Boxing Team Chojnice - 15 medali na MP!

Sukces osiągnął klub sportowy Boxing Team Chojnice na przestrzeni 2021 roku. Podopieczni Marcina Gruchały i Kazimierza Poterackiego wywalczyli tylko na Mistrzostwach Polski łącznie 15 medali i co warte uwagi w każdej grupie wiekowej kobiet i mężczyzn.

W klubie Boxing Team Chojnice trenuje ok. 110 osób, łącznie z seniorami.   |  fot. nad.

- Bardzo się cieszę z osiągniętych wyników. W tak trudnych czasach wydaje się to wręcz nierealne. Z trenerskiego punktu widzenia, wynik jest bardzo dobry, jednak do pełni sukcesu zabrakło odrobiny szczęścia. Mam tutaj na myśli kilka walk przegranych niejednogłośną decyzją sędziowską, choroba przed samymi mistrzostwami głównego faworyta do medalu Szymona Szczukowskiego itp. - powiedział trener Marcin Gruchała.

Osiągnięcie bez precedensu już na stałe wpisze się w annały ,,Pomorskiego Boksu" bowiem jeszcze żadnemu klubowi z województwa pomorskiego nie udało się zdobyć tylu medali.

Wszyscy medaliści Mistrzostw Polski na rok 2021

Kinga Kawka U-23,Piotr Szczukowski U-23,Julia Wasiakowska U-18,Zuzanna Kamińska U-18,Julia Zygmańska U-18, Mikołaj Brzeziński U-18,Klaudia Bruska U-16,Hubert Drążkowski U-16,Dawid Szczubiał U-16, Wanessa Gruchała U-14,Julia Wałdoch U-14,Zuzanna Ligman U-14,Aleksandra Kapischka U-14,Marta Faryno U-14 oraz Filip Dulski U-14.

Boxing Team Chojnice