Chojnice na trasie Lotos Griffin Cup

Dwanaście drużyn wzięło dziś udział w kolejnym turnieju z serii Lotos Griffin Cup o puchar prezesa Pomorskiego ZPN. W Chojnicach wygrali młodzi zawodnicy Gryfa Słupsk, na podium stanęli też chojniczanie.

Dziś w Chojnicach odbył się turniej z serii Lotos Griffin Cup o puchar prezesa Pomorskiego ZPN.   |  fot. (olo)

Lotos Griffin Cup to seria turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Pierwsze turnieje w starszych rocznikach odbyły się w Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie i Miastku. Dziś do Chojnic zawitali młodzi piłkarze rocznika 2005. Organizacji turnieju w hali Centrum Park podjął się klub Red Devils z prezeską NataliąDalecka na czele. Patronat nad rozgrywkami objął burmistrz Arseniusz Finster.

Do rozgrywek zgłosiło się dwanaście drużyn. Zagrały one w trzech grupach po cztery drużyny. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Z grupy A awansowały KP Starogard Gdański i Chojniczanka Chojnice, z grupy B Lider Rychnowy i Morena Gdańsk, a z grupy C Gryf Słupsk i Czarna Dąbrówka. Z trzecich miejsc awans uzyskały AP Człuchów i Radunia Stężyca.

W meczach ćwierćfinałowych Chojniczanka pokonała w rzutach karnych Morenę Gdańsk, Gryf Słupsk pokonał AP Człuchów, KP Starogard Gdański wygrał z Radunią Stężca, a Lider Rychnowy pokonał Czarną Dąbrówkę 1:0.

W półfinałach Chojniczanka przegrała z Gryfem Słupsk 0:2, tracąc obie bramki w końcówce meczu, a Lider Rychnowy pokonał po rzutach karnych KP Starogard Gdański. W meczu o trzecie miejsce Chojniczanka trenowana przez Tomasza Fojuta po rzutach karnych wygrała z KP Starogard Gdański, a w finale Gryf Słupsk zasłużenie pokonał Lidera Rychnowy 2:0.

Puchary i medale najlepszym drużynom wręczali Bogdan Duraj, wiceprzewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz drugi trener kadry U-13 Pomorskiego ZPN Grzegorz Grzegorczyk.

Końcowa kolejność: 1. Gryf Słupsk, 2. Lider Rychnowy, 3. Chojniczanka, 4. KP Starogard Gdański, 5. AP Człuchów, 6. Radunia Stężyca, 7. Czarna Dąbrówka, 8. Morena Gdańsk. W turnieju zagrały też drużyny: U-2 Bytów, Bałtyk Gdynia, Red Devils Chojnice i Chojniczanka II Chojnice.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dominika Lemkę z KP Starogard Gdański, a najlepszym bramkarzem został Michał Wehner z Lidera Rychnowy. Królem strzelców został Jakub Kazior z Gryfa Słupsk, strzelec sześciu bramek.

3. 17 grudnia 2017  16:03   Zamiast docenić, że ktoś ...   Jan Zajać

Zamiast docenić, że ktoś się pofatyfgował i zrobił fotoreportaż to palanty wydziwiają, na innych portalach nie ma nawet wzmianki o tym , czyli nadgorliwość nie zawsze popłaca, trzeba było olać temat i byłby spokój

4
    1
  4. 16 grudnia 2017  22:00   Tylko nie stękaj i ciesz ...   anonim

Tylko nie stękaj i ciesz się, że jest info, bo na innych portalach nie ma ani słowa o turnieju

6
    0
  5. 16 grudnia 2017  20:06   Galeria zdjęć super ! Tylko ... (4)   anonim

5
    3
    • 17 grudnia 2017  12:23   Nik nie ma obowiązku robić ...   anonim

Nik nie ma obowiązku robić zdjęć od początku do końca turnieju. Mogliście wynająć sobie fotografa żeby wasze dzieci fotografował albo poszukajcie gdzieś indziej lepszej galerii

2
      2
    • 16 grudnia 2017  23:25   No i jeszcze pytanie. A te ...   anonim

No i jeszcze pytanie. A te zdjęcia z pierwszej fazy rozgrywek niby skąd miały by się wziąść? Przewież rodzice nie mają profesjonalnego sprzętu i długiego czarnego kija. Turniej zaczął się o 9.00 nie o 13.00. Pozdrawiam

1
      0
    • 16 grudnia 2017  23:07   Zdjęcia   anonim

To znaczy że turniej zaczyna się od fazy pucharowej? A wcześniej nic nie ma? Proponuję wszystkim profesjonalnym fotografom przybyć szybciej i udokumentować walkę teoretycznie słabszych drużyn. Czy np mistrzostwa świata są transmitowane od ćwierćfinałów?

2
      1
    • 16 grudnia 2017  21:07   Zdjęcia   (olo)

Dzień dobry, jak można zauważyć zdjęcia są od fazy "pucharowej", czyli półfinały, mecze o poszczególne miejsca, finały. Niestety, do tego etapu drużyna Red Devils nie awansowała, podobnie jak U-2 Bytów czy Chojniczanka II i bałtyk Gdynia, których również nie ma. Jeśli otrzymamy zdjęcia Red Devils, na pewno dołączymy do galerii.

1
      1
  6. 16 grudnia 2017  19:37   Turniej fajny! Tylko ten pan ... (1)   anonim

Turniej fajny! Tylko ten pan komentujący w bluzie Rd jakaś masakra.... Zero profesjonalizmu. Turniej na wysokim poziomie a ten człowiek nie umie nawet poprawnie wyczytać nazwiska drużyny...A szkoda ! Może niech ten pan wydaje drożdżowki dziecia albo niech robi co innego bo nie wyglądało to dobrze. Poza tym podziękowania dla organizatorów turnieju.