Boże Ciało i procesje eucharystyczne (foto video)

W czwartek 16 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni ze wszystkich chojnickich parafii - oprócz uczestnictwa w nabożeństwie, wezmą także udział w procesjach ulicami miasta.

Głównym punktem uroczystości są procesje eucharystyczne ulicami miasta.   |  fot. Rmak

Przy każdym z czterech ołtarzy zostanie odczytany fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. Tradycyjnie w uroczystościach nie zabraknie dzieci posypujących drogę przemarszu kwiatami.

Po Mszy św. o godz. 11.00, czyli ok. godz. 12.00, rozpocznie się procesja eucharystyczna ulicami osiedla Słonecznego do czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegać będzie ul. Wiśniową, Truskawkową, Jabłoniową oraz łącznikami do Wiśniowej. 

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski (ul. Obrońców Chojnic)

Procesja eucharystyczna będzie po Mszy świętej o godz. 9.00 i przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Książąt Pomorskich, Filomatów i Jana Pawła II. Ołtarze będą przy Zespole Szkół Specjalnych, na rogu ulic Karsińskiej i Książąt Pomorskich, na placu przy bloku Filomatów 2 i przy kościele.

Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej (Aleja Matki Bożej Fatimskiej)

Procesja przejdzie Aleją Fatimską, parkingiem przy Netto, ul. Człuchowską, ul. Asnyka, ul. Zapolską, ul. Gałczyńskiego, ul. Pokoju Toruńskiego, ul. Kwiatową, Al. Fatimską. Procesja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 10.00.

Parafia pw. Chrystusa Króla i bł. o. Daniela Brottier (ul. Ducha Świętego)

Po Mszy Świętej o godz. 10.00 procesja eucharystyczną przejdzie do czterech ołtarzy usytuowanych na terenie Osiedla Kolejarz. Trasa wiedzie ulicami: Ducha Św. do Sępoleńskiej, następnie Sępoleńską (drogą osiedlową) do Jagiełły, dalej Chrobrego i Mieszka I, potem Zygmunta Augusta do Orlika, gdzie nastąpi błogosławieństwo i zakończenie procesji.

Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. rozpoczynającej się o g. 9.00 w Bazylice Mniejszej, czyli ok. 10.00. Następnie przejdzie ulicami Gimnazjalną, Stary Rynek, Młyńską, Strzelecką, plac Jagielloński, 31 Stycznia, pod Bramą Człuchowską, ponownie Stary Rynek, Kościuszki i do Bazyliki Mniejszej. Będzie możliwość obejrzenia transmisji internetowej z tej procesji.

Parafia pw. Chrystusa Miłosiernego (os. Bursztynowe)

Procesja eucharystyczna rozpocznie się po Mszy św. o g. 9.30. Trasa: od kościoła parafialnego ulicami Rzepakową, Bałtycką, Ceynowy i powrót do kościoła tą samą trasą.

Oprac. (je) na podstawie ogłoszeń parafialnych. Fot. Rmak