Charzykowianka wygrywa na Orliku

Na charzykowskim Orliku rozegrano turniej piłki nożnej drużyn rocznika 2004 i młodszych. Młodzi piłkarze walczyli o Puchar Gminnego Ośrodka Kultury. Do rywalizacji w turnieju przystąpiły cztery drużyny.

Sportowa rywalizacja wyzwoliła w młodych piłkarzach wolę walki o punkty.   |  fot. Joanna Jaster

Na charzykowskim Orliku pojawiła się ekipa Orłów Lichnowy, dwie reprezentacje miejscowej Charzykowianki oraz nowopowstała drużyna Akademii Piłkarskiej - Eurotur. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym". Po zaciętej walce najlepsi okazali się mali mieszkańcy Charzyków.

Puchar Gminnego Ośrodka Kultury, z rąk Krzysztofa Syngierskiego, za zajęcie pierwszego miejsca odebrali piłkarze Charzykowianki II. Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy Charzykowianki I. Na najniższym stopniu podium stanęły Orły z Lichnów. Czwarte miejsce zajęli najmłodsi uczestnicy turnieju - piłkarze Eurotur.

Wyniki:

Orły Lichnowy - Eurotur 0:1

Charzykowianka I - Charzykowianka II 1:1

Charzykowianka II - Orły Lichnowy 2:1

Charzykowianka I - Eurotur 3:0

Orły Lichnowy - Charzykowianka I 4:1

Eurotur - Charzykowianka II 1:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Charzykowianka II

2. Charzykowianka I

3. Orły Lichnowy

4. Akademia Piłkarska Eurotur

tekst i fot. J. Jaster

fotoreportaz.jpg

Zapisz

 1. 9 kwietnia 2014  18:26   Przeprosiny dla Trenera i GOK   KIBIC

  Każdy popełnił gdzieś błąd...emocje ... pod wpływem gry , słów innych z TURNIEJU ...(są jakie są)zawsze są pozytywy i negatywy ... i temu tak napisane było prze ze mnie wcześniej ...naprawdę nie chodziło mi a w szczególności by zniesławić i naruszać całokształtu pracy społecznika Trenera Charzykowianki ... chwała mu za to ... Chłopaki z Charzykowianki tez pokazali dobrą klasę w turnieju ... a jeśli chodzi o roczniki na cóż ... temat uważam za zamknięty ... jeszcze raz przepraszam ... zacznijcie może pokazywać przed meczem legitymacje zawodników w geście zgody i zaufania ... i pokażcie dzieciom ,że piła nożna łączy a nie dzieli

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 9 kwietnia 2014  11:13   Mecenasie jak radzisz to ...   adwokat

  Mecenasie jak radzisz to radź człowiekowi dobrze. Art 23 Kodeksu Cywilnego o naruszenie dóbr osobistych to nie to.Raczej Art 212 Kodeksu Karnego o zniesławieniu to bardziej.Osobiście odradzam bo wizerunek, nazwisko imię pseudonim nie został tutaj naruszony więc zginie sprawa w odchłani temidy.Sprawa w tym wypadku ciężka do udowodnienia dlatego bo są to bardziej insynuacje na temat osoby nawet nie wymienionej w artykule.Ale straszenie to też metoda !

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 9 kwietnia 2014  10:40   Rovver co po kilku dniach ... (2)   troll

  Rovver co po kilku dniach chcesz wyjaśniać u organizatora chyba tylko to że wolniej myślisz niż normalny człowiek."Trener by wyciągnął legitymacje zawodników czy co tam ma ..." po kilku dniach u organizatora jedyne co może złożyć to mocny uścisk dłoni i ironiczny uśmiech na twarzy.Na do widzenia od organizatora w gratisie dostaniesz pomachanie ręką abyś spadał i nie zawracał głowy.Wszyscy na tym turnieju liczyli na uczciwość a jedyną głupotą jaką tu widzę jest ludzka nieuczciwość wynikająca z chęci wygrania wszelkimi sposobami.Nie ważne było że rywalizują dzieci, a dorośli powinni byli zachować się odpowiednio.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2014  14:38   Dobrze to nasuwa się pytanie ...   troll

