Burmistrz i wójt mówią stanowcze NIE przekazaniu danych mieszkańców - Poczcie Polskiej

- Nie będziemy łamać prawa i nie przekażemy Poczcie Polskiej bazy danych naszych mieszkańców - mówi burmistrz Chojnic, Arseniusz Finster. W podobnym tonie wypowiada się wójt Gminy Chojnice, Zbigniew Szczepański. - Ten wniosek jest bezprawny - komentuje.

Burmistrz miasta i wójt Gminy nie udostępnią danych osobowych mieszkańców Poczcie Polskiej!   |  fot. A. Zajkowska

Wczoraj (23.04.) prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie otrzymali wniosek od Poczty Polskiej, która powołując się na „decyzję Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia dotyczącą podjęcia przez Pocztę Polską S.A. czynności niezbędnych do przygotowania przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku” wskazuje szereg tzw. drażliwych danych osobowych obywateli. Na liście informacji, o które wnioskuje spółka znajdują się numery PESEL uprawnionych do głosowania, imiona, nazwiska, dokładne adresy zamieszkania. Pismo zawiera także instrukcję dla włodarzy, np. w jakiej formie wymienione dane winni odesłać oraz informację, że mają na to dwa dni. Wniosek nie jest imienny, a na jego końcu znajduje się tylko napis „Z wyrazami szacunku, Poczta Polska.”

Burmistrz: Poczta Polska nie jest upoważniona do organizacji wyborów

Arseniusz Finster mówi w prost, że nie odeśle Poczcie Polskiej żadnych danych. - Nie będziemy łamać prawa i nie przekażemy Poczcie Polskiej bazy danych naszych mieszkańców. Takie jest też stanowisko Krajowego Biura Wyborczego, że nie powinniśmy tego robić. My to analizujemy w oparciu o stan prawny. Ciągle nie ma ustawy, a Poczta Polska nie jest na dzień dzisiejszy upoważniona do organizacji wyborów. Mówimy o danych wrażliwych mieszkańców naszego miasta - zaznacza. Arseniusz Finster informuje też, że od wczoraj odebrał mnóstwo telefonów i maili z informacją, że chojniczanie nie życzą sobie przekazywania ich personaliów i innych danych.

- I ja tego nie zrobię. Nie na ten stan prawny, jaki jest dzisiaj. Jeżeli ustawa przejdzie przez sejm i senat, podpisze ją pan prezydent i stanie się ona prawem obowiązującym to wtedy będziemy przekazywać Poczcie Polskiej bezę danych. Burmistrz przyznaje jednak, że kiedy otrzyma taką dyspozycję od wojewody pomorskiego to się do niej zastosuje, ale… - Jeżeli rząd będzie chciał mnie do tego zmusić poprzez decyzję wojewody, to ja ją wykonam, ale jednocześnie złoże zawiadomienie do prokuratury - deklaruje. Włodarz wskazuje również, że wniosek Poczty Polskiej wygląda jak pismo, które może napisać każdy z nas. - Powinno być opatrzone podpisem elektronicznym, a tu nic takiego nie ma.

Wójt: nie podpiszę się pod łamaniem prawa

Zbigniew Szczepański również na ma zamiaru przekazywać danych osobowych mieszkańców Gminy Chojnice i po raz kolejny podkreśla, że jest przeciwny organizacji wyborów w terminie 10 maja, w jakiejkolwiek formie. Wniosek polskiej spółki pocztowej komentuje następująco: - Co to jest w ogóle za pismo od Poczty Polskiej bez nawet żadnego podpisu? To po pierwsze. Po drugie, kto ustawowo dał Poczcie Polskiej legitymację by występowała o nasze dane wrażliwe, adresy zamieszkania? - pyta retorycznie. Dodaje także, że jako wójt zgodzi się wydać dane wyborców dopiero, gdy w życie wejdzie stosowna ustawa, czyli zatwierdzona przez sejm, senat i prezydenta. -  Dopiero wówczas będzie to zgodne z prawem - podkreśla.

Na pytanie czy dyspozycje wydane przez wojewodę pomorskiego mogą wpłynąć na decyzję włodarza Gminy Chojnice, ten odpowiada kategoryczne nie. - Wojewoda nie jest moim szefem, jest najwyższym przedstawicielem rządu w terenie. Ja nie będę realizował postanowień rządu jeżeli są one wbrew konstytucji. Nie podpiszę się pod łamaniem prawa - podkreśla Zbigniew Szczepański.

Anna Zajkowska

 1. 28 kwietnia 2020  03:49   Przenieście ten swój jazgot (4)   von Kalkstein

  Na sąsiedni portal, który powinien się nazywać "spluwaczka.pl", tam uwielbiają kiedy wylewa się kubły pomyj na starostę, burmistrza i wójta. To jest woda na ich młyn i miód na serca ich! K**** co za naród!

  8
  19
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 2. 27 kwietnia 2020  21:25   Poczta Polska już ma dane Polaków. Dostała je z ministerstwa (2)   i co?

