Bonna kontra Mrówczyński, Mrówczyński kontra Bonna

W wyborach do sejmu wystartuje dwóch chojniczan stojących po dwóch stronach politycznej barykady. O reelekcję stara się poseł Aleksander Mrówczyński z PiS. W najbliższych wyborach wystartuje on z drugiego miejsca na liście.

Samorządowcy skutecznie interweniowali, aby ich przedstawiciel Leszek Bonna kandydował z piątej lokaty.   |  fot. (olo)

Natomiast z listy PO raz pierwszy w wyborach do sejmu stanie Leszek Bonna, dyrektor szpitala i radny wojewódzki. Wystartuje on z piątej pozycji.

Wybory do sejmu w październiku.

Tekst i fot. (olo)

 1. 8 października 2019  21:12   janek   pis

  Nigdy na mafie w białych lekarzy

  1
  0
 2. 28 sierpnia 2019  19:06   gosc   pozdrawiam

  wiekszosc komentarzy to plucie jedna strona przeciwko drugiej a przeciez niby wszyscy sa P.OLAKAMI a dla Polaka kiedys Bog Honor Ojczyzna to byly wartosci nadrzedne . Kazdy powinien sam dokonac wyboru analizujac rzady tej kadencji z poprzednimi kto ile zrobil dla Polski i Polakow.

  5
  5
 3. 28 sierpnia 2019  08:06   ja   anonim

  Ludzie opamiętajcie się głosujcie na kogo chcecie ale nie opluwajcie się. Jeden ma pretensje że nie było go w mediach, oj przepraszam zapomniał jak wieszał tablicę "Macierewicza" w Zakładzie Karnym - super "poseł" drugi wie jak szpital funkcjonuje a autko sobie funduje i ok wolno mu przeca dyrektor jest. Tylko że robi to za przyzwoleniem rady społecznej szpitala a kto tam "szefem" jest? i tak koło się zamyka znowu sami uczciwi chcą w tym Naszym Sejmie czy też Senacie zasiąść. No cóż jak się po opluwamy będzie nam lżej i przez cztery lata będziemy się opluwać czy to coś zmieni? Przepraszam nie wszyscy tam są by być dla nas ale jest paru dla których wielki szacun i podziękowania ale jest ich paru min. Pani Senator Lidia Staroń. Takich posłów i senatorów nam potrzeba a nie medialnych i karierowiczów nie na swoim terenie a na terenie całego kraju mają być dla nas. Powodzenia w wyborze 13 października.

  4
  7
 4. 28 sierpnia 2019  04:09   Oto kolejny NEWS DNIA - jak lekko wydaje się pieniądze podatnika:   mjr. Zennhorn

  Podczas tegorocznego pikniku Rodziny Radia Maryja w Toruniu, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej będzie promować unijny program dotyczący rybołówstwa. Za kilkugodzinne wystawienie stoiska, ministerstwo zapłaci 120 tyś. złotych. Kto zainkasuje tą kwotę? Oczywiście ten któremu nawet bezdomni dają w prezencie samochody, czyli wuj Tadeusz. Natomiast jednym z patronów jest minister obrony Mariusz Błaszczak. Można się bawić i bezkarnie przekazywać pieniądze z Waszych podatków na jakieś imprezy? Można, bo tak się kupuje wyborców, a pazerność wuja Tadzia nie ma granic. Kiedy przyjdzie się kiedyś wytłumaczyć z tych datków to i tak powiedzą, że to wina Tuska, którego teraz chcą postawić przed Trybunałem Stanu, aby tylko takim pierd*******m zdobyć jak najwięcej głosów. Jak widać nawet po trupach, byle do celu.

  10
  5
 5. 27 sierpnia 2019  04:00   Taka jest prawda:   mjr. Zennhorn

  Solidaruchy po dorwaniu się do władzy, tak podzielili Polaków, że komuchy nie potrafili tego dokonać przez 45 lat. Powstały różne partie, ale wszystkie złożone z solidaruchów, którzy z roku na rok bardziej żrą się między sobą i miejmy nadzieję, że wreszcie wzajemnie się pozagryzają. Teraz zagadka: jak się nazywa państwo w którym armia i każda służba ma kapelanów? Jak się nazywa państwo, w którym kapelan pojawiający się w szpitalu na jedną godzinę dziennie, zarabia dwa razy więcej niż nauczyciel? No dobra, niech będzie kapelan w szpitalu i więzieniu. Ale po co w wojsku, straży pożarnej, straży granicznej, policji, służbie celno-skarbowej, oraz innych służbach i instytucjach, przecież oni nie siedzą w koszarach, mogą po służbie, czy przed służbą iść do dowolnego kościoła? Proszę sobie odpowiedzieć na te pytania. Na koniec powiem tak: nawet najgłupsi politycy nie są tak głupi jak społeczeństwo które ich wybrało.

  14
  8
 6. 26 sierpnia 2019  22:57   Szpital zadłużony, ...   anonim

  Szpital zadłużony, zarządzanie jednostka szpitalna również wątpliwej jakości (brak lekarzy) Ludzie pytają o majątek i klinikę? Co by tu zrobić? Może zostać posłem i mieć immunitet :)

  16
  11
 7. 26 sierpnia 2019  16:02   Głosuje na PiS (4)   anonim

  Farmę troli to miał kolega Pana Bonny z Inowrocławia i PO. U nas na szczęście nie liczac tego jednego oszoloma od wielkich liter nie ma troli tylko ludzie wypisujący własne zdanie w komentarzach więc mam prośbę. Jeżeli ktoś mówi że głosuje na mrowczynskiego to nie atakujcie go chyba że chcecie zejść do poziomu tego gościa od wielkich liter a jak już mamy ustalone ten gość ma ewidentnie jakiś problem natury psychicznej. Pozdrawiam

  11
  22
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 sierpnia 2019  22:53   Zbigniew jakby ktoś się z ...   Andrew

   Zbigniew jakby ktoś się z nim bawił w piaskownicy to pewnie by wrócił do domu bez wiaderka i foremek. Hehehe

   5
   6
  • 26 sierpnia 2019  22:28   Ty koleś   Zbigniew

   Jeżeli piszesz czyjeś nazwisko to z dużej litery, z p. Brejzą nie bawiłeś się w piaskownicy.

