Chojnice Team Cup

W dniach 19 - 20.07. odbyły się regaty „Chojnice Team Cup”. Są to jedne z nielicznych regat drużynowych dla zawodników startujących w klasie Optimist. Są znakomitym sprawdzianem przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski oraz Drużynowymi Mistrzostwami Europy.

Uczestnicy regat z pucharami i dyplomami.   |  fot. Łukasz Dzięcielski

Do regat zgłosiło się 9 drużyn z całej Polski jednak nie do końca dopisały warunki wietrzne i w pierwszym dniu regat, po 10 godzinach oczekiwania na wiatr, komisja sędziowska odroczyła wyścigi i postanowiono wznowić regaty w drugim dniu.

W niedzielę warunki wietrzne były odrobinę lepsze i wiatr pozwolił na rozegranie regat w wersji skróconej. W tym formacie regat odbyły się wszystkie zaplanowane „flight-y”.  Gospodarze regat, czyli drużyna ChKŻ Chojnice 1, okazała się mało gościnna wygrywając całe regaty.

Zwycięska drużyna startowała w składzie: Patryk Kosmalski (kapitan), Bartosz Wałczyk, Jakub Pilarczyk, Mateusz Grzempa, Maciej Graczykowski. Drugie miejsce wywalczyła drużyna MOS SSW Iława i Opti Ustka w składzie: Wiktoria Gołębiowska (kapitan), Jakub Gołębiowski, Piotr Malinowski, Seweryn Wysokiński.

Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z YK STAL Gdynia w składzie: Adam Głogowski, Jakub Sztorch, Dominik Śliwiński, Michał Sokołowski, Bartosz Danowski. Niestety pozostałe nasze lokalne zespoły wypadły nieco gorzej. Drużyna LKS Charzykowy/Vi-King Człuchów zajęła 7 miejsce, natomiast zespół ChKŻ Chojnice/Siódemka Białystok zajął niestety ostatnie miejsce.

Zwycięzcy regat otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody specjalne, bony upominkowe ufundowane przez Day SPA Fuji-san z Chojnic. Regaty „Chojnice Team Cup” zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki, Gminę Chojnice.