Brąz dla polskiej załogi w ME

Zbigniew Piekarski (CHKŻ Chojnice) i Ewa Górska (UKS Navigo Sopot) wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji załóg mieszanych i 6 w klasyfikacji generalnej w zakończonych właśnie mistrzostwach Europy w klasie Tornado.

Zbigniew Piekarski (w czerwonej koszulce) i Ewa Górska zajęli w regatach trzecie miejsce.   |  fot. nad.

W regatach rozgrywanych w Cesenatico (Włochy) w dniach 22 – 26 czerwca 2016 wzięło udział 25 załóg z 9 krajów. Przeprowadzono dziesięć wyścigów w różnych warunkach wiatrowych - od słabego do umiarkowanego wiatru.

W klasyfikacji załóg mieszanych mistrzem Europy została załoga występująca pod banderą niemiecką w składzie Maria Tsaousidou (Grecja) i Marc Baier (Niemcy). Wicemistrzami - Austriacy Dietmar Salzmann i Silvia Salzmann.

Tytuł mistrza Europy w klasyfikacji generalnej wywalczyła grecka załoga Nikolas Mavros i Alexandros Tagaropoulos. Wicemistrzami zostali Maria Tsaousidou (Grecja) i Marc Baier (Niemcy), a 3 miejsce zajęli Szwajcarzy Marcel Steiner i Joerg Steiner.

"Bardzo udana impreza, pod względem organizacyjnym i sportowym, pogoda super. Codziennie mieliśmy po dwa wyścigi, nie było zbędnego czekania na wodzie, wszystko szło wg planu." - mówi Zbigniew Piekarski. - "Sportowo też OK, no może lekki niedosyt. Przed ostatnim dniem zajmowaliśmy generalnie 5 pozycję z możliwością wskoczenia na czwartą (strata 2 punktów) i mieliśmy też szansę na srebro w mixie. Ale nie wyszło."