystko? Czy naprawdę społeczeństwo w dzisiejszych czasach potrafi tylko dostrzec złą stronę medalu? Dlaczego nikt nie napisze, że w końcu mamy w naszym pięknym mieście obiekt, do którego możemy zaprosić aktorów z całej Polski i podziwiać ich spektakle? Powinniśmy się cieszyć, że dzieci i młodzież z naszego miasta mają piękny i bardzo dobrze wyposażony obiekt do pracy, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje. W końcu nie będziemy musieli dojeżdżać do okolicznych większych miast aby obejrzeć nowości filmowe i nie będziemy musieli wydawać, jak w niektórych kinach, 26 złotych za bilet normalny nie mówiąc o kosztach dojazdu. Czepiamy się drobiazgów, że się kubek w trzymaku przewraca, że fotele są nie wygodne. Naprawdę? Ludzie co jest z wami nie tak?! Porównując do tego co było to jest niebo a ziemia! Jest to piękny obiekt, z którego Chojnice mogą być dumne! Najważniejsze w tym pięknym budynku jest jego wnętrze, czyli ludzie, którzy go wypełniają, ludzie z pasjami i chęcią do pracy bez nich nie byłoby sukcesów Studia Rapsodycznego, tancerek, wokalistów, itp. , a to te sukcesy promują nasze miasto w całym naszym Kraju i poza jego granicami. Tak trzymać! Trzymam kciuki za młodych chojniczan, niech rozwijają swoją pasję tym pięknym miejscu!

  10
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2018  12:34   dumna chojniczanko ja też ...   anonim

   dumna chojniczanko ja też cieszę się bardzo z takiego obiektu , ale otwarcie go i c.d to zupełnie inna sprawa.

   8
   3
  • 15 grudnia 2018  00:28   W pełni rozumiem p. zdanie, ...   Dumna chojniczanka

   W pełni rozumiem p. zdanie, ale teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Każdą decyzję, którą podejmujemy moglibyśmy podjąć w inny sposób, może lepszy lub gorszy. Budynek mi się podoba i rozumiem też ludzi, którym nie musi się on podobać. Mamy prawo do wyrażania swojej opinii, a gusta są różne. Uważam, że powinniśmy się cieszyć z tego co mamy, bo mogło być gorzej. Nie interesuję się tym czy burmistrz zrobił o w taki sposób , bo ktoś miał w tym interes. Tak jak napisałam wyżej najważniejsze jest to, że zdolna młodzież ma odpowiednie miejsce do rozwoju,a nie tak jak było wcześniej.

   3
   9
  • 14 grudnia 2018  23:46   Dumna chojniczanko, Ale to ...   Bez egzaltacji

   Dumna chojniczanko, Ale to nie mieszkańcy okrzyknęli nowy obiekty mianem -ntego cudu świata tylko Ich p. burmistrz deklarował ,że jak zobaczycie to powiecie Wow. A niestety obiekt okazał się bardzo przeciętny wręcz sprawiający wrażenie ,ze po face liftingu więc Wow nie było. Nasuwa się pytanie czy można było lepiej ,bardziej przemyślanie,perpektywicznie. Wszystko do dyskusji tylko ,że w Chojnicach dyskusja i wątpliwości są niemile widziane. Opieramy się na subiektywnej wizji burmistrza w realizacji projektanta p. Kufla. A może lepiej byłoby pokusić się np. o konkurs na projekt przebudowy na wydziale architektury np. politechniki warszawskiej.Czasu na to było bardzo dużo,a wiele miast korzysta z takiej formy z niezłym skutkiem. W ostatnich latach w Chojnicach powstało kilka dobrych inwestycji,które jednak w swojej istocie i funkcji nie zostały dokończone,a są to grzechy kardynalne.Cieszę się ,podoba się Pani nasze miasto jednak proszę zauważyć ,że osoby bardziej wrażliwe poszukując piękna mogą się z Panią nie zgodzić.

   8
   5
 19. 14 grudnia 2018  20:29   Brawo dla pana Józefa ...   (oo)bserwator

  Brawo dla pana Józefa Urbaniaka za to co wykonał i za to co powiedział podczas gali. Nie zapomniał o nikim.

  13
  4
  Odpowiedz
 20. 14 grudnia 2018  20:17   Zdegustowany.   kowalski

  Oglądałem transmisję z otwarcia zrobioną przez Erdmana i ze zdziwieniem odkryłem,że połowa widowni świeciła pustkami. Tak się zastanawiam,czy w 40-to tysięcznym mieście i okolice nie ma 400 osób godnych na tyle,by ich zaprosić na takie ważne wydarzenie. Podsumowując - organizacyjnie otwarcie wypadło żenująco słabo. Ktoś nawalił.

  29
  2
  Odpowiedz
 21. 14 grudnia 2018  11:37   To są śmiech nad trumną ...   anonim

  To są śmiech nad trumną naszego miasta! 100 takie elity mamy.

  11
  7
  Odpowiedz
 22. 14 grudnia 2018  11:33   Znieszmaczony..   Chojniczanin

  Rozumiem ,że koszta remontu były wysokie ,ale cena 20zl za bilet to troche przesada..W dużych miastach jest taniej..Podejrzewam ,że z poczatku będzie jeszcze zainteresowanie ze zwykłej ciekawości,potem będą tam pustki..

  32
  7
  Odpowiedz
 23. 14 grudnia 2018  11:19   Mily   Miły

  A ile kasy za poświęcenie kina wziął ksiądz cennik miał ze sobą czy co łaska i czy paragon dał

  38
  11
  Odpowiedz
 24. 14 grudnia 2018  09:49   GDZIE TEN PAN W KASKU   anonim

  cyt. Dwa rozwody, trzy zawały – wyliczali żartobliwie straty dyrektor Radosław Krajewicz (w kasku na scenie)k.cyt.. COŚ MAŁY TEN PAN W KASKU SKORO SIĘ POD NIM SCHOWAŁ.

