Burmistrz nie zmienia zdania. Vader nie zagra za publiczne pieniądze

Burmistrz Arseniusz Finster na dzisiejszej konferencji potwierdził, że jest konsekwentny i nie zgodzi się na przyjazd do Chojnic zespołu Vader za publiczne pieniądze. Decyzję podjął nie po analizie tekstów piosenek, a po okładkach płyt zespołu.

Burmistrz Arseniusz Finster decyzję o odwołaniu występu Vader podjął głównie po tej okładce jednej z płyt zespołu.   |  fot. (olo)

Burmistrz Arseniusz Finster decyzję na nie podjął po analizie listu jaki otrzymał od Akcji Katolickiej i po analizie załączonych zdjęć … okładek płyt zespołu Vader. Pod listem podpisała się w imieniu Akcji Katolickiej radna Janina Kłosowska. Co ciekawe, burmistrz przyznał, że nie wnikał w treść tekstów piosenek zespołu i ich nie cenzurował.

Uznał jednak, że obrazki na płytach zespołu nawołują do nienawiści i mogą godzić w uczucia religijne pewnej grupy mieszkańców. A za pieniądze publiczne nie ma na to zgody. Burmistrz dodał, że zespół Vader może do Chojnic przyjechać i zagrać koncert, ale nie za pieniądze podatników, gdyż pewna grupa społeczna wyraziła swój sprzeciw i on nie może ich wówczas wydatkować.

Jak więc dokładnie uzasadniał swoją decyzję włodarz? - Nie jestem cenzorem twórczości tego zespołu i nie analizuję treści ich piosenek. Nigdy też nie wtrącałem się w dobór artystów na festiwal InterTony. Moja decyzja o rozwiązanie umowy z tym zespołem i poszukanie innego wykonawcy wynikała z analizy listu od mieszkańców tego miasta z Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Królowej Polski.

- Najważniejsza przesłanka dla mnie jest taka, że koncert miał być finansowany z pieniędzy miasta, czyli wszystkich podatników. Gdyby zespół, tak jak kiedyś, przyjechał do Chojnic i zagrał na imprezie biletowanej i bez wsparcia środków miejskich, to żadnego ruchu bym nie wykonał – mówi Arseniusz Finster. - Jest mi żal i przykro, ale swojej decyzji nie cofnę, bo lepiej hamować te nasze konflikty lokalne.

Po opublikowaniu tekstów z informacją o braku zgody na występ zespołu Vader w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz oświadczenia na facebooku Arseniusza Finstera burmistrz został „zalany” wiadomościami i jak sam przyznaje, poznał ponownie na własnej skórze co to jest mowa nienawiści i hejt - gdyż większość z wpisów była bardzo stanowcza.  Oświadczenie burmistrza oraz długa dyskusja z dziennikarzami w całości do odsłuchania w materiale wideo.

Komentarz autora:

Nie oceniaj książki … lub płyty po okładce. Okładka to tylko grafika, rysunek, to czyjaś wizja artystyczna, która często ma właśnie na celu sprowokować, zachęcić, skusić. To reklama. Można o niej dyskutować, być nawet oburzonym, ale trudno tak radykalnie ją oceniać i zabraniać komuś innemu jej oglądać, bo zawsze będzie to jednak ocena subiektywna. A jest przecież coś takiego jak zagwarantowana wolność twórczości artystycznej i wolność korzystania z dóbr kultury. Autorzy listu z Akcji Katolickiej chcą tę wolność ukrócić. Podobne grafiki, opisy, zdjęcia, obrazy można znaleźć w różnych dziełach na przełomach wieków i teraz należy je wszystkie spalić?

Źle się dzieje, że jedna grupa społeczna w małym mieście zabrania czegoś innej grupie społecznej tylko dlatego, że komuś się coś nie podoba. Szybko może się okazać, że sprzeciw pójdzie w drugą stronę. I co wtedy? Będzie eskalacja konfliktu. Niestety, ale tak naprawdę po tym liście i po tej decyzji konflikty lokalne tylko się pogłębiły i trudno będzie je szybko wyciszyć. Można jedynie apelować o merytoryczną dyskusję. I mała rada do autorów listu, nie chodźcie do kina na horrory, bo tam to się dopiero dzieją dantejskie sceny...

Tekst i fot. (olo)

 1. 22 maja 2019  11:16   W Chojnicach nic sie nie ...   A

  W Chojnicach nic sie nie dzieje progresywnego, ambitnego i fajnego, i dla młodzieży, młodych i dla starszych. Tylko rozrywka, bez ambicji i bez poszerzania światopoglądu. Burmistrz swoją decyzją "zaorał" fajną organizację, dom kultury, no i fajnych ludzi, ich entuzjazm i wolontariat. Bo przecież te inne inicjatywy, pseudokulturalne, np. radnych, to jest beznadzieja. Nikt już nie może patrzeć i nie chodzi na badziewne rekonstrukcje, zdobywanie murów, ziejące nudą historyczną i nikomu niepotrzebne (tylko lokalnej klice) wydawnictwa, historię z której już nic nie można wycisnąć i która nie niesie pozytywnych przesłanek (o! tu jest dopiero kult śmierci!), całe te krążące już w czarnych dziurach kosmosu zapychadła historyczne nijak się mające do rzeczywistości i szybkości życia. Miasto pustoszeje, a tu jeszcze bardziej bo już nic się nie dzieje...Tylko burmistrz szablą bez mocy wywija. Niestety sportem za pieniądze nie zastąpi się progresywności, poszerzania horyzontów i wiedzy o świecie. Zresztą naprawdę z ryczącymi kibolami z piwskimi brzuchami i przekleństwami to kto normalny czy kobiety chce siedzieć. A folklor młodych nie jara, niestety, bo żyjemy w erze internetu.

