Burmistrz, Starosta i Wicemarszałek uzgodnili finansowanie zachodniego obejścia miasta

Po otrzymaniu z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowania w kwocie 25,75 mln zł na budowę zachodniego obejścia miasta Chojnice, konieczne było porozumienie w sprawie sfinansowania pozostałej części kosztu budowy.

Podpisano list intencyjny odnośnie zachodniego obejścia pomiędzy burmistrzem, marszałkiem i starostą.   |  fot. nad.

Doszło do tego dziś (14.01.) w Urzędzie Miejskim. List intencyjny podpisali wicemarszałek Województwa Pomorskiego Leszek Bonna, starosta Marek Szczepański oraz burmistrz Arseniusz Finster. Wspólny wkład finansowy w kwocie 30,4 mln zł został podzielony w następujących proporcjach: województwo – 67% i 20,4 mln zł, powiat 3% i 1 mln zł oraz miasto 30% i 9 mln zł.

Gdyby okazało się, że w wyniku przetargu koszt robót i nadzoru inwestorskiego przekroczyłby założenia kosztorysowe, wzrost wartości zostanie rozdzielony wg wskaźnika procentowego z listu intencyjnego. Roboty drogowe mają być realizowane w latach 2023 i 2024.

- Ta budowa jest dla Chojnic bardzo istotna, ponieważ poprawia bezpieczeństwo i komunikację na ciągu ulic Bytowska – Batorego – Szeroka i Sępoleńska. Ponadto otwiera dostęp do ok. 20 ha terenów inwestycyjnych, które będą lepiej skomunikowane z DW 212. Mam nadzieję, że realizacja tej inwestycji będzie bez przeszkód, a jej koszt nie wzrośnie ponad kosztorys – przekazał nam burmistrz Arseniusz Finster.

(je)