  Na nic protesty samorządowców. Poczta Polska już ma dostęp do wszystkich danych, koniecznych do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Otrzymała z rejestru PESEL. Dysponuje nimi resort cyfryzacji, który potwierdza te doniesienia - informuje "Rzeczpospolita

  20
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 29 kwietnia 2020  19:42   no tak mim   ha ha

   wie najlepiej powinni ,za działalność obronną powinni odznaczyć cie medalem Judasza

   3
   2
  • 28 kwietnia 2020  21:54   Zastanów się   mim

   pajacu PO CO poczcie pesele? Po to, by wrzucić ulotkę czy jakiś tam pakiet do skrzynki? Gdyby pakiety doręczano za pokwitowaniem, to też powinien wystarczyć dokument tożsamości odbiorcy. Ale co tam, pisiorki się cieszą jak dzieci, że spółka usługowa, którą jest poczta polska ma nasze pesele z którymi może robić różne rzeczy. Macie wy MÓZGI...

   2
   8
 3. 27 kwietnia 2020  18:06   Dobrze , że ten PIS rządzi (1)   Narodowiec.

  Bo ci POst komuniści i POstzeteselowcy w całości by Nasz kraj rozszabrowali!

  27
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 4. 27 kwietnia 2020  11:46   Co za paradoks   uosho

  Wyborcy "Prawa i Sprawiedliwości" oburzają się, że ktoś w tym kraju faktycznie przestrzega PRAWA?

  9
  26
 5. 27 kwietnia 2020  10:55   Mamy się bać ...   anonim

  LUDZIE. co się z wami stało, patrzycie na siebie wilkiem, donosicie na siebie itp, Chojniczanka na co ty jesteś narażona? Prędzej ci się trafi ciąża niechciana niż zarazisz się koronawirusem, to wirus grypowy, był już w 2008 r i mało kto o nim wiedział, teraz jest celowe rozdmuchiwanie, a każdy zgon podciągany jest pod koronawirusa, nie trzeba więzień aby zamknąc ludzi bo ci siedzą w domach i s r a j a ze strachu pod siebie od bzdur jakie im serwuje przechrzta Szumowski notabene Kawaler Maltański i premier taki wychuchany z przymrużonymi oczkami. W czasie świńskiej grypy łączna liczba zakażonych na świecie "świńską grypą" w okresie pandemii wynosiła od 250 do ponad 500 milionów, śmierć poniosło 500 tys osób, a Polsce z tego powodu nie było żadnych restrykcji i ograniczeń.

  10
  18
 6. 27 kwietnia 2020  10:24   Układy i układziki w tych ... (1)   Chojniczanka

  Układy i układziki w tych Chojnicach. Wszyscy chodzą do sklepów stoja w kolejkach narażają pracowników sklepu i jakoś to nie przeszkadza. Kto się martwi o pracowników którzy są najbardziej narażeni?! Nikt... A jak wybory maja odbyć się korespondencyjne to już społeczeństwo jest zagrożone. Nie mogę sluchac wypowiedzi Burmistrza dobrze ze nie będzie mógł dalej startować do wyborów i wyjdą wszystkie układy. Trzeba w końcu zakończyć ta Chojnicka elitę

  29
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 kwietnia 2020  17:03   Hipokryci...   marlon

   Ratusz też burmistrz zamknął.. nie będą się narażać. Starostwo też zamknięte. Ale pensje rządowe biorą. I to nie najniższe krajowe...

   14
   6
 7. 27 kwietnia 2020  10:00   Stalowa Wola ma wolę przekazania spisu wyborców (1)   Anonimowy Anonim

  "- Samorząd Stalowej Woli przekaże zgodnie z prawem rejestr wyborców do operatora pocztowego - ogłosił w mediach społecznościowych prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Polityk uważa, że pismo Poczty Polskiej do samorządów ws. udostępnienia danych mieszkańców nie łamie obowiązujących przepisów." Więcej na https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-prezydent-stalowej-woli-przekaze-poczcie-polskiej-spis-wyborcow-konstytucja-6504112484124289a

  20
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 kwietnia 2020  13:15   PIS   anatol

   Przecież burmistrz ze Stalowej Woli nie może inaczej postąpić bo jest z PIS

   5
   7
 8. 27 kwietnia 2020  09:20   Finster zajmij się miastem   kierowca

  Na Zielonej Grunt spod nóg Wam ucieka. Tak jesteście przygotowani do robót . Na Towarowej zastój. Czekacie pewnie na tego z Czerska, który tam gdzie w przeszłości miał być dworzec PKS to postawi Biedronkę.

  22
  7
 9. 27 kwietnia 2020  07:49   Wczoraj 25 kwietnia 2020 r. ...   Moza moza Jak Sie Chce

  Wczoraj 25 kwietnia 2020 r. odbyly sie wyborny uzupelniajace na burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego

  22
  7
 10. 26 kwietnia 2020  20:58   Anonim (1)   anonim

  Najlepiej przygotowane było hospicjum że 4 osoby poniosły śmierć i w tym temacie cisza

  30
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 kwietnia 2020  10:45   TY CHYBA JESZCZE ŚPISZ, ŻE ...   anonim

   TY CHYBA JESZCZE ŚPISZ, ŻE PISZESZ TAKIE BZDURY. Chojnice com już w dzień tragedii miało info i zdjęcia jako pierwsi w POLSCE

   5
   7
 11. 26 kwietnia 2020  20:56   W najbliższym czasie ...   Bogdan Duraj

  W najbliższym czasie zostanie wprowadzone logowanie do komentowania artykułów , myślę że dyskusja będzie merytoryczna i ograniczy wypisywanie bzdur i obrażanie innych osób oraz używanie wulgaryzmów a przede wszystkim ograniczy wpisy jednej osoby która każdy komentarz podpisuje jako inna osoba .