  6
  5
 2. 22 maja 2019  10:53   Głosujemy na Wiosnę Biedronia która zapowiedziała zniesienie obrazy uczuć religijnych art.196 kodeks (1)   Nie Ingerencji Urzędników i Talibów w Wolność Słow

  Wiosna złoży na jesieni projekt nowelizacji kodeksu karnego znoszącej art. 196 dot. obrazy uczuć religijnych - tak, by w Polsce nikt już nie był ścigany dlatego, że jacyś talibowie próbują na tym zbijać kapitał religijny czy polityczny - mówił we wtorek w Bielsku-Białej lider Wiosny Robert Biedroń. Jak zapowiedział, w związku z tym wydarzeniem Wiosna "złoży już na jesieni projekt ustawy nowelizującej kodeks karny i znoszącej art. 196 dotyczący obrazy uczuć religijnych - tak, żeby już nigdy żaden człowiek w Polsce nie był ścigany tylko i wyłącznie dlatego, że jacyś talibowie religijni, jacyś aparatczycy partyjni, nawet w funkcji ministra, próbują na tym zbijać kapitał religijny czy polityczny". Polityk zaznaczył, że wolność artystyczna jest w Europie "szczególnie ceniona", zaś przepisy dotyczące obrazy uczuć religijnych funkcjonują "przede wszystkim w krajach muzułmańskich". - Ci sami ludzie, którzy straszą nas terrorystami muzułmańskimi, którzy straszą nas radykalizmem muzułmańskim, stosują te same przepisy, które obowiązują w krajach muzułmańskich. Ostrzegam państwa: to są nasi talibowie - stwierdził szef Wiosny. Zwrócił również uwagę, że już raz w 2014 r., w Sejmie był głosowany projekt zniesienia artykułu 196 kk., jednak został on odrzucony "głosami PiS, PSL-u i PO". - PO doprowadziła do tego, że ten kodeks nadal obowiązuje w takiej formule i nadal artyści są zamykani, zatrzymywani, gnębieni w Polsce z tego art. 196 - podkreślił Biedroń.

  4
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 3. 21 maja 2019  12:27   Pagan   Tryglav

  Gdzie ta ku... demokracja?! Nie chodzę do kościoła i nie wierzę w tą wiarę! Place podatki i to teraz kościół będzie decydował o naszym życiu kulturalnym?! Zenada

  13
  13
 4. 21 maja 2019  11:23   CIEKAWE CZY UPUBLICZNI   anonim

  ILU WYTOCZONO ILU UZNANO ZA WINNYCH W PROCESACH KARNYCH URZEDNIKOW FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH RATUSZA

  8
  5
 5. 21 maja 2019  11:19   JAKZE WSPANIALOMYSLNY JEST ...   POZDRAWIAM SERDUCHEM

  JAKZE WSPANIALOMYSLNY JEST BURMISTRZYNIO UWIELBIAM

  9
  4
 6. 21 maja 2019  09:53   podwójne standardy   ateista

  "Uznał jednak, że obrazki na płytach zespołu [...] mogą godzić w uczucia religijne pewnej grupy mieszkańców. A za pieniądze publiczne nie ma na to zgody. Burmistrz dodał, że zespół Vader może do Chojnic przyjechać i zagrać koncert, ale nie za pieniądze podatników, gdyż pewna grupa społeczna wyraziła swój sprzeciw i on nie może ich wówczas wydatkować." In vitro również godziło w uczucia pewnej grupy mieszkańców. Wtedy był poruszany nawet poważniejszy argument, np. niszczenia zbędnych zarodków (traktowanych przez część mieszkańców jako ludzkie życie). Wtedy można było wydatkować publiczne pieniądze Panie Burmistrzu? Bardzo niespójne jest stosowanie zasad moralnych przez Pana. Jawny przejaw hipokryzji.

  12
  9
 7. 21 maja 2019  09:50   Burmistrz mógł hejtowanie przez Twittera proboszcza Chyły zgłosić dawno do samego Twittera   G

  i Twitter by mu zamknął konto. Bo na biskupa nie ma co liczyć, oni się lubują w nienawiści i molestowaniu.

  16
  6
 8. 21 maja 2019  09:47   Burmistrzu, czekamy od dawna na Twoje prokuratorskie zgłoszenie hejtu prob. Chyły na jego Twitterze (1)   f

  Tam jest dopiero żmijowisko bluzganego hejtu na twitterze proboszcza Chyły. Trafia to do dzieci i młodzieży, mają do tego dostęp non stop. To jest dopiero wykorzystywanie niemoralne i molestowanie psychiczne przez kler a zwłaszcza proboszcza. Proboszcza Chyłę należałoby natychmiast odsunąć od bycia pasterzem parafii.

  17
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 9. 21 maja 2019  09:23   A dlaczego burmistrz nie chce być obrońcą osób o innej orientacji?!!!!   d

  Ten burmistrz plecie głupoty i teraz poprawia sobie PR i medialność po jego rozhisteryzowanej wpadce z cenzorowaniem kultury i muzyki. Czy ten człowiek jest normalny?: "Nie kreuję się na jakiegoś obrońcę osób o innej orientacji. Nie o to chodzi. Chodzi o mowę nienawiści, która jest na ulicach, na wyciągnięcie ręki. Jedziemy samochodem i my to czytamy, my to widzimy. W Chojnicach. Niesamowita historia. Składam zawiadomienie jako burmistrz, ale też deklaruję....". Czy burmistrz wogóle wie co on gada: czy to tylko "niesamowita historia" dla burmistrza czy też naprawdę potrzebna jest obrona kobiet i lgbt? Odsunąć tego gościa od mediów bo nie wie co plecie, albo wysłać go na trening emancypacji?

  12
  4
 10. 21 maja 2019  09:12   Nawet proboszczowi Chyle biskup nie każe zamknąć Twittera   Katolik

  to o czym jest mowa?!

  11
  5
 11. 21 maja 2019  09:08   MŁODZI DO GŁOSOWANIA W EU I W WYBORACH JESIENNYCH (1)   Jarek Smoczyński

  bo za chwilę Akcja Katolicka i burmistrz oraz PiS wszystkich koncertów Wam zakażą! Nie byliście na protestach pod sądem, na protestach w obronie Konstytucji to teraz widzicie czym brak Waszego udziału i zaangażowania się kończy: jesteście zlewani przez Kościół, Akcję Katolicką i przez burmistrza którzy nie tylko nie podjęli się obrony Waszej kultury i muzyki, dialogu, a po prostu zakazali Wam tego co lubicie i co nikomu nie szkodzi. Burmistrz zachował się jak nadzielny król, który zarządzi nam tu kulturę przez media i swojego fejsbóczka i zaskoczy nas takim histerycznym asem z rękawa zamiast pogadać, zrobić okrągły stół i przestać histeryzować pod dryg jakiejś zacofanej kurii. Głosujcie! Najlepiej na Wiosnę Biedronia, bo to normalni i inteligentni ludzie, bez takiej dziecinady. Inaczej koniec z nami, zaraz będą nam mówić co mamy czytać i zamkną nam -gramy i fb.