   Dobrze to nasuwa się pytanie gdzie regulamin jeżeli takowy był. Kto miał dopilnować że rywalizacja dzieci będzie czysta z zachowaniem ducha fer - plej.My dorośli za to odpowiadamy a dzieci mają się dobrze bawić sportem. Jak wyszło ? Dobre pytanie na koniec" Jak wytłumaczyć potem tym dzieciakom" że liczyliśmy na uczciwość wszystkich uczestników, a jej nie było.Bardziej człowieka dotyka to że go oszukano niż to że przegrał mecz bo na boisku rywale byli lepsi.

   0
   0
  • 9 kwietnia 2014  11:38   IMO nawet po kilku dniach ...   Rovver

   IMO nawet po kilku dniach dałoby się dojść do prawdy. Są przecież zdjęcia z turnieju i widać na nich kto grał. Rodzice też pewnie robili, więc nie trzeba by polegać tylko na tych z portalu. Po prostu w mojej opinii, jeżeli się kogoś oskarża to trzeba mieć mocne dowody w ręce. Te komentarz prawdopodobnie czytają chłopaki z Lichnów i Chojnic i mogą się teraz czuć oszukani, bo dorośli się nie potrafili dogadać, czegoś nie dopięli itp. a oskarżenia prawdziwe, bądź nie poszły w eter. Jak potem się wytłumaczyć tym dzieciakom?

   0
   0
 4. 9 kwietnia 2014  10:30   obrona dobrego imienia   mecenas

  Panu Ryszardowi doradzam obronę swojego dobrego imienia ponieważ szkoda aby osoba która tak wiele daje od siebie jako społecznik musiała czytać takie brednie frustratów . Polecam zapoznanie się z artykułem który jest dostępny na dodanym w moim komentarzu linku http://www.zabezpieczenia.com.pl/publicystyka/naruszanie-dobr-osobistych-na-forach-internetowych Po przeczytaniu ww artykułu doradzam aby Pan Ryszard zgłosił sprawę na policję

  0
  0
  Odpowiedz
 5. 8 kwietnia 2014  22:22   Wręcz powinien napisać ...   anonim

  Wręcz powinien napisać pozew o naruszeniu godności osobistej bo został wymieniony z imienia i nazwiska.Faktycznie tak jest i to jest jedyne rozwiązanie palącego problemu.Poczytaj kodeks dokładnie a potem strasz ale sam siebie.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. 8 kwietnia 2014  22:09   W skali roku Sołectwo ...   Franciszek Dolas

  W skali roku Sołectwo Charzykowy ile wydaje pieniędzy na jego zaangażowanie i jego prywatny czas i energię gdzieś około 5 tysięcy złotych. Społecznik z niego ogromny i zawsze ma sukcesy sportowe z dziećmi.Sukcesy na siłę aby pokazać Radzie Sołeckiej że to co robi przynosi efekty. Turnieje wygrywa w gminie ale w jaki sposób to już inna sprawa.Zdrowej rywalizacji ten pan już się nie nauczy, bo jest mu to obce i odległe. Po drugie każdy z was wierzy w to co chce lub jak mu wygodniej.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. 8 kwietnia 2014  21:59   Kiepski start EUROTURu (1)   Sławek K