  16
  25
 12. 26 kwietnia 2020  20:24   Genas nie pisz bzdur , ...   Adam

  Genas nie pisz bzdur , chłopie szpitale są nieprzygotowane i nie dofinansowane ,tylko dzięki ofiarności obywateli którzy pomagają jak mogą to się jakoś kręci .Bardzo mała ilość testów i do tego część nieprawdziwych . Na 1000 mieszkańców 4 miejsce od końca w europie to wstyd , na nic nie ma kasy tylko obiecanki i nowe tarcze a prawda jest taka że nie ma kasy bo PiSory rozdali kasę aby kupić głosy nieświadomych wyborców . A jeśli chodzi o wybory to nie można łamać konstytucji , wybory muszą być wolne i demokratyczne , gdzie kampania wyborcza wszystkich kandydatów , tylko długopis Duda który notorycznie łamał konstytucję lansuje się w TVPiS.

  11
  20
 13. 26 kwietnia 2020  20:10   niech już w końcu odbędą się te wybory   genas

  normalnie jak oglądam totalną oPOzycję która walczy ciągle o władzę,tym bardziej jestem przekonany że te wybory muszą się odbyć,już Koalicja nam udowodniła jak może prosperować szpital ,lub jak może funkcjonować Hospicjum,więc ta cała troska totalnej oPOzycji jest po prostu nie wiarygodna,jestem przekonany że teraz paliwo by kosztowało 8 zł jak wtedy kosztowało 6,a pieniędzy i tak by nie było bo trzeba ratować inne kraje

  24
  9
 14. 26 kwietnia 2020  19:57   Mają dane.   Abonament

  Poczta Polska ma dane nas wszystkich. Przekonałem się o tym już dwa razy, jak otrzymałem wezwanie komornicze na wniosek Poczty Polskiej za nie płacenie przez kilka lat abonamentu RTV. Wtedy wiedzieli, jak się nazywam i gdzie mieszkam, więc nie rozumiem po co te kłamstwa ze strony Poczty Polskiej? Komornik bez problemu zajął należność z mojej pensji. Niestety posłuchałem Donalda, żeby nie płacić. No cóż wina Tuska :)

  21
  8
 15. 26 kwietnia 2020  17:06   To są (1)   anonim

  Utrwalacze władzy ludowej

  18
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 kwietnia 2020  19:50   Ty chyba   anonim

   pijesz lub ćpasz jakieś utrwalacze matole jeden.

   9
   11
 16. 26 kwietnia 2020  15:20   Na "inspiratora" ...   anonim

  Na "inspiratora" trzeba głosować.

  14
  7
 17. 26 kwietnia 2020  15:18   Wyznawcy TVN wy cymbały ... (1)   anonim

  Wyznawcy TVN wy cymbały skończcie w końcu ten jazgot.

  25
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 kwietnia 2020  18:00   Nie to wy wyznawcy   Walkiria

   Szamana z Torunia i TV-PIS zamknijcie ryje! Powinno się wydzielić gdzieś na wschodniej stronie Polski trzy województwa, przesiedlić tam wszystkich PIS-owców z Królem Jarosławem. Całość odizolować od Polski zasiekami z drutu kolczastego i polem minowym aby nikt nie mógł przedostać się do normalnej Polski. Wreszcie k**** byłby z wami święty spokój.

   8
   15
 18. 26 kwietnia 2020  12:54   Ewa (3)   anonim

  Ten jazgot dopiero się zacznie czasy komuny minęły

  19
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 kwietnia 2020  20:35   Za PiSu jest gorzej jak za ...   Aga

   Za PiSu jest gorzej jak za komuny , teraz mamy demokrację z Białorusi albo z Korei Ewa jak nie żyłaś w czasie komuny to nie pisz bzdur . W tamtym czasie w sklepie mięsnym były tylko haki a ludzie w domu jedli szyneczkę . Polak zarabiał 3000zł a wydawał 9000zł . Komuna razem z Urbanem od PiSu musi się uczyć propagandy , nawet Gebels był gorszy propagandowo od PiSu , to mistrzowie kłamstwa i oszukiwania społeczeństwa.

   7
   8
  • 26 kwietnia 2020  17:04   Balbina ubeku ...   anonim

   Balbina ubeku zamknij się laduj d.. e do swojego Passata i spadaj do Niemiec folksdeutschu! Tam twoje miejsce! Antypolska kreaturo!

   9
   10
  • 26 kwietnia 2020  13:37   Ewka ty dobrze się czujesz?   TW-Balbina

   Komuna w wykonaniu PIS-mannów dopiero się rozkręca! Umorzenie śledztwa po dwóch godzinach i dyscyplinarka dla pani prokurator która ośmieliła się wszcząć śledztwo przeciwko panom z dojnej zmiany! To jest k**** mać to całe prawo i sprawiedliwość!

   7
   20
 19. 26 kwietnia 2020  11:22   Zablokujcie dodawanie komentarzy (1)   Lars

  Żeby wreszcie skończył się ten jazgot, zwłaszcza tego niezrównoważonego osobnika który pisze przez 24 godziny takie głupoty, że ręce opadają.

  12
  22
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 20. 25 kwietnia 2020  20:53   Chce Kawalek Chleba by Glod ...   Nie Bo Nie ....