  16
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 12. 21 maja 2019  09:01   Dopóki nie będzie egzekwowany rozdział Państwa od Kościoła w konstytucji zapisany   G

  i porządek w tym kraju dopóty samorządowe notable, burmistrz, radni, biskup, kościół i jego wyznawcy odłamu konserwatywnego i nacjonalistycznego, proboszczowie i księża będą się bujać w tym jacuzzi pełnym brudu i obłudy wspólnych interesów i interesików.

  18
  3
 13. 21 maja 2019  08:53   DLACZEGO BISKUP NIE USUWA PROBOSZCZA CHYLY ZA JEGO PUBLICZNY HEJT NA TWITTERZE?!   GS

  Ten hejt i nienawiść ku mieszkańcom Chojnic trwa już dobre parę lat, ze specjalnym naciskiem na kobiety i osoby lgbt. Hejt proboszcza Chyły jest równoznaczny z otwartym psychicznym molestowaniem mieszkańców i tych katolików którzy kochają świat i ludzi takimi jakimi są. Dlaczego nikt na ten hejt nie reaguje z kurii i pozwala publicznie i otwarcie proboszczowi go głosić? To jest dopiero skandal, przyzwolenie biskupa, Kościoła, sądu, prokuratury, innych proboszczów i księży, samorządowców i radnych. Całe miasto jest jego publicznym hejtem terroryzowane. To ile pedofilii i przestępstw ten Kościół musi ukrywać jeśli toleruje i pozwala na takie publiczne sianie nienawiści?

  17
  6
 14. 21 maja 2019  07:41   UWIELBIAM BURMISTRZYNIA TOC ...   CALUSKI

  UWIELBIAM BURMISTRZYNIA TOC ON TAKI WSPANIALOMYSLNY POZDRAWIAM SERDECZNIE

  10
  4
 15. 21 maja 2019  06:32   wybierzcie   anonim

  Wałkonia to zrobi wam lepiej Nieudacznik

  7
  5
 16. 21 maja 2019  05:43   No to walczymy z tą mową nienawiści, czy nie ? (1)   Paweł

  Na wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/Vader_(band)) można znaleźć zdjęcie ,gdzie mikrofon jest zakończony odwróconym znakiem krzyża. To obraża moje uczucia religijne. Wyobraźmy sobie, że zakładam zespół i występuję na scenie , ale zamiast krzyża mam odwróconą gwiazdę Dawida lub odwócony półksiężyc z gwiazdą. To byłaby afera nie z tej ziemi. Media zlinczowałyby mnie za mowę nienawiści, rasizm, ksenofobię, nietolerancję i antysemityzm. I wtedy wszystko byłoby OK ? Bądzmy obiektywni - nie jak lokalna rozgłośnia. Jak walczymy z mową nienawiści, to walczmy, ale równo .

  14
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 17. 21 maja 2019  04:26   A co z plakatami?   Roman

  "około 70 procent homoseksualistów choruje na choroby weneryczne" "pedofilia wiąże się z homoseksualizmem".........Stwierdzenie faktu to mowa nienawiści panie burmistrzu?

  11
  10
 18. 21 maja 2019  01:36   Oni są tylko dobrzy w pokazówkach medialnych, wszystko na pokaz   Darek

  ci samorządowcy i zero własnej inicjatywy i budowania społeczności. Na protestach za konstytucją, za wolnymi sądami, za dorosłymi niepełnosprawnymi i na czarnych protestach praw kobiet nigdy nie był burmistrz (jedną shijackował kobietom bez konsultacji by zrobić medialną pokazówko-popisówkę z in vitro). Oportuniści po prostu.

  15
  4
 19. 21 maja 2019  01:15   No, prezydentem Adamowiczem to ten burmistrz na pewno nie jest   Tomek

  choćby nie wiem ile in vitro sfinansował (jako przykaz z wierchowki PO by uciszyć i zjednać sobie wyborcze głosy kobiet; taki lekki makeup sytuacji by wyglądali jak za prawami kobiet). "Liberalne" poglądy burmistrza niekoniecznie jak widać przekładają się na prawa konstytucji i wolność słowa ale na gołe porno babska w przestrzeni publicznej fontanny i w muzeum, za pieniądze podatników.

  14
  3
 20. 21 maja 2019  00:19   Jaka pewność burmistrzu że nie hejtują Ciebie trolle podszywający się pod fanów metalu?! (1)   S

  Sam burmistrz nakręca sytuację swoją decyzją.

  14
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 21. 20 maja 2019  23:30   Przedwyborcza populistyczna lokalna gierka PiS-u by być w mediach i mobilizować elektorat (1)   R

  a burmistrz dał się nabrać. Coś za coś- czy nie tak panie burmistrzu? Ciekawe dlaczego burmistrz nielogicznie owinął to w bawełnę zamiast powiedzieć co jest grane. Zaszantażowali go czymś?

  19
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 22. 20 maja 2019  23:06   Dlaczego Akcja Katolicka ukrywa się za plecami burmistrza zamiast zaproponować dialog i rozmowę?!!!   Ewa

  Gdyby Akcja Katolicka była "normalna" i demokratyczna i z szacunkiem do współmieszkańców to po prostu spytałaby się organizatorów i Vadera o co chodzi w tej okładce, że chcą się upewnić że to nie nawołuje do niczego złego. I tyle. Miała również ta Akcja (jak i burmistrz) gwaranta w postaci odpowiedzialnych, sprawdzonych i zaufanych ludzi fachowców i instytucji organizujących Intertony (i to nie po raz pierwszy). Dlaczego te drastyczne podważania ze strony Akcji i burmistrza skoro i Vader i organizatorzy potwierdzili ze to nie są satanistyczne tematy a festiwal jest ku ogólnemu dobru peace, bliskiemu także Kościołowi. Burmistrz mógł równie dobrze rozwiązać to tak że będziemy kontynuować dialog czy rozmowy na temat nienawiści skoro Akcja Katolicka sygnalizuje że jest nienawiść w Chojnicach ale innymi sposobami niż poprzez kłamliwe oskarżanie Vadera i organizatorów, a Vader zagra. Cóż jest nie tak, że Akcja Katolicka sama takiej propozycji nie wysunęła skoro z Vaderem okazało się jest OK, a burmistrz takiej formuły też nie zaproponował? Jest wiele wyjść z takich sytuacji niż stawianie na ostrzu noża. A ile z naszych pieniędzy podatników teraz pójdzie za zerwanie kontraktu przez miasto? - rozumiem że Akcja Katolicka zostanie za to finansowa obciążona tą kwotą?