  Jedyną osobą, którą trzeba skrytykować to "TRENERA" drużyny EUROTUR, gdyż na turniej wystawił nieodpowiednie roczniki. W opisie wydarzenia jak i cały turniej był przygotowany dla roczników 2004 i młodszych, gdzie drużyny z Charzyków oraz Lichnów się dostosowały. Rozumiem, że "TRENER" EUROTUTu mógł nie doczytać co nie których liter, ale cyfry raczej powinien rozpoznawać. Swym błędem naraził Rodziców EUROTURu na nie potrzebne uniesienia i nerwy, gdzie jak widać na poniższych wpisach znalazły ujście, a Akademię Piłkarską na falstart. Właściciel Akademii powinien głęboko się zastanowić nad doborem kadry trenującej. To pisałem ja: Ojciec najwyższego zawodnika z drużyny Charzykowianki, rocznik 2004 (wzrost 156 cm) ... tak ten najwyższy na zdjęciach !!! Z prostych matematycznych obliczń wynika, że Adrian ukończy 10 lat w tym roku, a nie 14 jak sugerują poniższe wpisy. Poza tym wpisów dotyczących trenera Charzykowianki nie będę komentował, gdyż nadają się na pozew o naruszenie godności osobistej. Jedynie dodam, że mało jest takich trenerów jak Pan Ryszard, którzy z zamiłowania poświęcają swój czas dzieciom i robią to dla nich, a nie dla wyników.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2014  10:53   Trener Wieczorek juz w ...   anonim

   Trener Wieczorek juz w Chojniczance miał problemy z liczeniem.Oczywiście jesli chodzi o wypłate to oczywiście potrafił policzyc.Jeden z rodziców tak bardzo uwierzył w talent trenera Wieczorka że otworzył jemu akademie pod wspaniałą i mega oryginalna nazwa EUROTUR buhaha.Cala ta akademia liczy 6 zawodników :)brawo!!!

   0
   0
 8. 8 kwietnia 2014  21:20   Rodzic zawodnika Charzykowianki rocznik 2006   Paweł Szczukowski

  Podstawowe pytanie - dlaczego nikt z autorów tych obraźliwych komentarzy nie podpisał się imieniem i nazwiskiem? Turniej był zorganizowany dla drużyn z rocznika 2004 i młodszych. Żaden z zawodników Charzykowianki nie był ze starszego rocznika, niż 2004 r. Grały dwie drużyny Charzykowianka I i Charzykowianka II, a w nich dzieci z roczników 2004-2007. Jeśli ktoś przyjmuje zaproszenie do turnieju dla rocznika 2004 i młodszych i przyjeżdża na turniej z najmłodszą drużyną, to nie może mieć pretensji, że jego drużynie przyjdzie grać ze starszymi zawodnikami. W piłce dobrze poznać i zwycięstwa i porażki, tak by móc je godnie przyjąć. Nasi chłopcy przegrywali rok, dwa lata temu, a teraz widać ich pracę i pracę trenera. Trener Rutkowski pracuje z dziećmi od kilkunastu lat, angażuje swój prywatny czas i energię i szkalowanie go tutaj jest świństwem. To ma być zabawa i zdrowa rywalizacja. Zużyjcie energię na trening, a nie na wypisywanie inwektyw. Do zobaczenia na boisku.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. 8 kwietnia 2014  16:34   Starszy kibic   anonim

  Czepicie się wszystkich dookoła, a nikt z piszących ni zna faktów. Żałosne

  0
  0
  Odpowiedz
 10. 8 kwietnia 2014  15:32   mecz   piłkarz

  a gdzie w tym momecie jest organizator turnieju GOK CHOJNICE p.S..... Zenada nie dziwię się że niema drużyn do grania oby coś się poprawiło w tej sprawie ,może interwencja WÓJTA

  0
  0
  Odpowiedz
 11. 8 kwietnia 2014  13:32   Płacz, płacz prostaczku. ...   Rovver

  Płacz, płacz prostaczku. Pomyje wylewać w necie, to każdy potrafi ale podjeść do organizatora i złożyć protest, to już nie wystarczyło odwagi co? Trener by wyciągnął karty zawodnika, legitymacje chłopaków czy co on tam prowadzi i byś zobaczył kto grał i w jakim jest roczniku. No tak ,ale wtedy nie można by się wyżyć na forum po przegranej. ps. Przez ten plugawy język sam sobie wystawiasz renomę. Mi żal tylko chłopaków z "twoich" drużyn, bo na pewno to czytają i te twoje chamskie odzywki. Żegnam , nie pozdrawiam.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. 8 kwietnia 2014  11:41   ...   anonim