  Chce Kawalek Chleba by Glod Zaspokojc .... Bylem Glodny Nie Dalrs mi Jesc ... Bylem Spragniony Nie Dales mi Pic ....... Jaka Miara Mierzysz Taka Ci odmierze ..... PAN BUCZEK ....

  12
  9
 21. 25 kwietnia 2020  20:49   Co to za wlodarz ... (1)   Uniemozliwia im wybory

  Co to za wlodarz samorzadowiec ktory staje przeciwko wlasnym mieszkancom ktorzy chca wziasc udzial wyborach

  34
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  22:55   Chyba   dd

   dobry, skoro dba o zdrowie nawet takich debili jak TY.

   14
   22
 22. 25 kwietnia 2020  20:37   Zostań w domu   Heju

  W trosce o bezpieczeństwo obywateli rząd poda wyniki wyborów 9 maja

  18
  24
 23. 25 kwietnia 2020  18:20   Maria (2)   anonim

  Czy mieszkańcy Chojnic zostali prawomocnie ubezwlasnowolnieni i tym samym nie mają prawa do wyborów bo opiekunem prawnym jest Pan finster i tak zadecydował

  33
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  22:58   Skąd   dd

   tyle półgłówków w Chojnicach ? No, chyba, że to jeden Zbychu się wirtualnie rozmnaża .

   8
   15
  • 25 kwietnia 2020  18:58   Pan Finster nie jest prawem i ...   chojniczanin

   Pan Finster nie jest prawem i nie może zabronić udziału w wyborach a co za tym idzie udostępnienie danych wyborców zgodnie z ustawą

   23
   12
 24. 25 kwietnia 2020  18:18   Rozdzial XVII Przestepstwa ...   Ciekawe

  Rozdzial XVII Przestepstwa przeciw Rzeczypospolitej Polskiej Kodeksu Karnego

  17
  7
 25. 25 kwietnia 2020  14:42   To jest wypowiedzenie ... (8)   Martyna

  To jest wypowiedzenie posłuszeństwa legalnym polskim władzom. Finster jesteś małym wywrotowcem, który powinien zostać ukarany a Chojnice nie są twoim prywatnym folwarkiem tylko integralną częścią Rzeczypospolitej Polskiej. Mam nadzieję, że zostaniesz złożony z urzędu za ten jawny bunt przeciwko porządkowi publicznemu. Gdyby w Polsce rządziła agentura niemiecka nie mam wątpliwości, że pierwszy byś agitował za udziałem w wyborach bez względu na okoliczności.

  38
  33
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 30 kwietnia 2020  15:09   Do ,, realista,,   Dowgird

   Jeżeli i uważasz , że pesel wystarczy do wzięcia kredytu, to świadczy to o niezmiernej głupocie.

   1
   0
  • 25 kwietnia 2020  22:08   Ktoś chyba nie wie co pisze ...   Gosc

   Ktoś chyba nie wie co pisze . Proszę pomyśleć, że nie każdy , chce się sprzedać za miskę ryżu. Burmistrz nie broni nikomu głosować.

   10
   15
  • 25 kwietnia 2020  20:58   realista ty se wez szpadelbi ...   Czadem czy Smrodem Oddychasz ze swego pieca

   realista ty se wez szpadelbi wykop dol bo predzej czy pozniej kopniesz w kalendarz

   9
   7
  • 25 kwietnia 2020  18:58   Życzę Ci Martyna abyś za ...   Realista

   Życzę Ci Martyna abyś za jakiś czas po wyborach nie znalazła się w gronie tych, na których ktoś, nie wiadomo kto wziął kredyt online. Pozdrawiam

   12
   17
  • 25 kwietnia 2020  18:25   Nie wiem czemu Kasia jesteś ...   anonim

   Nie wiem czemu Kasia jesteś taka głupia. Wiem - oglądasz TVN.

   21
   9
  • 25 kwietnia 2020  18:15   Martyna zuch dziewczyna   Dowgird

   Podpisuje się pod tym rękami i nogami.

   18
   8
  • 25 kwietnia 2020  18:15   Jaki k**** bunt?   Kasia

   To jest respektowanie prawa a nie podporządkowanie się PIS-owskiemu widzimisię! Martyna wbij sobie do łba razem z Marcinem, że Polska nie składa się z samych PIS-owców pod wodzą nawiedzonego Jarosława. PIS przeminie, Polska zostanie!

   11
   20
  • 25 kwietnia 2020  16:48   Martyna - masz rację za ...   Marcin

   Martyna - masz rację za długo ci panowie siedzą na stołkach, w mózgach im się od tej władzy poprzewracalo. Bardzo ładnie napisałaś. Szacunek.

   23
   8
 26. 25 kwietnia 2020  13:19   Dziennik Ustaw ...   art. 99

  Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej Warszawa 17 kwietnia 2020 roku poz. 695 Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 roku O szczegolnych instrumentach wsparcia w zwiazku z rozprzestrzenianianiem sie wirusa SARS-CoV-2

  20
  7
 27. 25 kwietnia 2020  13:08   chojniczanka (3)   anonim

  Dziękuję Burmistrzowi Miasta o dbałość i bezpieczeństwo swoich WYBORCÓW i mieszkańców.Bo kto ma nas teraz bronić. Żeby tak na każde życzenie udostępniać bardzo ważne dane osobowe, bez zgody danej osoby?.To skandal.