  18
  5
 23. 20 maja 2019  22:54   precz z KK i POPISem (3)   anonim

  Tym wybrykiem burmistrz uświadomił mnie w 100%. W tych wyborach z czystym sercem głosować będę na Wiosnę

  21
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 24. 20 maja 2019  22:02   Mark (1)   mark

  I dobrze burmistrz ma jaja i konsekwentny jest , bo jajis WAŁKOŃ Z BLOGU z ktorym sie nikt nie liczy chce inaczej ! Zostan burmistrzem Wałkoniu dr stalowy łbie to bedziesz robił po swojemu Tylkoooo kto ciebie wybierze ????

  7
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 maja 2019  23:11   Wyborcy wybiorą   Wyborca i Pierwszy

   tego kto będzie chciał zostac burmistrzem. Proste jak drut, nie masz co się pienić.

   10
   3
 25. 20 maja 2019  21:50   Burmistrz nic nie zrozumial.   Wtf

  Nie chcemy zyc w takim miescie panie burmistrzu. I to jest pana wina.

  24
  5
 26. 20 maja 2019  21:44   RADZIMY BURMISTRZOWI ZAJĘCIE SIĘ SIANIEM NIENAWIŚCI PRZEZ CHYŁĘ PROBOSZCZA   Ludzie

  Nieustannym, zagrażającym, realnym, długotrwałym i publicznym sianiem nienawiści przez proboszcza Chyłę, z którego to poletka Akcja Katolicka wystosowała ten list do burmistrza. Oto np. taki wpis na Twitterze księdza proboszcza Chyły siejący nienawiść i pogardę ku wszystkim nam, bo osoby LGBT to my: "Skłonności homoseksualne dopóki nie przekładają się na czyny i społeczną promocję takich zachowań, pozostają problemem osobistym osób je posiadających." Na hejtujące, poniżające, poważne i realnie zagrażające życiu i poczuciu bezpieczeństwa człowieka takie publiczne wpisy nigdy pan burmistrz nie zareagował!!!!!!!!!!!

  23
  9
 27. 20 maja 2019  21:44   no cóż taki mamy klimat   katolik

  był czas się przyzwyczaić tak by POwiedziano i koniec diabelstwa ryczcie sobie i jazgoczcie i tak z kościołem katolickim nie wygracie

  5
  18
 28. 20 maja 2019  20:49   Ciekawe, że miasto nie finansuje nagich facetów (4)   Dorota

  A dlaczego? Tylko pornusowe baby miasto za nasze pieniądze wystawia. Ciekawe czy burmistrz ma w ratuszu zasubskrybowane kanały porno tak jak burmistrz ze Słupska zanim przyszedł tam Biedroń. Zresztą nie musi bo ma te gołe baby pod okiem zaraz na fontannie. Jeszcze do tego są mokre...

  15
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 22 maja 2019  16:47   Na ten zespół przychodzą ...   anonim

   Na ten zespół przychodzą dziwolągi

   3
   2
  • 22 maja 2019  11:08   Do Anonima   A

   Żaden wstyd. Koncert jest dla fanów i tych co lubią muzykę, zwłaszcza metalową. Nikt Ciebie siłą nie ciągnie. Twoja muzyka być może jest na Dniach Chojnic? Jeśli tak to fani metalu nie próbują Tobie zamknąć sprośnych piosenek na Dniach Chojnic?

   1
   3
  • 21 maja 2019  07:35   A ja nie znoszę Vader WSTYD ...   anonim

   A ja nie znoszę Vader WSTYD że przyjeżdżają

   3
   6
  • 20 maja 2019  21:10   xxx   xxx

   Zaprosi sobie za publiczne pieniądze grupę "Smokie" bo uwielbia Glam Rocka. I pojedzie do Charzyków do kolegi co ma pustą tańc budę na imprezę A ja nie mam zamiaru oglądać co roku, zaniedbanego kudłatego faceta co puszcza muzykę, niech puszcza ale w Ciechocinku i nie za moje pieniądze. .

   12
   3
 29. 20 maja 2019  20:44   Gratuluję ... (3)   anonim

  Gratuluję "zaorania" imprezy, której hasłem przewodnim było łączenie młodych ludzi z miast partnerskich. Naprawdę to wielki wyczyn zniszczyć festiwal, który z roku na rok stawał się coraz większy, coraz lepszy pod względem lineupu i który przede wszystkim stawał się super wizytówką miasta. Teraz jeszcze poproszę o zniszczenie Chojniczanki, Red Devils, wszelkich zawodów sportowych w Chojnicach i na koniec Dni Chojnic. Najlepiej wprowadźmy miasto bez imprez, bez zabaw, bez niczego. I na koniec mam pytanie; Wielu osobom swego czasu przeszkadzały paskudne, katolickie billboardy z martwymi płodami w ścisłych okolicach Chojnic. Czy wtedy Pan Burmistrz reagował na nawoływanie ludzi? ;) Już pomijam oczywisty fakt, że były one dużo gorsze niż okładka płyty... która swoją drogą jest częścią artyzmu. Ale jak widać Chojnice dołączają do ogólnopolskiej akcji "albo nasz artyzm, albo żaden" i zaczynamy blokowanie. W sumie to smutne, stracił Pan całą masę swoich wyborców. Ja wiem, że ostatnia kadencja itd. ale zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje, aby nie niszczyć swojego całego dotychczasowego dorobku ;)

  26
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 maja 2019  23:05   Ciekawe, że ta Akcja Katolicka nie zaprosiła do dialogu a ukryła się za plecami burmistrza   Jarek

