Chojnicki finał XIII edycji tenisowego turnieju BABOLAT-TOUR w Pile

W dniach 8-10 czerwca odbyła się XIII edycja pilskiego turnieju tenisowego BABOLAT-TOUR. Pierwszego dnia zawodów rywalizowali najmłodsi sportowcy, zmagając się nie tylko z przeciwnikami po drugiej stronie siatki ale i z upałem przekraczającym 30 st.

Młodzi tenisiści z Chojnic mają już na koncie kilka sportowych sukcesów.   |  fot. (nad.)

Mimo trudnych warunków frekwencja dopisała i do zawodów przystąpiło 79 dzieci. W kategorii do 10 lat wystąpili dwaj chojniczanie Oskar Pawlak i Maksymilian Nowak. Tenisiści z Chojnickiego Towarzystwa Tenisowego wygrali wszystkie mecze grupowe i z pierwszych miejsc awansowali do najlepszej ósemki. Od tej fazy turnieju mecze rozgrywane były systemem pucharowym, więc przegrani odpadali z rywalizacji.

Oskar po dwóch pewnych zwycięstwach zameldował się w finale i dopingował Maksymiliana, który dołączył do finałowego składu, po dużo bardziej zaciętej walce. Chojnicki finał pilskiego turnieju stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele pięknych uderzeń. Ostatecznie lepszy z chojnickiej dwójki okazał się Oskar Pawlak, odnosząc kolejne turniejowe zwycięstwo.

- Chłopcy trenują z zaangażowaniem, stale podnosząc swoje umiejętności, a ten podwójny sukces zmobilizuje ich do jeszcze lepszej pracy - trener tenisistów Daniel Pawlak.

(nad.)

Zapisz