  36
  37
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 kwietnia 2020  13:46   chojniczanin   UCZCIWY POLAK

   W tych czasach zarazy pandemi -bysmy zdychali jak w Hiszpani i we Wloszech -gdyby rzadzila OPOZYCJA bo by mieli rozkradziony POLSKI MAJATEK NARODOWY. Nie bylo by pieniedzy na ratowanie Polakow . Kasa z Polski - rozkradziona by byla do innych krajow a glownie do Niemiec. Takich MAMY w TYM kraju - ZDRAJCOW -polskiego spoleczenstwa.

   8
   6
  • 25 kwietnia 2020  16:26   Chojniczanka - pięknie się ...   anonim

   Chojniczanka - pięknie się wypowiedziałas. Szacun.

   8
   19
  • 25 kwietnia 2020  13:30   Jak to jest zes skonczyl ...   Farciarz

   Jak to jest zes skonczyl siedem klas szkoly podstawowej

   10
   4
 28. 25 kwietnia 2020  12:11   Pytam się : (5)   GCH-00007

  Po co ten jazgot, opluwanie burmistrza i wójta? Już wam całkiem odpier**** od tego siedzenia w domu? Zamiast tutaj ujadać, zajmijcie się czymś pożytecznym bando frustratów i nieudaczników!

  27
  39
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  20:46   gch-00007 czy klo jestes ...   Babochlopczyca czy Co kuzwa

   gch-00007 czy klo jestes zastanow sie kim wkoncu jestes ktora himera z LGBT

   9
   8
  • 25 kwietnia 2020  20:43   klo wyprowadz dziordza ...   Jak to jest przeprowadzic sie na byle ziemie niemc

   klo wyprowadz dziordza balbine smolka na spacer by sie przewietrzyli na teczowych wzgorzach w sasiedniej gminie u soltysa

   6
   6
  • 25 kwietnia 2020  18:17   Wolę oddać hołd   KLO

   poległym którzy nosili czerwoną gwiazdę, niż tym którzy polecieli na wycieczkę we mgle!

   6
   11
  • 25 kwietnia 2020  13:23   Jeden z drugim holduje pod ...   Co rocznie 14 lutego

   Jeden z drugim holduje pod pomnikami gwiazdzie czerwonej ojcom z dziecmi wnukami dziadkom

   17
   4
  • 25 kwietnia 2020  13:14   TO PRAWDA   anonim

   TO PRAWDA

   10
   6
 29. 25 kwietnia 2020  11:36   Nie Bo Nie ...   Nie Bo Nie ...

  Nie Bo Nie ...

  17
  8
 30. 25 kwietnia 2020  10:52   wybory przez Internet (2)   poinformowany

  Się stresujecie a wiecie ile razy w tym roku już przekazali wasze dane i przekażą- wtedy się nawet nie zająkneli np: Dane wszystkich współwłaścicieli nieruchomości wraz adresami peselami i adresami nieruchomości za które płacicie podatki. Wybory przez Internet to jedyne bezpieczne rozwiązanie.

  24
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  22:11   Jakie wybory ? ...   Gosc

   Jakie wybory ? Poinformowany , smutne , co piszesz

   3
   2
  • 25 kwietnia 2020  13:10   ALE NIE SĄ WRZUCANE DO ...   anonim

   ALE NIE SĄ WRZUCANE DO SKRZYNEK, , TAK PRZEZ INTERNET JAK NAJBARDZIEJ.

   5
   3
 31. 25 kwietnia 2020  10:19   Nie Dam Ci Kawalka Chleba ...   Nie Bo Nie ....

  Nie Dam Ci Kawalka Chleba .... Zdychaj .... Gloduj .... Zdechni Bez Chleba .... Z GLODU ... NIE BO NIE ...

  9
  11
 32. 25 kwietnia 2020  10:14   Peciwnicy obozu rządzącego (1)   Patriota

  Zastanówcie się nad sobą..Tyle w wass złości i ninawiści To samo zróbcie doktorzy.W waszym zarządzaniu widać dużo niedobrego. Naprawcie się i wtedy gadajcie o konstytucji.

  31
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 33. 25 kwietnia 2020  08:34   Most (1)   anonim

  Wybory się odbędą. A ci dwaj doktorzy mają g...o do gadania.

  38
  28
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  09:49   Siekiera, motyka   GCH

   widły, gnój, ten Jarosław to jest c***! Siekiera, motyka, trzy kolory, w d**** mamy te wybory!

   10
   18
 34. 25 kwietnia 2020  08:05   Nie Bo Nie ....   BEZPRAWNA REBELIA SAMORZADOWCOW

  Nie Bo Nie ....

  21
  17
 35. 25 kwietnia 2020  02:25   Bój to jest ich ostatni...   ter

  Bój to jest ich ostatni...

  30
  16
 36. 24 kwietnia 2020  23:22   Burmistrz i Wójt nie chcą ... (3)   anonim

  Burmistrz i Wójt nie chcą złamać prawa i przez to wylewa się tutaj na nich wiadro pomyj od pisowskich debili. Iloraz inteligencji widza Wiadomości TVPiS jest wielkości kupy chrabąszcza.

  44
  34
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 kwietnia 2020  15:23   POLAK   anonim

   KOMUCHY z dziada pradziada -a CI coza nimi glosowali to nieuki i przygupi-kupa debili . IM to pasuje - bo dla nich liczy sie tylko KASA i WLADZA.