   Gdyby Akcja Katolicka była "normalna" i demokratyczna i z szacunkiem do współmieszkańców to po prostu spytałaby się organizatorów i Vadera o co chodzi w tej okładce, że chcą się upewnić że to nie nawołuje do niczego złego. I tyle. Miała również ta Akcja (jak i burmistrz) gwaranta w postaci odpowiedzialnych, sprawdzonych i zaufanych ludzi fachowców i instytucji organizujących Intertony (i to nie po raz pierwszy). Dlaczego te drastyczne podważania ze strony Akcji i burmistrza skoro i Vader i organizatorzy potwierdzili ze to nie są satanistyczne tematy a festiwal jest ku ogólnemu dobru peace, bliskiemu także Kościołowi. Burmistrz mógł równie dobrze rozwiązać to tak że będziemy kontynuować dialog czy rozmowy na temat nienawiści skoro Akcja Katolicka sygnalizuje że jest nienawiść w Chojnicach ale innymi sposobami niż poprzez kłamliwe oskarżanie Vadera i organizatorów, a Vader zagra. Cóż jest nie tak, że Akcja Katolicka sama takiej propozycji nie wysunęła skoro z Vaderem okazało się jest OK, a burmistrz takiej formuły też nie zaproponował? Jest wiele wyjść z takich sytuacji niż stawianie na ostrzu noża. A ile z naszych pieniędzy podatników teraz pójdzie za zerwanie kontraktu przez miasto? - rozumiem że Akcja Katolicka zostanie za to finansowa obciążona tą kwotą?

   10
   3
  • 20 maja 2019  21:59   Sam osobiście nie mam nic ...   anonim do "A"

   Sam osobiście nie mam nic przeciwko rekonstrukcjom. Czasem to naprawdę fajna zabawa, ale głównie dla osób "zajaranych" historią. Co mnie w sprawie koncertu naprawdę porusza to fakt, że jego organizatorami są młodzi ludzie. Młodzi ludzie, którzy kilka lat temu skrzyknęli się i stwierdzili, że można coś takiego zrobić. Pracują, poświęcają swój cenny czas, robią coś naprawdę super dla miasta, a potem przychodzi jakaś zgrana i banda i ustami Burmistrza w zasadzie niweczy cały trud i staranie. Sama impreza odwołana na ten moment nie została, ale nie ma żadnych szans aby w przeciągu ledwie miesiąca znaleźć nowego headlinera takiego kalibru jak Vader. To jest naprawdę chamska zagrywka i cios poniżej pasa dla tej młodzieży. Chcą zmieniać świat, chcą robić coś konstruktywnego, a tu dostają po twarzy z dodatkiem argumentów na poziomie podstawówki. Smutne to wszystko bardzo. Plus masz rację, że miasto pustoszeje. Co z tego, że wygląda coraz ładniej, skoro ludzi w nim ubywa? Chojnice mają potencjał, to w końcu największe miasto w zasięgu wielu kilometrów. Przy odrobienie starań można by naprawdę stworzć bardzo przyjemne miasto do mieszkania, czy odwiedziania w sezonie turystycznym (obecnie odwiedza się raczej głównie okolice). Nie chcę być źle zrozumiany, Burmistrz sporo w Chojnicach zmienił na plus, ale im dalej w las tym bardziej przestaję go rozumieć.

   9
   3
  • 20 maja 2019  20:58   Bardzo dobry wpis!   A

   Tym bardziej "zaorał" że w Chojnicach nic sie nie dzieje progresywnego i fajnego, i dla młodzieży, młodych i dla starszych. I "zaorał" też fajną organizację, dom kultury, no i fajnych ludzi, ich entuzjazm i wolontariat. Bo przecież te inne inicjatywy, pseudokulturalne, np. radnych, to jest beznadzieja. Nikt już nie może patrzeć i nie chodzi na badziewne rekonstrukcje, zdobywanie murów, ziejące nudą historyczną i nikomu niepotrzebne (tylko lokalnej klice) wydawnictwa, historię z której już nic nie można wycisnąć i która nie niesie pozytywnych przesłanek (o! tu jest dopiero kult śmierci!), całe te krążące już w czarnych dziurach kosmosu zapychadła historyczne nijak się mające do rzeczywistości. Miasto pustoszeje, a tu jeszcze bardziej bo już nic się nie dzieje...Tylko burmistrz szablą bez mocy wywija.

   11
   4
 30. 20 maja 2019  20:38   Zerwał umowę burmistrz co jest jednoznaczne że ocenzurował i zakazał   DF

  Nie słuchajcie burmistrza, on tak to owinął w bawełnę celowo, pogmatwał i przedstawił, ze jak ktoś się nie zna na rzeczy to myśli że on rzeczywiście nie cenzuruje. Owinął w bawełnę sprytny lis i polityk by umyć ręce od własnej odpowiedzialności i czynu. Przykre tylko to, że burmistrz myśli że wszyscy mieszkańcy są głupi i nie czają jego cwanego "to nie ja". To co mówi na konferencji to stek bzdur i pomieszania z poplątaniem. Już samo "jestem liberalny" i "dałem wam in vitro" świadczą że burmistrz nic nie czai i gmatwa mu się wszystko byle bronić swojego tyłka na wszystkich frontach. Typowa strategia polityczna PO, która całe szczęście odchodzi do lamusa. Jak narazie mamy jednak chłopka roztropka na tą kadencję razem z gołymi pornusowymi babami na fontannie, łonami na obrazach, i oczyszczalnią ziejącą gównem na całe miasto a wszystko to za pieniądze podatnika. Jak burmistrz nie widzi że zamówił se za naszą kasę pornusowe baby na fontannę, to co dopiero chcieć by rozumiał Vadera i czym jest kultura. Niestety, pomorska prowincja się kłania.

  20
  6
 31. 20 maja 2019  20:23   Burmistrz ma 4,5 tys osób na koncie FB, a Vader 430 tysięcy. A Akcja Katolicka w Polsce 576 osób (1)   Damian St.

  Pytanie, ile osób na koncie FB ma chojnicka Akcja Katolicka? A poza kontem? No, burmistrzu, sporo jeszcze tych koncertów musisz odwołać by dobić do 430 tysięcy Vadera. Dwóch kadencji nie starczy. Mocno przeszarżowałeś z Tą swoją popularnością i zbijaniem kapitału przez Vadera na Twojej decyzji cenzury. Taki podskakujący burmistrz z Chojnic :))))))))) co bzdura sobie w ego że wykiwał... Jezu, jaka dziecinada.

