Burmistrz odpowiada na listy Konfederacji i M.Wałdocha

Burmistrz Arseniusz Finster jest otwarty na debatę z działaczami Konfederacji, ale należy wspólnie uzgodnić jej miejsce i tematykę. Portal Chojnice.com jest gotowy ją transmitować w serwisie YouTube.

Czekam na propozycję rzeczywistej "konstruktywnej debaty” – poinformował Arseniusz Finster.   |  fot. (je)

Na poniedziałkowej (21.02) konferencji prasowej w ratuszu burmistrz Arseniusz Finster odniósł się do niedawnej propozycji działaczy Konfederacji, o której pisaliśmy w artykule z 18.02 `Burmistrz: Czekam na propozycję rzeczywistej "konstruktywnej debaty"`. Wyjaśnił przyczyny odmowy przyjęcia formuły debaty zaproponowanej przez adwersarzy:

- Chcieli w trakcie konferencji prasowej zadawać pytania brzmiące m.in. „proszę zdementować”, „domagamy się przeprosin”. Na takie warunki, które sami ustalili, nie mogłem się zgodzić. To nie jest tematyka do debaty. Bardzo chcę konstruktywnej debaty i o taką proszę, ale jej tematykę musimy wspólnie uzgodnić. - przekazał burmistrz. Ponadto uważa, że debatę nt. szczepień Konfederacja powinna zorganizować samodzielnie. Może pomóc w znalezieniu sali, podaniu herbaty i ciastek.

Burmistrz skomentował także listowne wyjaśnienie otrzymane niedawno od Marcina Wałdocha dotyczące jego wypowiedzi nt. doktoratu Arseniusza Finstera: - Przyjmuję do wiadomości, że dla p. Marcina Wałdocha jestem żadnym doktorem, i to wszystko jest już dla mnie jasne. Nie ma sensu kopać się z koniem, jak mawiają, bo to tylko jego napędza i dodaje energii – uważa Arseniusz Finster.

Więcej szczegółów w relacji video.

(je)