Centrum Park Chojnice bierze kredyt na remont

- Centrum Park Chojnice otrzymał pozytywna decyzję o przyznaniu pożyczki z Miejskiego Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Otrzymał 1 mln 735 tys. 101 zł na modernizacje parku wodnego z zewnątrz - informuje Adam Kopczyński.

Centrum Park Wodny w Chojnicach przejdzie pierwszy tak gruntowny remont od 17 lat.   |  fot. ilustracyjne

Wspomniany 1 mln 735 tys. zł to kwota netto, którą spółka będzie spłacała prze 30 lat. - Rata miesięczna, jaką Centrum Park Chojnice, będzie płacić z tego tytułu tj. 12 tys. zł. Patrząc na okres spłaty tej pożyczki, kwota wydaje się zdewaluować na przestrzeni wielu lat. Ta inwestycja na pewno będzie służyć wiele lat. Poczynimy dzięki niej duże oszczędności, jeżeli chodzi o energocieplność i energetykę - mówi Adam Kopczyński.

Z pieniędzy z tzw. pożyczki miejskiej, wykonane zostanie: nowa elewacja (wentylowa, taka jak na Chojnickim Centrum Kultury), wymiana stolarki okiennej w budynku pływalni, ocieplenie rury zjeżdżalni oraz montaż elastycznych paneli fotowoltaicznych, które w dużej części mają zaspokoić potrzeby energetyczne chojnickiego basenu.

- Najszybciej rozpocznie się wymiana stolarki okiennej, czyli zmiana okien, na takie, które będą utrzymywać ciepło wewnątrz budynku. Utrata tego ciepła nie będzie tak widoczna. W tym czasie park wodny nie będzie funkcjonował. Reszta prac nie będzie przeszkadzała w funkcjonowaniu pływalni - mówi wiceburmistrz.

Anna Zajkowska