  28
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 maja 2019  21:49   i widzisz   katolik

   człowieczku jak mało może zrobić wiele jeszcze za mało znaków masz czas zmienić tok myśleniowy

   5
   6
 32. 20 maja 2019  20:22   podatnik (1)   anonim

  To gadanie i tak nic nie da, tylko się po-opluwamy. Ważne że cała Polska już wie gdzie są Chojnice. Mamy przecież posła który nie lubi koszulek z napisem KONSTYTUCJA, mamy przedszkole edukacyjne o którym wie cała Polska, no i mamy "włodarza" który ocenia muzykę na podstawie okładki jednej z płyt. Jako podatnik mam pytanie do "włodarza" dlaczego daje publiczne nasz pieniądze na remonty dachów w kościele, dlaczego daje nasze pieniądze na kopaczy przecież to jest spółka ale nie moja, Prośba do organizatorów nie poddawajcie się zaproście "Vader" lepszej reklamy im i wam jako organizatorom włodarz nie mógł zrobić. Może media krajowe się też zainteresują festiwalem InterTony - powodzenia.

  24
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 maja 2019  09:38   Po raz pierwszy taka gwiazda ...   Czak Noris

   Po raz pierwszy taka gwiazda na tym festiwalu. Starości szukają produktów regionalnych, bieganie do góry nogami itd. A tu festiwal który łączy młodzież dwóch państw.

   3
   4
 33. 20 maja 2019  20:13   vv (4)   drop table enter

  Odczuwam tutaj, że pan finster jest obiektywny. Co więcej mówi wprost, że nie zakazuje takim koncertom, ale nie przeznacza po prostu pieniędzy za środków publicznych. Moim zdaniem okładka jest mocna, elementy krzyża jak i postać biskupa przedstawione mogą bulwersować. Jestem na nie takiemu "koncertowi" tym bardziej, że to nie jest muzyka a jakieś wycie i ryki. Nie i koniec, w ***** mam panków, metalowców, emo, homo, genizowanych.

  9
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 maja 2019  14:53   Twoja wypowiedź to żenada   anonim

   Twoja wypowiedź to żenada

   3
   1
  • 21 maja 2019  07:46   Kolejna denna wypowiedź ...   walcząca o tolerancję

   Kolejna denna wypowiedź "prawdziwego Polaka - patrioty". WSTYD!!!

   2
   4
  • 20 maja 2019  20:42   A Ty zPO   anonim

   A Ty zPO

   3
   4
  • 20 maja 2019  20:30   Zerwał umowę burmistrz co jest jednoznaczne że zakazał koncertu   S

   Niech pan nie słucha burmistrza, on tak to owinął w bawełnę celowo, pogmatwał i przedstawił, ze jak ktoś się nie zna na rzeczy to myśli że on rzeczywiście nie cenzuruje. Owinął w bawełnę sprytny lis i polityk by umyć ręce od własnej odpowiedzialności i czynu. Przykre tylko to, że burmistrz myśli że wszyscy mieszkańcy są głupi i nie czają jego "to nie ja".

   11
   3
 34. 20 maja 2019  19:56   Kobiece łona finansuje miasto. Skandal, nie?   Ewa

  Tak, koniecznie zrzutka. I koncert na Chojniczance. Za prywatne pieniądze i z sutą opłatą w kasie Rady Miasta Finster jeszcze dołoży gratis czerwony dywan. Koncert zróbmy przeciw cenzurze, nienawiści i za miłością. Uwaga: żadnego fotografowania się Finstera z Vaderem (to w umowie) na fejsbóczka burmistrza.

  16
  6
 35. 20 maja 2019  19:44   Zrzutka   Wookee

  Zróbmy zrzutkę na Vadera na patronite, jak nie za publiczne to za nasze. A poza tym zgarsza mnie wystawa kobiecych łon w galerii pana T. Kto ją finansuje?

  17
  5
 36. 20 maja 2019  19:27   VADER PŁACI DUŻE PODATKI W TYM KRAJU, CZY NIE BURMISTRZU?   R

  Więc Vaderowi również należą się publiczne pieniądze tak samo jak chórom kościelnym? Nie rozumiem dlaczego Pan tak NEO-LIBERALNIE i instrumentalnie traktuje kulturę i jej twórców, którzy sporo naszemu kraju przynieśli rozgłosu. Dlaczego państwowe podatników nie, a prywatne tak? Konstytucja zobowiązuje państwo do łożenia na kulturę. A selfiaka by Pan sobie z Vaderem zrobił, nie, na swojego Facebooka i ku sławie, gdyby Akcja Katolicka nie weszła w paradę???

  28
  5
 37. 20 maja 2019  19:20   Doprawdy, czy Facebook burmistrza ma zastępować debatę mieszkańców i okrągły stół???!!!   Mieszkańcy

  Do burmistrza - z zaniepokojeniem przyjmujemy Pana niezdrową i uwłaczającą powadze urzędu fascynację kontem Facebooka w zastępstwie podjęcia inicjatywy zorganizowania prawdziwej demokratycznej debaty na temat jak wydawane są pieniądze podatników na kulturę w mieście, czy miasto ma cele w rozwoju ambitnej kultury na swoim terenie, czy jest zachowany rozdział Państwa od Kościoła, czy jest obecny parytet, i czy bardzo mała grupa ludzi ma prawo do cenzurowanie wolności wypowiedzi i jest reprezentatywna w 40tysięcznym mieście, a przede wszystkim czy argumenty, które podnosi Akcja Katolicka, są zgodne z konstytucją. W debacie powinni być obecni specjalisci, od prawa konstytucyjnego i wolności wypowiedzi, a nie osoby pokroju które myślą że wystarczą prywatne liberalne poglądy by działac konstytucyjnie. Przypominamy, że spora część mieszkańców Chojnic nie potrafi nawet posługiwać się komputerem i internetem, jak również nie posiada, i nie jest zobligowana do posiadania, konta na Facebooku. Pańskie posługiwanie sie Facebookiem w miejsce rzetelnej otwartej debaty uważamy za co najmniej ignorancję podatników i mieszkańców.

