Chojnicka orkiestra stroi już instrumenty

Już za dziewięć dni w całym kraju, i poza jego granicami, dokona się finał WOŚP. - W tym roku gramy by zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia w dziecięcej medycynie zabiegowej - mówi dowodząca chojnickim sztabem, Paulina Ambroziak.

Poduszka w kształcie steru, zegar ścienny, budzik, torby, kalendarze ścienne i zeszytowe to tylko kilka z wielu WOŚP-owych fantów, które pokazała nam Paulina Ambroziak.   |  fot. A. Zajkowska

Finał WOŚP na dobre rozbrzmi w niedzielę 12 stycznia. W Chojnicach jednak orkiestra wystartuje już w sobotę. Pierwszym ważnym punktem wydarzenia będzie Spotkanie z Kulturą w Chojnickim Centrum Kultury. Tam lokalni przedsiębiorcy oraz wszyscy lubiący licytacje chojniczanie będą mieli okazję nabyć m.in. książki z autografami Szymona Hołowni oraz Krzysztofa Daukszewicza, podpisaną przez zespół Brathanki płytę „Motyle”, krążek i fotkę zespołu Krzysztofa Cugowskiego, również z autografem, koszulkę z Tour de Pologne z podpisem Czesława Langa oraz skrzynkę win.

Nie zabraknie także dzieł lokalnych twórców. Pod młotek pójdą fotografie Daniela Frymarka i Aleksandra Knittera oraz akwarela Karoliny Szczepańskiej. Na licytacje wraca też kultowy w Chojnicach łoś Finio. Za tę część wydarzenia odpowiedzialny jest wiceburmistrz Adam Kopczyński. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny. Dwie godzony później, również w sobotę, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zaprasza wszystkich fanów ciężkiego grania do Pubu Wlad przy ul. Młodzieżowej. Tam na scenie, poza licytacjami, koncerty zespołów The Black Thunder, Above The Life, Tequila Twist. Metalowa Orkiestra wystartuje o 19.00. Sugerowana kwota za wstęp to 10 zł.

Wielki finał ze sztucznymi ogniami?

Niedziela z kolei to dzień kwesty 146 wolontariuszy oraz koncertów w hali Centrum Parku przy ul. Huberta Wagnera. Finał rozpocznie się o godz. 10.00 atrakcjami dla najmłodszych. W samo południe wystartuje II Chojnicki Bieg „Policz się z cukrzycą”. O 13.00 pierwszej pomocy uczyć będzie druhowie z OSP. Godzinę później sceną zawładnie DJ Casprov z Człuchowa. Na 15.00 na tyłach hali Centrum Parku zaplanowano bicie rekordu w tzw. ściskawie. - Polega ona na pomieszczeniu jak największej liczby osób w sercu o odpowiednich wymiarach.

Rekord to 914 osób - mówi Paulina Ambroziak. - To bardzo ciekawy punkt programu, ponieważ ustanawiając nowy rekord możemy wygrać 50 tys. zł dla wybranej placówki medycznej. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się wygrać te pieniądze dla Chojnic - dodaje. Po ściskawie, czyli o godz.16.00 zagra bydgoski Mz. Taken. O 17.00 Live Buckets. - 30 minut później mamy czas przewidziany na podziękowania dla naszych darczyńców i sponsorów. Zajmą one maksymalnie do 30 minut. Po tym wystąpi znana już chojniczanom Ewa Kryza.

- Na 19.00 natomiast zapraszam wszystkich na godzinny set licytacji - informuje szefowa sztabu. Ostatnim punktem programu jest koncert zespołu Loka oraz tradycyjne światełko do nieba, punktualnie o 20.00. - W sztabie podjęliśmy decyzję, że odchodzimy od fajerwerków. Ciągle rozważamy dwa warianty. Najprawdopodobniej postawimy jednak na pokaz sztucznych ogni w hali Centrum Parku - zdradza Ambroziak.

Bieg wspierający kobiety z cukrzyca ciążową

Jednym z punktów tegorocznego finału WOŚP jest II Chojnicki Bieg „Policz się z cukrzycą”. Jest to akcja mająca na celu zbiórkę na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży oraz wsparcie pierwszej pomocy. By wziąć udział w sportowych zmaganiach należy do 6 stycznia zarejestrować się pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/4464.html . Jeśli jednak ktoś wspominany termin przeoczy, zgłosić będzie mógł się pod adresem e-mail: sztab@wosp.chojnice.pl.

Opłata startowa to 40 zł od osoby. Szczegółowy regulamin organizator publikuje na facebookowym wydarzeniu pn. „2 bieg policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Start i meta truchtu zaplanowano na tyłach hali Centrum Parku przy ul. Huberta Wagnera. Trasa do pokonania to około 4 i pół kilometra. Przebiegać będzie ona następująco: hala Centrum Parku – Wicka Rogali – Gdańska – Plac Niepodległości – Kościuszki – 31 stycznia – Plac Jagielloński – Strzelecka – Zielona – Derdowskiego – Ceynowy – Młodzieżowa – hala Centrum Parku.

