Budowa ul. Czereśniowej i Winogronowej w Chojnicach

1 sierpnia br. wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Chojnicach lista zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na drogi gminne i powiatowe. Miasto Chojnice aplikowało o dofinansowanie dwóch zadań:

Ulica Czereśniowa i Winogronowa znalazła się na liście rekomendowanych do dofinansowania.   |  fot. UM Ch-ce

budowę ul. Czereśniowej i Winogronowej w Chojnicach – wartość kosztorysowa ok. 8,3 mln zł,

przebudowę ul. Gdańskiej w Chojnicach – od ul. Tucholskiej do wiaduktu nad linią kolejową wartość kosztorysowa ok. 15,5 mln zł.

Tylko pierwsze zadanie znalazło się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania. Przebudowa ul. Gdańskiej znalazła się na liście rezerwowej. Ostateczna lista będzie ogłoszona 30 sierpnia po uzyskaniu akceptacji premiera Mateusza Morawieckiego. Poziom dofinansowania wynosi 50%, co oznacza, że do zadania będzie trzeba dołożyć ok. 4,2 mln zł z budżetu miasta.

W przyszłym tygodniu planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację tego przedsięwzięcia. Rozstrzygnięcie nastąpi po dwóch tygodniach od ogłoszenia przetargu. Zadanie musi być zrealizowane do końca 2020 r.

Do dnia 27 sierpnia można składać wnioski do kolejnego rozdania środków w ramach FDS.  Gmina Miejska Chojnice będzie aplikowała ponownie o przebudowę ul. Gdańskiej, która w edycji 2019 znalazła się na liście rezerwowej.

UM

Zapisz