Brudno wszędzie, kupy wszędzie, wiosna będzie, wiosna będzie

Czas posprzątać miasto po zimie, ale jak się okazuje, brakuje chętnych do pracy. Gotowość do prac interwencyjnych zgłosiło kilka razy mniej chojniczan niż przed laty.

Osoby zatrudnione w ramach prac interwencyjnych będą porządkować miejskie ulice.   |  fot. arch.

Jak zwykle zbliżająca się wiosna odsłania pozimowe mankamenty – tu i ówdzie jest brudno, leżą puszki lub butelki, a już zmorą wielu pieszych są leżące na środku chodnika psie kupy. Miasto przymierza się do kolejnej masowej akcji sprzątania i sięga po siły pracowników interwencyjnych.

Jak się jednak okazuje … chętnych brakuje. – W latach poprzednich na liście oczekujących na prace interwencyjne było 200 a nawet 300 osób. W tym roku nie było nawet 40 chętnych, których chcieliśmy zatrudnić – przyznaje burmistrz Arseniusz Finster. Na liście oczekujących zapisało się 37 osób. Ostatecznie udało się „zmontować” 40. Wiadomo już jednak, że do świąt nie uda się posprzątać.

Drugim problemem są dziury w jezdniach. Po telefonie burmistrza miejskie …Wodociągi, które wygrały przetarg na cząstkowe naprawy ulic, wzięły się za naprawę jednej z ulic, ale tak naprawdę prace powinny zacząć się za kilka dni, gdy mróz „wyjdzie” z ziemi. – Apeluję do mieszkańców dróg gruntowych o cierpliwość. Zrobimy również wasze drogi, ale musimy poczekać aż mróz zupełnie odpuści i w kwietniu oraz maju zabierzemy się za drogi – apeluje burmistrz.

Wkrótce w ratuszu zabiorą się też za program budowy dróg gruntowych z płyt. Będą wytypowane odcinki do zrobienia, ale tylko te, gdzie mieszkańcy mają już załatwione wszystkie potrzebne przyłącza.

(olo)

Poniżej zdjęcie nadesłane przez naszego czytelnika. Tak z psimi kupami poradzili sobie na jednym z gdańskich osiedli, czy skutecznie? tego nie wiemy. Jedno jest pewne, tablica rzuca się w oczy, a być może przypomni też właścicielowi psa, że trzeba po nim posprzątać.

Zapisz

 1. 14 marca 2018  16:34   Czyn społeczny   B.

  Wiadomo dlaczego CHOJNICE był/była zadowolony/zadowolona z uczestnictwa w czynie społecznym - bo na lekcjach nie trzeba było siedzieć, a tam np. zajęcia z ortografii. Nie mam nic przeciwko działaniom na rzecz wspólnoty, to może być sadzenie lasu, sadzenie kwiatów, ale nie sprzątanie po cudzych psach. Wara od naszych dzieci, masz psa sprzątaj po nim.

  3
  0
  Odpowiedz
 2. 14 marca 2018  11:10   Odpowiedz   B.

  Dlaczego dzieci mają sprzątać po cudzych psach, niech sprzątają właściciele.

  5
  0
  Odpowiedz
 3. 14 marca 2018  11:07   Opłata za psa   B.

  Psie kupy to problem ogólnopolski, podwyższyć opłaty lokalne za psa w całym kraju. Bez zwolnień dla emerytów. I będą pieniądze na sprzątanie. 10% a może mniej sprząta po swoich pupilach.

  1
  3
  Odpowiedz
 4. 14 marca 2018  00:42   efekt 500   anonim

  efekt 500

  3
  0
  Odpowiedz
 5. 13 marca 2018  18:10   Te psie kupy powinna ... (1)   anonim

  Te psie kupy powinna sprzątać SM, bo nie pilnuje.

  13
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 6. 13 marca 2018  15:58   Zaczopować tyłki psom na ...   anonim

  Zaczopować tyłki psom na czas przebywania w mieście, a poźniej niech walą w ich domach, najlepiej na dywan, ciekawe czy wtedy by też pozbierali ich gowna?

  22
  2
  Odpowiedz
 7. 13 marca 2018  13:08   Płyty   zuza

  Płyty na Sobierajczyka. Stara ulica a nie tylko inwestować w nowe osiedla i ulice. Może by tak wizję zrobił wydział komunalny. Na łąkach śmieci, opony, odkurzacze powyrzucane.

  11
  1
  Odpowiedz
 8. 13 marca 2018  12:40   To straszne, że brak rąk do pracy ! (2)   Kumaty.

  Więźniów do sprzątania zagnać ! Za mało to wyroków do tego typu robót ! Za mało !

  22
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 marca 2018  18:49   Czyn społeczny   CHOJNICE

   Za moich czasów to szkoły sprzątały miasta i wioski nazywało się to czynem społecznym i my byliśmy zadowoleni że możemy w tym uczestniczyć to były czasy.Teraz ta nie która młodzież nie wie jak trzymać miotłę no niestety .Zle to by nie było gdy szkoły by mogły sie zaangażować ale nie wiem jak to jest .Ale co nie którzy rodzice by byli przeciwko temu żeby jego dziecko sprzątało ulice bo to by był wstyd dla nich .No cóż teraz jest taki naród i społeczeństwo .

   5
   1
  • 13 marca 2018  12:56   sprzatanie   jb

   Oczywiście że więżniów miasto czyste i bogatsze by było od razu

   8
   1