Budują rakietę V2!

Model rakiety, wykonany ze sklejki, desek i płyty pilśniowej powstaje na potrzeby VI inscenizacji historycznej na poligonie rakietowym "Heidekraut" ("Wrzos"), która odbędzie się 27 sierpnia na boisku w Wierzchucinie.

Model rakiety V2 powstaje w skali 1:1 i będzie mierzył 14 metrów.   |  fot. nad.

"Wrzos" funkcjonował od czerwca 1944 do stycznia 1945 r. i obejmował głównie teren obecnej gminy Cekcyn (pow. tucholski). Z jego terenu żołnierze niemieccy wystrzelili blisko 300 rakiet V2.

- Rakieta jest jeszcze w trakcie składania, trzeba będzie ją też pomalować. Myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia uda nam się model dokończyć - mówi Lucjan Lesikowski z grupy rekonstrukcyjnej "GRH Jedliny-102".


- Rakieta nie zostanie jednak zniszczona. Pojedzie na specjalnym, niemieckim pojeździe. Może w przyszłym roku, jak będzie kolejna inscenizacja, wysadzimy ją w powietrze - dodaje pan Lucjan.

Konstruktorem modelu jest stolarz z Jeleńcza - Władysław Janowski.

(red)

  1. 2 sierpnia 2016  01:43   Brawa za pomysł !!! Ludzi ...   D.

    Brawa za pomysł !!! Ludzi zakręconych (pozytywnie) w klimatach militarnych w regionie coraz więcej. Chętnie bym to zobaczył tylko nie wiem czy będę dysponował wolnym czasem ? W tym samym czasie jest Piknik Militarny w Bydgoszczy.

    0
    0