Chojniccy tenisiści na turnieju

W niedzielę 22.11. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie rozegrany został czwarty turniej XXVIII Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowało 38 zawodników, rywalizujących w trzech kategoriach.

Reprezentanci UKS "Ósemka" BB Auto Chojnice.   |  fot. R. Megger

Kobiety – Open (9 zawodniczek), Juniorzy – rocznik 1998 i młodsi (15 osób), Seniorzy – rocznik 1997 i starsi (14 osób). Zawodnicy w poszczególnych kategoriach grali do dwóch przegranych meczów, a następnie o wyłonienie każdego miejsca.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Bartłomiej Ossowski, Rafał Megger, Mateusz Żychliński, Max Żychliński, Iwona Gadomska i Sławomir Wilczek.

Nasz najmłodszy zawodnik Max Żychliński, zakończył rywalizację na 9 pozycji. Bardzo dobrze poradził sobie Bartłomiej Ossowski, zajmując 3 miejsce. Iwona Gadomska po bardzo trudnych i emocjonujących pojedynkach uplasowała się na 5 pozycji wśród kobiet.

Mateusz Żychliński zakończył zmagania w Seniorach na 13 miejscu. Sławomir Wilczek startujący pierwszy raz w Grand Prix uplasował się na 5 pozycji. Rafał Megger po raz trzeci zmierzył się w finale ze swoim klubowym kolegą Michałem. Niestety po raz kolejny musiał uznać jego wyższość, przegrywając spotkanie 2:3.

W walce o drugie miejsce Rafał pewnie pokonał swojego przeciwnika 3:0, kończąc zawody na drugim stopniu podium. Zwycięzcą kategorii został Michał Brieger, który po bardzo zaciętej grze finałowej wywalczył 1 miejsce.

Za tydzień przed tenisistami stołowymi z Chojnic ostatni piąty turniej z cyklu Grand Prix Bytowa.