Centra handlowe przy ulicy Strzeleckiej oficjalnie otwarte

W kompleksie handlowo-usługowym, rozdzielonym na dwa gmachy, zakupy można zrobić w 10 sklepach. Wszystkie są rozpoznawalnymi w kraju i za granicą markami. W obiektach jest przewidziany także metraż dla lokalnych przedsiębiorców.

Pół godziny po otwarciu, przed niektórymi wielkopowierzchniowymi sklepami ustawione były kolejki. Ma to oczywiście też związek z obowiązującym reżimem sanitarnym.   |  fot. A. Zajkowska

Hale handlowe i przylegające do nich parkingi, które jeszcze kilka miesięcy temu podlegały m.in. pod market budowlany, zmieniły się nie do poznania. Od dzisiaj (28.05.) otwarte dla klientów zostało 10 punktów usługowo - handlowych o szerokim wachlarzu usług. Otaczają go parkingi, na których swoje auta może zaparkować ponad 200 kierowców.

  - Nie są to wszyscy najemcy. W części budynku będziemy jeszcze wynajmować pomieszczenia dla lokalnych przedsiębiorców, chojnickich - informuje Piotr Wisłocki, jeden z członków zarządu firmy realizującej inwestycję. Zapowiada także, że kompleks sprzedażowy czeka jeszcze rozbudowa. - W kolejnym etapie dojdzie zapewne jeszcze pięciu najemców, znanych marek, plus część powierzchni przewidziana będzie dla przedsiębiorców lokalnych - dodaje.

W otwarciu nowego centrum handlowego wziął udział m.in. dyrektor generalny urzędu miasta Robert Wajlonis oraz burmistrz Arseniusz Finster. - To miejsce zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim mamy tu więcej powierzchni. Są one wykonane ergonomiczne, z łatwą dostępnością dla klientów i w bardzo ładnej architekturze - chwalił włodarz.

- Ta inwestycja wzmacnia handlowo - usługowy potencjał Chojnic. Lokalizacja jest doskonała, bardzo blisko centrum miasta, z parkingami. Jestem przekonany, że to będzie komercyjny sukces i, że chojniczanie pozytywnie ocenią i docenią to miejsce - komentował. Całkowita powierzchnia sprzedaży dwóch hal to 7 tys. m2.

Anna Zajkowska