   2
   2
  • 25 kwietnia 2020  09:50   Lepiej oddać hołd   anonim

   tym od czerwonej gwiazdy, niż tym którzy polecieli na wycieczkę!

   11
   5
  • 25 kwietnia 2020  08:02   Jeden z drugim holduja pod ...   Co rocznie 14 lutego

   Jeden z drugim holduja pod pomnikami gwiazdy czerwonej z dziecmi wnukami ojcom dziadkom

   13
   10
 37. 24 kwietnia 2020  22:03   Pokazali jaki szacunek maja ...   Nie Bo Nie ... Chleba Ci Niedam .. GLODUJ ..

  Pokazali jaki szacunek maja do mieszkanca

  41
  7
 38. 24 kwietnia 2020  21:49   Brawo towarzysze z chęcią ... (2)   Daniel Edrus

  Brawo towarzysze z chęcią złożę wniosek do sądu o pozbawienie mnie możliwości udziału w głosowaniu przez lokalnych kacyków !

  31
  29
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  07:19   Misiu jak byś miał trochę ...   Zyczliwy

   Misiu jak byś miał trochę oleju w pustym czymś co nosisz na szyji to byś zrozumiał jak PIS sam się ujebal. RODO działa dalej.nie ma ustawy na rozprowadzanie przez kogokolwiek kart do głosowania .Znaczy kazdy ***** tu lamie prawo. Jak chcesz isc glosowac to jedź do Wawy. Lecz pamiętaj, e cały czas wirus szaleje. Nie pozdrawiam

   11
   13
  • 24 kwietnia 2020  22:09   i ja także   rysiu

   i ja także

   12
   7
 39. 24 kwietnia 2020  21:46   Oro postkomuna (1)   Wyborca

  Towarzysze a was maseczki i dwa metry nie obowiązują.

  34
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  09:49   debil pis komuszy   kuchcik

   Jesteś pospolitym hakerem, trollem a przy tym komuszym pisowcem

   4
   8
 40. 24 kwietnia 2020  20:56   Ukazali obraz uprawianej ...   Kasa kasa stolki stolki wladza wladza

  Ukazali obraz uprawianej polityki wobec mieszkancow

  27
  15
 41. 24 kwietnia 2020  20:47   Brawo Panowie (1)   Adam

  Brawo Panowie

  37
  28
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 kwietnia 2020  22:13   Konczy sie era ukochanego ...   JARCEWO LASEK MIEJSKI CZEKA WOLONTARIUSZY

   Konczy sie era ukochanego wojta i burmistrzyniunia

   19
   8
 42. 24 kwietnia 2020  20:44   Dlaczego burmistrzuniu ... (2)   Chce glosowac odebrano mi udzial wyborach

  Dlaczego burmistrzuniu utrudnia uniemozliwia zycie mieszkancom Chojnic

  36
  41
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 kwietnia 2020  22:12   bogus agus po co to wam Nie ...   JARCEWO LASEK MIEJSKI CZEKA WOLONTARIUSZY

   bogus agus po co to wam Nie wazne jak zyja Wazne jak skoncza

   8
   6
  • 24 kwietnia 2020  20:50   Odbiera ci udział w wyborach ...   AGA I BOGDAN

   Odbiera ci udział w wyborach twoja ulubiona partia czyli PiS łamiąc konstytucję i prawo wyborcze osiołku . Spadaj z tego portalu bo mamy już dosyć twoich głupawych wpisów , jesteś zwykłym oszołomem.

   15
   16
 43. 24 kwietnia 2020  20:30   Art. 62 prawa wyborczego ...   ZADAM UMOZLIWIENIA MI UDZIALU WYBORACH

  Art. 62 prawa wyborczego art 10 kodeksu wyborczego art 40 kodeksu karnego art 25 ustawy o trybunale stanu art 13 kodeksu cywilnego

  21
  17
 44. 24 kwietnia 2020  20:29   Dwa doktory (3)   Wiesniak

  Dwa doktory sie spotkały jeden z moskwy drugi z pgr- u :D

  36
  32
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 45. 24 kwietnia 2020  20:18   Heju   Heju

  Chciałbym przypomnieć, że póki co to wybory przeprowadza PKW a nie jakaś spółka. A Ci wszyscy co są tacy chętni do udostępniania swoich danych osobowych niech się za chwilę nie dziwią że zapuka do nich komornik za niesplacony kredyt wziętych na ich konto przez nie wiadomo kogo.

  39
  17
 46. 24 kwietnia 2020  20:11   Nie będzie mi doktor z ... (3)   anonim

  Nie będzie mi doktor z Moskwy zabraniał głosować! Jak nie dostanę karty do głosowania bo burmistrz nie poda spisu wyborców to składam zawiadomienie do prokuratury! Dość pieszczenia się z naszą szlachta!

  33
  44
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  00:02   Ciągle ubliżania   Jolanta Cybulska

   Czy wszyscy są tacy chętni do podawania swoich danych żeby inni się nimi posługiwali?Co to za ciagłe ubliżania, mało zrobili dla Chojnic i okolic? Ci co podpisują się anonimowo niech podpiszą się imieniem i nazwiskiem skoro są tacy hojracy. Jeżeli Pan Burmistrz zrobił doktorat to mi jest obojętnie gdzie,ważne że stara się o nasze miasto. Pisowcy by coś zrobili dla miasta?Okradli by społeczeństwo A CHOJNICE nie byłyby takie jakie są.

