Chcą zbudować centrum prasowe na Chojniczance i dołożyć na auto dla policji

Na poniedziałkowej sesji radni podejmą decyzję w kwestii budowy centrum prasowego na stadionie Chojniczance oraz zaplanują realizację innych inwestycji.

Rozpoczęły się prace remontowo - budowlane na obiekcie Chojniczanki.   |  fot. mkschojniczanka

Informowaliśmy już o wielu zmianach w budżecie, które szykują się na poniedziałkową sesję. Jak się okazuje, doszło jeszcze kilka. Jakie? Największa dotyczy stadionu Chojniczanki. Obecnie na Chojniczance trwają prace remontowe i przebudowa budynku głównego oraz montaż zadaszenia nad kolejnymi sektorami. Jak przypomina burmistrz, obie trwające inwestycje kosztują ok. 900 tys. zł.

A w planach jest budowa centrum prasowego dla telewizji mediów, która również ma kosztować 900 tys. zł. – To nasze konsekwentne zadanie. Jeśli je zrealizujemy, to zostanie nam jeden problem do rozwiązania – podgrzewana murawa w przypadku awansu drużyny do Ekstraklasy. W tej kwestii powracamy do rozmów z MZEC, bo to najlepsze i najtańsze rozwiązanie – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Burmistrz Arseniusz Finster pozytywnie rozpatrzył wniosek policji i dołoży 42 tys. zł na nowy samochód typu suv dla policji. Póki co nic nie wiadomo, by miał nim jeździć chojnicki komendant…. Doszło też do porozumienia burmistrza z zarządem Osiedla Budowlanych co do zagospodarowania kortów i przyległego terenu rekreacyjnego. Korty powoli ożywają za sprawą miłośników tej dyscypliny, a jest pomysł na boisko. Gdyby pewną część tego rozległego terenu sprzedać, to w zamian można zbudować wielofunkcyjne boisko ze sztuczną trawą i oświetleniem. Na najbliższej sesji pojawi się więc pomysł wykonania projektu.

Więcej w materiale wideo.

(olo), fot. (m.n.)

Zapisz

 1. 7 lutego 2018  17:15   Zamiast policji lepiej by ...   Anty PIS owiec

  Zamiast policji lepiej by dołożyć strażakom dla nich to będzie pożyteczne!!!!

  11
  7
  Odpowiedz
 2. 7 lutego 2018  14:17   Komendantowi rower trzeba ...   svenson

  Komendantowi rower trzeba kupić ,tylko by musiał zdać egzamin na "kartę rowerową" !

  14
  3
  Odpowiedz