Chojnice trzydziestym miastem na trasie ciężarówki Fundacji Orlen

W ramach akcji #WspieramyPolskę, od godz. 12.00 na chojnickim Starym Rynku stacjonuje kultowy amerykański truck marki Kenworth. Pojazd ciągnie za sobą 21 metrową naczepę dostosowaną do eventów. W środku m.in. stanowiska do gry w F1 oraz fotobudka.

Orlenowska ciężarówka do dyspozycji chojniczan będzie do godz. 18.00.   |  fot. A. Zajkowska

- Zapraszamy na Stary Rynek wszystkich spragnionych imprez mieszkańców. To jest niestety jedno z nielicznych, dużych wydarzeń, jakie się odbędą na terenie miasta w czasie trwania pandemii. Tym bardziej zachęcam do skorzystania z oferty – mówi Adam Kopczyński, wiceburmistrz Chojnic.

Ciężarówka Fundacji Orlen w trasie po Polsce jest od czerwca. Służy ona m.in. uatrakcyjnieniu przeprowadzania ankiet dotyczących preferencji zakupowych i dokonywanych wyborów wśród polskich produktów. Za udział w ankiecie uczestnicy otrzymają zestaw wybranych produktów dostępnych na stacji Orlen. Te zapakowane będą, nie inaczej, w ekoworek.

Sama 21 metrowa ciężarówka w swojej eventowej przyczepie kryje dwa licencjonowane przez Formułę 1 symulatory playseat z grą F1 2019, w której kierowcą jest Robert Kubica. Ze względu na konstrukcję sprzętu, atrakcja dostępna jest od 135 cm wzrostu. Jednak nie tylko zapaleni gamerzy mają możliwość zabawienia się. W trucku znajduje się również fotobudka, a w jego otoczeniu sprzęt  niezbędny do puszczania baniek. Istnieje także możliwość sprawdzenia swojego refleksu. Ten punkt zalecany jest szczególnie kierowcą.

Anna Zajkowska