   12
   14
  • 24 kwietnia 2020  23:04   Za dużo oglądania TVPiS ...   anonim

   Za dużo oglądania TVPiS albo zwykłe upośledzenie umysłowe. Łap minusa.

   12
   14
  • 24 kwietnia 2020  23:04   Za dużo oglądania TVPiS ...   anonim

   Za dużo oglądania TVPiS albo zwykłe upośledzenie umysłowe. Łap minusa.

   7
   16
 47. 24 kwietnia 2020  20:10   Finster słuchaj chłopie a ... (3)   Kazik

  Finster słuchaj chłopie a nawet sobie to zapisz! Ja chce zagłosować! Guzik mnie obchodzi twoje pchanie się w wielka politykę! Ustawa przez Sejm przyjęte senat ja odrzuci bo ma 1 więcej. Sejm znów odrzuci weto senatu i ta ustawa będzie prawomocna.

  39
  37
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  07:28   To głosuj   anonim

   To głosuj pajacu.

   9
   15
  • 24 kwietnia 2020  23:10   Dopóki Ustawy nie podpisze ...   anonim

   Dopóki Ustawy nie podpisze Prezydent to jest nieprawomocna. Tak trudno to zrozumieć? Gdyby burmistrz zrobił to o co prosi Poczta to by złamał prawo. Człowieku przestań oglądać TVPiS, bo do reszty zgłupiejesz. Kaczyński organizując te wybory będzie miał krew an rękach.

   12
   15
  • 24 kwietnia 2020  20:55   Kazik ale z ciebie PALANT.   Olka

   Kazik ale z ciebie PALANT.

   8
   18
 48. 24 kwietnia 2020  19:52   Żenujące stanowisko !!!! ...   Daniel Edrus

  Żenujące stanowisko !!!! WSTYD !!!

  29
  35
 49. 24 kwietnia 2020  19:48   wcale mnie to nie dziwi   gens

  przecież to koalicja obywatelska,i chcąc nie chcąc nie przekażą,gdyby Kidawa miała szansę to oczywiście tytuł byłby,trzeba odbyć wybory by była ciągłość władzy w tym trudnym czasie,i to jest najbezpieczniejsza forma,oczywiście Polacy nie chcą oPOzycji która prócz krytyki PISu ,nie ma nic do zaoferowania, prócz pustych obietnic,które od lat nigdy nie były spełniane a wręcz działo się na odwrót

  30
  31
 50. 24 kwietnia 2020  19:30   Chojniczanka   anonim

  Nikt nie będzie odbierał mi prawa do wyborów

  31
  34
 51. 24 kwietnia 2020  17:03   System PESEL (2)   Anonimowy Anonim

  No strasznie skomplikowali Panowie Samorządowcy prezydenckie wybory. Pewno myślą, że dane osobowe Wyborców są tylko w ich rękach. System PESEL ma wszystko, co jest potrzebne, włącznie z adresem stałego i tymczasowego zameldowania.

  18
  34
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 kwietnia 2020  20:06   PESEL   Anonimowy Anonim

   Link do strony rządowej z wykazem danych w systemie PESEL: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rejestr-pesel#Jakie dane są gromadzone w rejestrze PESEL Fragment wykazu: 14. adres i data zameldowania na pobyt stały; 15. kraj miejsca zamieszkania; 16. kraj poprzedniego miejsca zamieszkania; 17. data wymeldowania z miejsca pobytu stałego; 18. adres i data zameldowania na pobyt czasowy oraz data upływu deklarowanego terminu pobytu; 19. data wymeldowania z miejsca pobytu czasowego; 20. data wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej trwającego dłużej niż 6 miesięcy i wskazanie kraju wyjazdu; 21. data powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej trwającego dłużej niż 6 miesięcy;

   3
   6
  • 24 kwietnia 2020  19:10   Sam jesteś system pesel.   Maras

   Pesel to tylko data uradzenia, płeć i liczba kontrolna. Przypominam o RODO które wyraźnie określa kto może być w posiadaniu i w jaki sposób można przetwarzać "wrażliwe" dane osobowe. Na przekazanie komuś Twoich danych musisz wrazić na to zgodę lub określa to ustawa.

   17
   6
 52. 24 kwietnia 2020  17:00   Do anonima z 15-55 (1)   Dowgird

  Zanim się wypowiesz zorientuj się czym są dane wrażliwe i nie szerz herezji. Wystarczy poczytać, myślenie sobie daruj bo sobie krzywdę zrobisz. Skoro tak myślisz,jak wiesz.

  24
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 kwietnia 2020  18:06   nie danych wrażliwych   iod

   Nie ma już określenia danych wrażliwych ani drażliwych z artykuły. Rozporządzenie RODO mówi o szczególnej kategorii danych takich jak: seksualność, poglądy polityczne, dane genetyczne, o pochodzeniu itp, Dane osobowe, które mają zostać przekazane to zwykłe dane osobowe.

   13
   13
 53. 24 kwietnia 2020  15:29   Decyzje podejmuja kraje ...   KOMISJA EUROPEJSKA o wyborach w Polsce

  Decyzje podejmuja kraje czlonkowskie wramach art. 7 procedury traktatu

  18
  13
 54. 24 kwietnia 2020  14:21   Szczujnia (2)   Dowgird

  Drazliwe dane??? Pesel, adres i nazwisko to drazliwe dane? Utopicie się we własnym sosie.

