Chaos w ruchu drogowym w okolicach dworca

Od poniedziałku 8 sierpnia jest nieprzejezdny odcinek ul. Dworcowej pomiędzy wiaduktami kolejowymi i skrzyżowaniem z ul. Towarową. Dziś sprawdziliśmy postęp prac drogowych w tym miejscu oraz na terenie przed budynkiem głównym dworca.

Zmiana w ruchu to konieczność w związku z rozpoczęciem inwestycji drogowej.   |  fot. (je)

Potwierdziły się doniesienia Internautów o manewrach zawracania pojazdów. Być może trzeba było na dojazdach do pobliskiego ronda umieścić nie tylko tablice z informacją, że ul. Lichnowska jest ślepa, ale i dodać objaśnienie, od jakiego miejsca.

Poza tym dochodzą do nas sygnały o potężnych korkach na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Tucholskiej w godzinach szczytu związanego z cyklem pracy pobliskich firm. Może w godz. 14 - 15 ruch usprawniłaby policja drogowa? Byłoby to dobre rozwiązanie i pozwoliłoby kierującym usprawnić jazdę?

Aktualizacja godz. 14. Otrzymaliśmy informację od burmistrza Arseniusza Finstera, że policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniu Tucholska - Przemysłowa w godzinach szczytu już wcześniej, nim ukazał się artykuł. Natomiast nasza sugestia, by w okolicach ronda im. Zbigniewa Wiśniewskiego na skrzyżowaniu Lichnowska - Przemysłowa została umieszczona dodatkowa informacja została przyjęta do realizacji.

(je)