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
  Odpowiedz
 13. 8 kwietnia 2014  09:33   Jeżeli były/są ... (1)   Rovver

  Jeżeli były/są wątpliwości co do rocznika to należy się udać do organizatora i to wyjaśnić. A teraz te pomyje i kłamliwe pomówienia tylko świadczą o tym, że pokonani nie umieją się pogodzić z porażką. Bo za przeproszeniem pie*rzyć, że dzieci są 3-4 lata starsze od rocznika 2004 to by znaczyło, że z 10-latkami grają 14-latki. Chyba można to rozpoznać, czy przerasta to zdolności percepcji niektórych hejterów? Kozak w necie d*pa w świecie, ot co!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 kwietnia 2014  19:17   Jeżeli były/są   kelly30

   osobiście się pytałem jednego zawodnika z Charzykowianki do której klasy chodzi i powiedział że do piątej więc skończmy te dziecinady.!!!!

   0
   0
 14. 7 kwietnia 2014  12:53   Wstyd trenerze Charzykowianki ...   anonim

  Wstyd trenerze Charzykowianki takie numery robisz, i to ma wychowywać dzieci. Wygrać za wszelką cenę nawet oszukać innych. Kogo to jest sukces trenera kombinatora i szachraja !

  0
  0
  Odpowiedz
 15. 6 kwietnia 2014  21:15   x..........   kelly30

  szkoda tylko że tak mało druzyn startuje z rocznika 2005 i młodsi

  0
  0
  Odpowiedz
 16. 6 kwietnia 2014  16:24   Brawo! (2)   Paweł

  wielkie brawa dla Charzykowianki, gra starszymi o 3-4 lata zawodnikami i zasłużone zwycięstwo! tak trzymać!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2014  12:09   mało jest drużyn w gmine to gospodarze grają nie fer, wpuszczając na boisko niewłaściwe roczniki by   KIBIC

   sorki ,za błąd w publikacji mej ... dotyczy to słów : jeśli grają roczniki 2005 i młodsi to wpuszcza Charzykowianka na boisko zawodników 2001 i 2004 /zamiast od 2004 -2008/ i temu szacun dla Eurotur oraz Orły Lichnowy z roczników 2004 -2008 ! :) . Charzykowianka będzie mieć szacunek innych zawodników ,drużyn i kibiców dzieciecej piłki nożnej jeśli nie bedzie wpuszczać na boisko starszych roczników do młodszej drużyny ich , by znów wygrać nie uczciwie ...

   0
   0
  • 7 kwietnia 2014  11:02   Wygrać na siłę...już młodszych zawodników uczy Trener gry nie fer ...!!!   KIBIC

   jakie brawa dla Chrzykowianki ??? jak zawsze co roku grają nie fer bo trener na siłę chce mieć dla siebie podium zwycięstwa ...jeśli są roczniki 2005 i młodsi to Chrzykowianka wpuszcza na boisko o od 2006 -2008 roczniki ... pełen szacunek dla zawodników z Eurotur oraz Orły Lichnowy !!! Organizatorzy i Charzykwianka powinni się zrobić sobie rachunek sumienia jeśli go jeszcze mają !!! GOŚCINNI TO ONI BYLI I JAK ZAWSZE MÓWIĄ ZA ROK POPRAWIĄ SIĘ Z KULTURĄ GRANIA I ZDROWĄ RYWALIZACJĄ WŚRÓD DZIECI... A I TAK TO SAMO CO ROKU ROBIĄ I TO ZA POZWOLENIEM GOK W CHOJNICACH... TROSZKE WIĘCEJ SAMODYSCYPLINY ...!!! MAŁO JEST DRUŻYN TO GOSPODARZE GRAJĄ NIE FER !!!

   0
   0