Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla paraolimpijczyka z Chojnic

Rozpoczęły się zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run 2022. Na liście jest ponad 10 tys. biegaczy. Przez udział w zawodach, które odbędą się 4 września, firmowe sztafety pomogą osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.

Wśród beneficjentów jest m.in. paraolimpijczyk Lech Stoltman z Chojnic, który dzięki biegaczom otrzyma dofinansowanie do wózka.   |  fot. nadesł.

Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły. Oprócz pracowników firm i korporacji w biegu co roku udział biorą także pracownicy instytucji i organizacji czy grupy znajomych.

W tegorocznym Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, np. w Chojnicach, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km. – Zapisy wystartowały wczoraj, a mamy już ponad 5 tys. biegaczy na liście startowej biegu w Krakowie i tyle samo zapisanych na bieg wirtualny. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na zaangażowanie firm. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Firmy, które zapiszą się na wrześniowy bieg, poprzez swój udział wesprą beneficjentów Fundacji Poland Business Run z całego kraju. Organizacja jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii. Jednym z beneficjentów jest Lech Stoltman, 37-latek z Chojnic, który w wyniku wypadku na motocyklu od 20 lat porusza się na wózku. Jego pasją są sporty siłowe. Od 10 lat z sukcesami trenuje pchnięcie kulą.

Zdobył w tej dziedzinie 2 brązowe medale paraolimpijskie w Tokio i w Rio de Janeiro. Od wielu lat jest aktywnym zawodnikiem klubu sportowego START w Gorzowie oraz członkiem Kadry Narodowej. – Nowy wózek pomoże mi w dalszej realizacji marzeń sportowych, w tym najważniejszego – startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu – podkreśla Lech, beneficjent Poland Business Run 2022.

Historie beneficjentów Poland Business Run są dużą motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób. Ilu beneficjentów uda się wesprzeć w tym roku? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run. Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Angelika Hałoń. Fundacja Poland Business Run