  11
  6
  Odpowiedz
 25. 14 grudnia 2018  07:28   no   anonim

  Jak zawsze faceci w czerni wszędzie gdzie coś się dzieje i gdzie będzie kasa oni są pierwsi.Pan Dawidowski wykonał rytuały i budynek jest już święty.A ty Szczepański jesteś osobą publiczną więc niektóre twoje komentarze są po prostu nie na miejscu i w mojej opinii pasujesz na stanowisko wójta jak 5 koło u wozu.

  32
  12
  Odpowiedz
 26. 14 grudnia 2018  01:52   No już z tymi gaciami mogliby sobie darować !   Bruszanin

  Nazwa Swornegacie nie pochodzi od gaci, więc pajacowanie z gaciami w rozmiarze dla jakiegoś mutanta jest niesmaczne. Kto to k.... wymyślił?

  37
  2
  Odpowiedz
 27. 13 grudnia 2018  23:02   podziękowania dla pana Kufla ...   anonim

  podziękowania dla pana Kufla mówi burmistrz ale nie wspomniał że pan Kufel robił dwa projekty za które skazował ok 90 000 zł , ok dziewięćdziesiąttysięcyzł , bo pierwszy projekt niewypał ale skasował .....tego nie wytłumaczy nikt ????

  35
  7
  Odpowiedz
 28. 13 grudnia 2018  22:48   Hmmm.... (4)   Rozczarowany

  Może i obiekt ładny, ale po dzisiejszym seansie szału nie ma. Fajnie, bo wkoncu można gdzieś blisko podjechać na film , ale szkoda, że przy takiej inwestycji nie pomyślano trochę bardziej o widzach. Nagłośnienie na dzisiejszym seansie rozwalalo bębenki w uszach, fotele nie są za wygodne i ma się wrażenie że jeden siedzi na drugim (pewnie znaczenie miala większa ilość widzów niż wygoda) . Nawet zamontowane uchwyty do soków nie są przystosowane do napoi które się kupuje (kubki nie pasują i się przewracają ). Ekran schowany za sceną, wydaje mi sie że niczym się nie różni od tego co byl. W ogóle sala wygląda jakby przeszła mały remont... Szczegóły, ale wpływają na ocenę widzów. Przez ten czas pewne drobiazgi możnabylo dopiescic.

  29
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2018  10:33   Za głośno?!   fan

   cyt:..." Nagłośnienie na dzisiejszym seansie rozwalalo bębenki w uszach"... Jeżeli pisząc to masz na myśli Bohemian Rhapsody to chyba nie powinieneś iść na ten film... Nawet panie (!) w mocno średnim wieku wychodząc z sali mówiły, że było za ....cicho bo to przecież Queen! Tylko tak (mówię o poziomie dźwięku) można było poczuć magię atmosfery z koncertów. A już z LIve Aid bezsprzecznie! Takie kawałki "słucha" się całym ciałem a nie tylko uszami. Pozytywne wibracje powinny rozchodzić się nawet po trzewiach....

   9
   0
  • 14 grudnia 2018  07:36   A mi się podoba   ...

   Ale przecież trzeba teraz narzekać, ajakże... Brak słów

   10
   5
  • 14 grudnia 2018  06:55   zgadzam sie z ...   .

   zgadzam sie z "rozczarowanym" nawet nie pokusili się żeby zorganizować "Venoma" w polskojęzycznej wersji.

   8
   4
  • 14 grudnia 2018  00:17   Ble,ble,ble...   wiki

   Ekspert się znalazł......

   8
   7
 29. 13 grudnia 2018  22:44   Panie Szczepański ...   Charzykowianin

  Panie Szczepański Zbigniewie, Ale to nie były urodziny p. Finstera tym bardziej rocznica jego ślubu, Przypominam ,że nie była to pańska prywatna wizyta tylko p. Wójta Gminy w publicznym Ośrodku Kultury.

  39
  7
  Odpowiedz
 30. 13 grudnia 2018  22:31   Może lepiej byłoby ...   Charzykowianin

  Może lepiej byłoby wstrzymać się z tym fetowaniem. Za kilka dni rusza wokanda w SR w Poznaniu z sporze z wykonawcą tej inwestycji, Ciekawe jakie zostaną podniesione argumenty wykonawcy, Zapewne w różnych odsłonach oceniona zostanie praca projektanta p. architekta Kufla więc lepiej byłoby wstrzymać się z tymi podziękowaniami,

  20
  5
  Odpowiedz
 31. 13 grudnia 2018  20:37   Obiekt stoi (i b.dobrze !) ...   chojniczanin

  Obiekt stoi (i b.dobrze !) ale teraz czas na drugą stronę medalu - i batalię sądową z poprzednimi wykonawcami, którzy się wycofali z placu budowy (kto na tym zyska ? kto na tym straci ?) Kto tu jeszcze zawinił ? Może być ciekawie :)

  24
  5
  Odpowiedz
 32. 13 grudnia 2018  20:03   Ciekaw mnie ile wziął i ... (3)   anonim

  Ciekaw mnie ile wziął i przytulił Pan Dawidowski .Narobił się chłopina nieziemsko !

  44
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 33. 13 grudnia 2018  19:54   Wielki szaczunek dla Pana ...   Tak

  Wielki szaczunek dla Pana Burmirtrza który nadmienił również o podwykonawcach

  40
  11
  Odpowiedz