  34
  36
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 kwietnia 2020  23:15   Tak, w Polsce Imie, nazwisko, ...   anonim

   Tak, w Polsce Imie, nazwisko, adres i pesel wystarczą aby wziąć na kogoś kredyt. Chcesz, aby Poczta zgubiła dane milionów Polaków, chcesz aby na Twoje nazwisko ktoś wziął kredyt?

   5
   10
  • 24 kwietnia 2020  15:55   Tak, Pesel zalicza się do ...   anonim

   Tak, Pesel zalicza się do danych wrażliwych, które MUSZĄ być pod specjalną ochroną. Ale to trzeba myśleć, aby to wiedzieć, a nie brnąć ślepo za partyjką!

   18
   16
 55. 24 kwietnia 2020  14:15   Oto osoby   Rencista

  robiące ferment w najjaśniejszej rzeczpospolitej.Finster gdzi maseczka dla emerytów.

  35
  37
 56. 24 kwietnia 2020  14:09   Szczepański tyle masz tu do ...   bury

  Szczepański tyle masz tu do gadania co św_nia w rzeźni.

  37
  44
 57. 24 kwietnia 2020  14:08   Gó_no mnie to obchodzi ... (5)   aniela

  Gó_no mnie to obchodzi Finster. Ja chcę wziąć udział w tych wyborach. Mam do tego konstytucyjne prawo. Twoim za*****nym psim obowiązkiem jest mi to umożliwić.

  41
  51
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 kwietnia 2020  07:32   To głosuj idiotko.   anonim

   To głosuj idiotko.

   6
   13
  • 24 kwietnia 2020  19:41   Niech to zrobia zgodnie z ...   22latek

   Niech to zrobia zgodnie z konstytucją i prawem wyborczym a potem się wypowiadaj. Mam brak słów do Was... KONSTYTUCJA!!!

   13
   9
  • 24 kwietnia 2020  16:54   Ty głupia krowo głosuj ...   anonim

   Ty głupia krowo głosuj sobie na to pisooblude!

   13
   21
  • 24 kwietnia 2020  15:26   PISi półgłówek   Fred

   Z takim PISim półgłówkiem trudno polemizować.Jesteś wielkim patriotą 1 sortu. Zostaniesz wiceministrem o takich horyzontach myślowych jak obecni.

   15
   19
  • 24 kwietnia 2020  14:11   do Twojego rozumu   Matylda

   Może nie wiesz ale Sasin już za Ciebie wybrał.

   20
   20
 58. 24 kwietnia 2020  14:05   Prawo przede wszystkim. (1)   Michał

  Ktoś musi bronić praworządności i przestrzegać przepisów konstytucji. Tak trzymać.

  53
  31
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 59. 24 kwietnia 2020  13:54   PiS radość mnie rozpiera, ... (2)   wyborca

  PiS radość mnie rozpiera, kiedy słyszę PO budzi się we mnie zło!

  31
  45
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 60. 24 kwietnia 2020  13:43   stanowisko PKW   nieprawnik

  Zachęcam do zapoznania się ze stanowiskiem PKW: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/pilne-wyjasnienia-pkw-dotyczace-przekazania-spisow-wyborcow

  25
  6
 61. 24 kwietnia 2020  13:41   Co to ma być republika ... (4)   anonim

  Co to ma być republika chojnicka czy Rzeczpospolita Polska? To jest pucz lokalnych ukladzikow! Nie przeprowadza wyborów w Chojnicach to finia i Szczepana do więzienia! Koniec szczypania się z tą banda!

  36
  52
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 kwietnia 2020  15:14   POLAK   anonim

   Co im chciala dac OPOZYCJA -NIC- / chciala z nich zrobic PAROBKOW i bezmozgowcow .Przy okraglym stole ustalili aby POLSKE -zniszczyc -rozgrabic a co najlepsze sprzedac ,-w OBCE rece -a -przygupow polaczkow---,zrobic z nich parobkow i analfabetow. W szkolach-tak ucza aby nie umieli MYSLEC. MATURY-to teraz sa PARODIE .Napisane testy\\tylko wstawiac znaczek-dobrze czy -zle . To jest tworzenie-mlodych przygupow. Jak uczniowie sie sami nie naucza- to nauczyciele ich nie naucza,bo wiekszosc z nich [ olewa ] -mysla tylko-brac duzo kasy a isc do szkoly na 2 lub 3 godziny.

   6
   1
  • 24 kwietnia 2020  19:43   puknij się w głowę ...   22latek

   puknij się w głowę wiekszosc miast polskich nir przekazuje danych. Zapraszam do czytania USTAW O ORGANIZACJI WYBORÓW..P

   12
   16
  • 24 kwietnia 2020  16:18   IQ kury domowej ?   piotr

   Republikę,to masz w głowie,więc poczytaj prawo a potem pisz ale jeśli jesteś fanatykiem PiS-u,to już dla Ciebie nie ma lekarstwa .....

   19
   19
  • 24 kwietnia 2020  14:10   10/10 ...Lokalna ku_wa ...   anonim

   10/10 ...Lokalna ku_wa burżuazja. Pseudoelyta od siedmiu boleści będzie sobie ustanawiać swoje prawa.

   22
   19
 62. 24 kwietnia 2020  13:39   Kto z PiSem zadziera ma w ...   anonim

  Kto z PiSem zadziera ma w sobie coś z frajera

  26
  48