Brąz w deblu Iwony Gadomskiej w mistrzostwach Polski. Teraz czas na mistrzostwa świata … w Las Vegas

Zawodnicy UKS Ósemka/BB Auto/New House wzięli udział w kolejnych turniejach tenisowych. Iwona Gadomska zdobyła brązowy medal w deblu w mistrzostwach Polski weteranów. Wkrótce wybiera się on na mistrzostwa świata do … Las Vegas.

Chojniccy tenisiści mają za sobą kolejne starty.   |  fot. (nad.)

W Iławie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. Zawodnicy byli rozstawieni na podstawie Ogólnopolskiego Rankingu Weteranów. Mistrzostwa zgromadziły 265 zawodników, poziom i umiejętności zawodników były naprawdę na wysokim poziomie.

Chojnicki klub UKS Ósemka/BB Auto/New House reprezentowała Iwona Gadomska. Miasto Chojnice reprezentował również Sławomir Januszewski.Iwona Gadomska w klasyfikacji generalnej weteranów w kat. kobiety 40+ zajęła 2 miejsce, co pomogło w dalszym rozstawieniu. W kat. kobieta 40+ (9 zawodniczek) – Iwonie Gadomskiej nie udało się wyjść z grupy, zajęła 9 miejsce.

W parze mieszanej (34 pary) z Krzysztofem Pińskim z Nowej Wsi Lęborskiej weszli do ćwierćfinału i przegrali pojedynek o półfinał zajmując miejsce 5-8. Byli tak naprawdę o krok od medalu, zabrakło jednego meczu. W grze deblowej (6 par) Iwona Gadomska z Reginą Kasprzak z Jeleniej Góry zdobyły medal za 3 miejsce.

Bardzo dobry występ Sławomira Januszewskiego, który w kategorii mężczyzn 40+ (56 zawodników) wywalczył  miejsce w przedziale 13-16. W grze deblowej (22 pary) Sławomir Januszewski z Marcinem Chwojko z Białegostoku zajęli miejsce w przedziale 9-16. Po mistrzostwach Polski czas na Mistrzostwa Świata Weteranów w Tenisie Stołowym, które odbędą się w Las Vegas w dniach 18-24 czerwiec 2018r. na których w kategorii kobiet 40+ miasto Chojnice reprezentować będzie Iwona Gadomska.

W Rumi z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej tenisa stołowego pod hasłem „Rodzinnie i na sportowo”. Chojnicki klub reprezentowali: Michał Brieger, Mateusz Żychliński, Maksymilian Żychliński, Albert Raith i Dominik Frąckowiak. W kategorii rocznik 2001 -2006 Maksymilian Żychliński zajął miejsce 2, Albert Raith 3 miejsce, Dominik Frąckowiak miejsce 5. W kat. mężczyźni do 45 lat Michał Brieger wywalczył miejsce 4, Mateusz Żychliński zajął miejsce na pozycji 7-8.

Cała piątka wzięła również udział w turnieju w kategorii Open i Michał Brieger zajął miejsce w przedziale 7-8, Mateusz Żychliński 9-12, Maksymilian Żychliński, Albert Raith i Dominik Frąckowiak przedział 13-16.