Brązowy medal Damiana

Po zakończonych Mistrzostwach Świata w kl. Laser 4,7 w holenderskim Medembliku, nasi laserowcy rozpoczęli rywalizację na najważniejszej krajowej imprezie jaką jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie.

Damian Kosmalski zdobył miejsce trzecie i brązowy medal.   |  fot. nadesłane

Regaty odbyły się w Pucku w dniach 19 - 23.08., a Chojnicki Klub Żeglarski reprezentowało 9 zawodników.  W klasie Laser 4,7 chłopców U18 wśród naszych zawodników najlepiej spisał się Damian Kosmalski, który wywalczył brązowy medal.

Zwyciężył Marcel Marciniak z AZS Poznań. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następująco: 6 m. Michał Pilarczyk, 22 m. Mieszko Niewiarowski. W klasie Laser 4,7 chłopców U16 zwyciężył Michał Strupiński z MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko .

Nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: 10 m. Jakub Kopeć, 11 m. Jakub Domagała, 13 m. Oskar Sawicki, 37 m. Oskar Adamiak.

Również w konkurencji dziewcząt U16 rywalizowały nasze zawodniczki zajmując miejsca: 19 m. Julia Kochanowska, 24 m. Oliwia Laskowska. Zwyciężyła Wiktoria Lehman z AZS Poznań.

W klasyfikacji klubowej Chojnicki Klub Żeglarski zajął bardzo dobre 8 miejsce w żeglarstwie w Polsce (4 miejsce w woj. pomorskim). Najlepszym klubem był SKŻ ERGO HESTIA Sopot przed MKS DWÓJKA Warszawa i MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko.