Chojnicki Złoty Konik Morski

W dniu wczorajszym zakończyły się regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski”. Regaty odbyły się na Jeziorze Charzykowskim w dniach 9/10.08. Do rywalizacji zgłosiło się 47 zawodników w klasie Optimist Gr. B. z klubów żeglarskich z całej Polski.

W regatach udział wzięli zawodnicy z różnych klubów żeglarskich.   |  fot. Łukasz Dzięcielski

M.in. z Gdyni, Iławy, Warszawy, Koszalina, Człuchowa, Sępólna Krajeńskiego i oczywiście z Charzykowa. Tegoroczna edycja tych regat, poza umożliwieniem rywalizacji najmłodszym żeglarzom, miała na celu także promocję obszaru działania LGR Morenka.

Pierwszy dzień regat przywitał zawodników bardzo dobrym wiatrem (4 - 6 m/s), co pozwoliło na rozegranie 4 wyścigów. Niestety w drugim dniu warunki wietrzne uległy pogorszeniu, co pozwoliło na rozegranie tylko jednego wyścigu.

Regaty w klasyfikacji open wygrała Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy, przed zawodnikami ChKŻ Chojnice - Kacprem Żywiczką oraz Laurą Szulc.

1

W klasyfikacji dziewcząt również wygrała zawodniczka LKS Charzykowy Agnieszka Pawłowska. Drugie miejsce zajęła Laura Szulc z ChKŻ Chojnice, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Michalina Jankowska z MOS SSW Iława.

Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary oraz dyplomy. Każdy uczestnik w ramach promocji obszaru LGR Morenka, otrzymał pamiątkową koszulkę. Wyniki regat na stronie www.chkz.pl

Organizatorem regat „Chojnicki Złoty Konik Morski” był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.