  23
  4
 38. 20 maja 2019  18:27   Panie burmistrzu czytać, czytać i jeszcze raz czytać by znać znaczenie słowa "liberalny"   Grzegorz Studnicki

  "Liberalny" czy obłudny? "Liberalny" czy przestrzegający konstytucję? "Liberalny" czy przestrzegający prawa do wolności obrazu i słowa w kulturze i konstytucyjnej wolności wypowiedzi? List Akcji Katolickiej jest niekonstytucyjny. To nie Pana rola wygłaszać swoje "poglądy" bo one nas mieszkańców i obywateli nie zobowiązują i nie dotyczą. Pan może mieć tylko prywatne poglądy i dyskutować je poza urzędem. Normalnym i demokratycznym tokiem jest odpowiedź Akcji Katolickiej by skierowali list do właściwego adresata czyli sądu który ustali czy okładka razi uczucia religijne. Koncert Vadera powinien się odbyć. Jeśli sąd ustali, ze okładka razi uczucia religijne, nie zapraszać więcej Vadera. Tak wygląda demokracja. Pan złamał prawo.

  31
  3
 39. 20 maja 2019  18:10   Czas najwyższy na wymianę fontanny, ta się zdecydowanie "opatrzyła"   Dorota

  Wymienić fontannę na inną, na inny temat. Burmistrz może sobie zabrać te gołe baby, chętnie jako podatnicy damy mu je w prezencie do ogrodu (bo przecież to on je zamówił bo mu się podobały...) kiedy już nie będziemy na niego głosować w następnych wyborach. Mogą sie podzielić tymi obrzydliwymi gołymi babami: jedną burmistrz, drugą jakiś proboszcz, trzecią Akcja Katolicka. Będą tam, gdzie przynależą.

  21
  7
 40. 20 maja 2019  18:02   POD TYM PORNO FONTANNOWYM SIEDZĄ I BAWIĄ SIĘ CODZIENNIE DZIECI I DZIEWCZYNKI   Zaniepokojoni rodzice

  a dla burmistrza i proboszczów i Akcji Katolickiej to OK, już od dziesiątek lat, że coś takiego stoi w publicznej przestrzeni miejskiej i że na to idą pieniądze miejskie podatników. I że taką rolę i pozycję kobiet promuje się i przypisuje dziewczynkom Radnym też to nic nie robi. A wszyscy katolicy!

  20
  6
 41. 20 maja 2019  17:53   Jezeli kazda muzyka jest ok. ...   kodomita

  Jezeli kazda muzyka jest ok. to proponuje takie zaspoły które przeklenstwa i wyzwiska mają w tekstach od pierwszego zdania do ostatniego.A zdarzało mi sie słuchac mimochodem , przypadkowo takiej"muzyki", nie wiem kto to spiewa:), ale jak jest demokracja i mozna puszczac szatana to puszczajmy w radiu tez "k.., H.., jeb... "itp, itd.Czemu tego nie słyszymy?Bo co? bo dzieci i rodzice się zawstydzą? wolnośc to wolnośc az do anarchii, po trupach do celu.

  4
  20
 42. 20 maja 2019  17:49   Ciekawe   anonim

  Ciekawe kiedy w UW jakiś komitet zabroni mini i ....... a wtedy ....

  6
  1
 43. 20 maja 2019  17:46   Nie chcemy by proboszczowie chojniccy zajmowali się kulturą (1)   D

  Dość organizowania publicznych koncertów, wystaw i spotkań w kościele barokowym ZA NASZE PIENIĄDZE PODATNIKÓW Z KASY MIEJSKIEJ. Kościół ma dużo pieniędzy i stać go na finansowanie ze swoich funduszy. Miejsce kultury jest w domu kultury i w muzeum a nie w kościele. Rozdział państwa od kościoła obowiązuje burmistrza. Nie chcę by moje pieniądze szły na kościół, do kościoła nie chodzę i wierząca nie jestem. Nie widzę nic satanistycznego, okładka jest sztuką, tytuł płyty nie głosi zabijania i nienawiści. Dlaczego burmistrz zamyka nam usta, twierdząc że liczy się jego zdanie?! Uzurpuje sobie łamanie konstytucji i cenzorowanie mimo że nie zgadzamy się na to.

  40
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 maja 2019  21:10   xxx   xxxx

   Zaprosi sobie za publiczne pieniądze grupę "Smokie" bo uwielbia Glam Rocka. I pojedzie do Charzyków do kolegi co ma pustą tańc budę na imprezę A ja nie mam zamiaru oglądać co roku, zaniedbanego kudłatego faceta co puszcza muzykę, niech puszcza ale w Ciechocinku i nie za moje pieniądze. .

   9
   4
 44. 20 maja 2019  17:37   VADER TAK, KOŚCIÓŁ I ... (1)   MOLI

  VADER TAK, KOŚCIÓŁ I BURMISTRZ ŚWIĘTSZY OD PAPIERZA NIE!!!!!

  27
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 45. 20 maja 2019  17:23   Niemożliwe (2)   Wstyd że tu mieszkam.

  Jakim trzeba być hipokrytą o in-vitro mówi Ok, Dla zespołu NIE. Człowiek o dwóch twarzach, jak nazywają człowieka o dwóch obliczach ? Przecież nie przyjdą tam mohery i nie będą wywijać beretami tańcząc pogo. Przyjdzie młodzież, której szacunek do wiary zmienił się diametralnie w ostatnim czasie z wiadomych powodów. Moherom bliżej 2 metry w dół, młodzież będzie żyła i tworzyła to miasto. Dla mnie błazenada i pośmiewisko, niech Pan zaprosi za publiczne pieniądze chóry kościelne.

  23
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 maja 2019  07:41   Chyba nie byłeś   anonim

   Chyba nie byłeś

   2
   0
  • 20 maja 2019  21:09   dd   kkk

   Zaprosi sobie za publiczne pieniądze grupę "Smokie" bo uwielbia Glam Rocka. I pojedzie do Charzyków do kolegi co ma pustą tańc budę na imprezę A ja nie mam zamiaru oglądać co roku, zaniedbanego kudłatego faceta co puszcza muzykę, niech puszcza ale w Ciechocinku i nie za moje pieniądze. .