#Ekologia

Nowością tegorocznej Orkiestry jest dołączenia do ogólnopolskiej akcji #Ekologia #ZarazBedzieCzysto. W ramach przedsięwzięcia organizowana jest m.in. zbiórka plastikowych nakrętek oraz ubrań. - Jeśli ktoś z państwa ma w domu ubrania, których nie nosi, a są one ciągle w dobrym stanie, może je przynieść w niedzielę do Centrum Parku. My je odeślemy do sztabu w Warszawie. Każdy kilogram odzieży to dodatkowa złotówka na koncie naszego sztabu - informuje dyrygentka chojnickiej orkiestry.

Zwraca się ona do naszych Czytelników także z pewna prośbą. - Trwa ciągle zbieranie fantów na licytacje. Osoby, które chciałyby wesprzeć WOŚP i ofiarować coś na licytacje, zapraszam do współpracy. Ze sztabem kontaktować się można za pomocą e-maila: sztab@wosp.chojnice.pl lub poprzez Facebboka.

Not. i fot. Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 3 stycznia 2020  23:08   Juras jesteś wielki, jak ... (8)   Jerzy O.

  Juras jesteś wielki, jak twoje posiadłości!!! Tylko ciszo sza,tylko nie mówcie zmarzniętym dzieciom, bo ja sprzętu nie daję tylko go wypożyczam dzieci nie ratuję tylko swoje nowe chaty buduję !!!

  8
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2020  23:26   To nie jest „kolejna ...   Majka

   To nie jest „kolejna historia dla poprawienia wizerunku”! To moje życie! Moje dzieci! Nikt kto nie przeżył pół dnia na OIOMie i nie walczył o życie dziecka/rodzica/osoby bliskiej nie ma pojęcia jak bezradność rozwala. A te sprzęty dają nadzieję i wiarę, że jutro nadejdzie i będzie dobrze! Zakumaj to i przestań oczerniać człowieka,który robi tak wiele dla innych. A teraz żegnam,bo wiem,że się nie dogadamy.

   1
   3
  • 7 stycznia 2020  16:18   Kolejna historia dla ...   anonim

   Kolejna historia dla poprawienia wizerunku Pana Owsiaka

   2
   4
  • 7 stycznia 2020  16:16   To nie są nawet dowody. I ...   anonim

   To nie są nawet dowody. I lepiej o nim przeczytaj.

   2
   3
  • 7 stycznia 2020  00:12   Tak sądziłam,że nawet ...   Majka

   Tak sądziłam,że nawet dowody nie skłonią Cię do szacunku życia i poświęcenia dla innych. Szkoda czasu na takich jak Ty. BTW Ty sobie sam przyklej naklejkę na czoło... domyśl się z jakim napisem

   5
   2
  • 6 stycznia 2020  12:23   Przykleił naklejkę i tyle .   anonim

   Przykleił naklejkę i tyle .

   3
   5
  • 6 stycznia 2020  00:00   ~anonim ja nic nie muszę o ...   Majka

   ~anonim ja nic nie muszę o nim czytać. Ja dowody na jego wielkie serce mam w domu. Jeden jest wcześniakiem sprzed 13lat i by go uratować to korzystano m.in z inkubatorów, monitorów oddechu i wielu innym maszyn oklejonych sercami fundacji WOŚP. Drugi syn po ciężkim wypadku trafił na OIOM w Gdańsku, gdzie 50% tegoż oddziału to właśnie dar od fundacji (=od ludzi którzy wrzucają do puszek),by ratowano tych,którzy jak moje dzieci,tego potrzebowały/potrzebują/będą potrzebować. Obyś nigdy nie musiał szukać na tych oddziałach pomocy. A jeżeli jednak... to miej odwagę odmówić pomocy na tych sprzętach i poproś o te stare rupcie,które albo nie działają albo są w piwnicach szpitala i czekają na wylot do muzeum.

   7
   3
  • 5 stycznia 2020  14:35   Majka poczytaj o Jurku jaki ...   anonim

   Majka poczytaj o Jurku jaki jest zły a nie ślepo wierzyć co Wujek Naklejka mówi.

   3
   9
  • 4 stycznia 2020  21:18   Bzdury   Majka

   Bzdury mamrotać każdy umie. Lepiej rusz zad i zrób coś lepszego niż Jurek,a przy okazji udowodnij światu jaki ten Owsiak zły. #muremzajurkiem

   12
   5
 2. 3 stycznia 2020  21:33   To naród z dobroci serca (1)   Gulietta

  składa się na sprzęt dla szpitali, to naród swoimi wpłatami ratuje życie dzieci, kobiet w ciąży i każde inne życie, bo ci którzy rządzą tym biednym krajem wolą pakować miliony w imperia panów w czarnych sukienkach, tak jak w tego z Torunia. Wstyd !

  18
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 3. 3 stycznia 2020  20:48   Grać, grać do końca ...   Donald Tósk

  Grać, grać do końca świata i jeden dzień dłużej, Złote Melony trzeba nakarmić !!!

  13
  10
  Odpowiedz