Brązowy medal Pawła. Klub zawiesi zajęcia?

Od 11 do 16 października w Wałczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Boksie. Kategoria Młodzieżowiec to zawodnicy w wieku 18 -23 lata. Do zawodów przystąpił reprezentant UKS "BOKSER".

Na zdjęciu Paweł Wardyn z trenerem Andrzejem Platą.   |  fot. nad.

Paweł Wardyn (19 lat) stanął do rywalizacji w wadze Superciężkiej + 91 kg. W walce ćwierćfinałowej po dramatycznym pojedynku pokonał Aleksandra Winiarskiego Ks. Sporty Walki Gostyń. W półfinale zmierzył się (z obecnym Mistrzem) Oskarem Koperą "Orkan Gorzów Wielkopolski". - Niestety Paweł nie sprostał doświadczonemu Reprezentantowi Polski i musiał uznać wyższość rywala – mówi trener Andrzej Plata.

Obecny sezon jest kluczowy w karierze młodego pięściarza rodem z Brus. Paweł odnotował w swojej karierze (jak na razie) 8 walk. Ze względu na obostrzenia covidowe, treningi oraz starty zostały znacznie ograniczone. Waga super ciężka to bardzo trudne wyzwanie dla pięściarzy, wymagające długotrwałego, indywidualnego przygotowania.

- Jestem bardzo dumny z Pawła, który podołał trudnościom i zdobył brązowy medal w tak prestiżowej imprezie. Niestety pod znakiem zapytania stoi sportowa przyszłość nie tylko Pawła, ale i całego naszego klubu. Kończy się dzierżawa sali na, na której rozwijamy pasję i umiejętności młodych pięściarzy. Jak wynika z obecnej sytuacji od miesiąca listopada br. zawiesimy zajęcia – dodaje.

 (nad.)