   6
   3
 46. 20 maja 2019  17:22   Burmistrzu bądź konsekwentny! Gołe pornusowe baby na fontannie i w muzeum (1)   Ewa i Daniel

  Trzebiatowskiego za nasze publiczne pieniądze podatników, które burmistrz sam zamówił? Dość porno upokarzającego kobiety i promowania tego rodzaju widzenia kobiet w publicznych miejscach naszego miasta, za nasze pieniądze podatniczek i podatników. Ma Pan to porno pod swoim nosem każdego dnia i patrzy się na to przez swoje okno ratusza i idąc i wychodząc z pracy, i to Panu nie przeszkadza? A koncert zespołu przez 2 godziny to już tak? Cóż za potworna dwulicowość urzędnika.

  18
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 47. 20 maja 2019  17:05   TYLKO WIOSNA BIEDRONIA NAS URATUJE! (2)   Krycha

  Głosować na nich bo to się nie da w tym patologicznym rozdwojeniu jaźni PO-PiS i mariażu obydwu partii z Kościołem żyć. Czy ten kraj nie może być normalny?

  27
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 maja 2019  14:54   Też zielona łąka   anonim

   Też zielona łąka

   3
   1
  • 21 maja 2019  10:53   ha ha ha   ha ha

   dodać trzeba i wyzeluje

   1
   3
 48. 20 maja 2019  16:57   Burmistrz mówi wprost, poświęcam konstytucyjną wolność słowa by miec spokój z PiSem   Darek

  na moim podwórku, a na stosie jako ofiarę kładę co lubi młodzież w Chojnicach i ich festiwal. Taka jest cena za mój układ - mówi burmistrz. Mówi "boję się Kościoła i Akcji Katolickiej". Ale przekroczył konstytucyjne prawo robiąc to, zamiast odpisać Akcji Katolickiej że obowiązuje go konstytucja i wolność słowa artystów. I że jak Akcja chce to niech kieruje to do sądu. Mógł tak zrobić, ale są wybory do EU i musi trzymać linię PO. Inaczej dostanie po głowie że psuje im teren przed wyborami. Tak długo jak będziemy głosować na burmistrza i na PO tak długo będziemy mieć cenzurę tego co lubimy. Zostaje nam Wiosna Biedronia i trzeba głosować na tych normalnych ludzi co niczego ani nikogo sie nie boją i mają olej w głowie. A burmistrz mógłby przestać zgrywać kolejny raz biednego chłopczyka z histerycznie rozdartym sercem "co też mam robić". Wcale nie jesteś cool i gdzie Twój miecz Vaderku?

  27
  4
 49. 20 maja 2019  16:44   Prezydent Olsztyna dał Vaderowi nagrodę   Fr

  Coś poważnie nie tak z tą argumentacją w liście lokalnej bojówki Kościoła Akcji Katolickiej. Tam nie ma żadnych argumentów, a Vader powiedział i organizatorzy że nie sa satanistami. To jak to jest burmistrzu, jaki przykład Pan daje przez swoje histeryczne bardzo pobieżne podejście do sprawy. Na Vadera pojedziemy do Szczecinka, gdzie burmistrz nie zabronił, ake zostajemy skazani i ucyckani z burmistrzem Chojnic ze świadomością że gościu jest niestabilny i podejrzany i nie zasługuje na szacunek. I że nam będzie cenzurować wszystko za każdym razem kiedy dewocka organizacja powie, że coś jest nie tak. Nie dziw że w obronie Konsytucji czy sądów burmistrz ni raza się nie pojawił, bo ma gdzieś prawo i konsytucyjną wolność słowa oraz rozdział państwa od kościoła. Tak długo jak będą tacy burmistrzowie tak długo demokracji w Polsce nie będzie.

  28
  6
 50. 20 maja 2019  16:34   Długo burmistrzowi zajęło rozmyślanie... (2)   Ewa

  zamiast konkretnie spytac się Vadera o co chodzi i autora grafiki i zrobić dialog ze wszystkimi stronami. Ugrywa politycznie burmistrz. To prymitywny gościu. W tej konferencji mówi wprost "grajcie mi na nosie i tak mi nic nie zrobicie bo jestem lepszy od Vadera". Zarządziłem i Vader mi tu grać nie będzie. Ale my chcemy Vadera za publiczne pieniądze, a nie koncerty organowe w zdemoralizowanym Kościele.

  27
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 maja 2019  21:21   Veder ?   Jan

   Może komuś kto lubuje sie w nienawiści do innych potrzebny jest taki zdeprawowany, anty moralny, anty ludzki. Ogół mieszkańców prawdopodobnie nie zna tego zespołu vader ( celowo z małej liter) i nie zjmuje stanowiska. NNNNNNNNNNie stanowcze nie dla tego rodzaju pseudo twórcziości,

   2
   10
  • 20 maja 2019  16:46   wy czyli kto. na jednej mszy ...   anonim

   wy czyli kto. na jednej mszy niedzielnej jest więcej ludzi niż na tych intertonach

   5
   13
 51. 20 maja 2019  16:25   Burmistrz jest bezczelnie pewnym siebie przemocowym gościem   Stefan

  i bez argumentów. Do tego przekręca wszystko na swoją korzyść. Myśli, że tego nie widać i że jesteśmy tak głupi. Gada o dialogu a nie ma pojęcia co to jest dialog skoro z młodymi o tym nie rozmawiał ani Vadera nie zapytał czy autora grafiki na płycie. Gada że nie jest cenzorem kiedy nim jest. Gada o publicznych pieniądzach a nie bierze pod wzgląd podatników którzy chcą by ich pieniądze poszły na koncert Vadera. Typowa przemocówka na słowa, nie pierwszy już raz. .No a już to jego głupie prymitywne ego porównując siebie do sławy Vadera jest godne pożałowania. Spróbuj burmistrzu coś zrobić, poza promowaniem się politycznym kosztem Vadera i ich pracy, by być tak cenionym i znanym jak Vader. Przerost treści nad formą burmistrza, i wkładanie kitu mądrym mieszkańcom. Niezwykła pogarda dla nas ze strony burmistrza który po prostu myśli że jesteśmy głupi. Bezczelny niefajny gość, ugrywający politycznie przyszłe głosowanie w mieście za jakimiś jego następnymi głupimi pomysłami by go PiS radni nie blokowali. Kosztem nas mieszkańców i młodzieży. Burmistrz do wymiany, bo to się nie da z taką prowincją w głowie i w dialogu.

  39
  5