   7
   6
  • 26 sierpnia 2019  18:31   Widzisz Elka nikogo nie ...   Głosuje na PiS

   Widzisz Elka nikogo nie obrazilem stwierdziłem fakty w odpowiedzi otrzymuje obelgi i poniżanie. Co do Pana posła z Inowrocławia to ja sobie tego nie wymyśliłem sprawdź źródła informacji o panach brejzach w mediach lokalnych z Inowrocławia. TVP o tym mówi bo pasuje to do linii politycznej ich szefa. Co nota bene mi się nie podoba że polityk jest szefem telewizji. Obrazasz mnie ze powkladano mi coś do głowy! A co tobie powkladano? TVN nie kłamie? Naprawdę ludzie się opamietajcie się bo niestety widzę kto kogo atakuje. Mówię że głosuje na PiS to chcecie mnie na stos wrzucić. Aż tak boli ze ktoś myśli inaczej się pytam? Ludzie opamietajcie się i zacznijcie ze sobą rozmawiać a nie się obrazac bo zaraz tu dojdzie do wojny domowej!

   5
   9
  • 26 sierpnia 2019  17:53   Głosuj sobie nawet na tego z Torunia   E-Lka

   Ale nie musisz pierd......, że kolega p. Bonny z Inowrocławia miał "farmę trolli" ! No ale nie dziwię się, wyznawcy prawych i sprawiedliwych wierzą we wszystko czego im nakładą do głów przy pomocy reżimowej TV.

   7
   6
 8. 25 sierpnia 2019  23:25   Na kogo głosować ?   jojo

  Na sygnalistę z pisu ? Mamy popierać łamanie konstytucji, olewanie wyroków sądowaych, łajdactwa ziobrytsów ? Mamy wspierać neofaszystowskich bolszewików za judaszowe 500 plus ?

  31
  15
 9. 25 sierpnia 2019  22:39   Tak sobie myślę co poseł ... (1)   Qba

  Tak sobie myślę co poseł mrowczynski zrobił dla miasta i jakoś nie mogę się niczego dopatrzec. Natomiast kiedy myślę sobie co Pan Bonna zrobił dla Chojnic to myślę sobie ze zadluzyl szpital w którym nie ma lekarzy którzy robią badania na sprzęcie żony dyrektora oraz o tym ze ma klinikę pod chojnicami. Wniosek mam jeden wolę zagłosujowac na nieszkodliwego aparatczyla niż na zachlannego i nieudolnego peowca :)

  18
  24
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 sierpnia 2019  12:02   Wstydź sie   normalny człowiek

   Troll z ministerstwa hejtu od podłego zzzeeerrroo. wstydź się pospolity chamie

   11
   5
 10. 25 sierpnia 2019  19:31   Szanowni wyborcy dokonajcie mądrego wyboru przy urnach.   Komuch

  Nie może być tak jak teraz, że PROPAGANDA JEST CENNIEJSZA NIŻ ZDROWIE - żyjemy w kraju, w którym więcej pieniędzy wydaje się na telewizję publiczną, niż na leczenie raka! Zlikwidować Fundusz Kościelny, w który rządzący pakują wasze miliony, przykładowo w 2017 roku ten fundusz otrzymał 159.000.000 zł., że nie wspomnę o tym "biedaku z Torunia" w którego imperium wszystkie ministerstwa pompują miliony złotych. Czas z tym skończyć.

  26
  11
 11. 25 sierpnia 2019  18:41   Podziękowania dla portalu za to, że   Gulietta

  usuwa wpisy pewnego niezrównoważonego osobnika. Tak trzymać.

  10
  5
 12. 25 sierpnia 2019  14:58   Ciekawe   anonim

  Co powie Prezes ze jeden z jego kupuje w Lidlu

  12
  9
 13. 24 sierpnia 2019  17:41   Samochód ze szpitala jest, ... (1)   53

  Samochód ze szpitala jest, kliniczka wybudowana w czasie dyrektorowania-jest,wybrany do Sejmiku- jest,rodzinka ustawiona- jest,długi w szpitaku- są, I pytanie co by tu jeszcze ugrać , zanim wezmą mi sie do skóry??? IMMUNITET!!!!, a głupi i naiwni chojniczanie zawsze sie znajdą. A ja piszę-oby nie!!!, nie tego człowieka.

  42
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 sierpnia 2019  12:28   A ty, co ty zrobiłeś ?   róża

   Jedno co potrafisz robić, to wrednie oczerniać. Takich jątrzycieli, to my mamy już dość

   10
   10
 14. 24 sierpnia 2019  16:58   Mily   Miły

  A ty z jakiego kaftan wypadlas gulietta

  12
  14
 15. 24 sierpnia 2019  16:57   Miły   Miły

  Gulietta czemu i kogoś obraża czy ty sparti PiS piszę swoje poglondy

  9
  13
 16. 24 sierpnia 2019  13:00   No proszę (1)   Gulietta

  Już 13 komentarzy napisanych przez debila który uwolnił się z kaftana i zwiał z wczasów w wariatkowie. Czy portal nie może kasować jego kretyńskich "złotych myśli" ? Kiedyś produkował się pod wszystkimi artykułami na portalu "Ch 24", na szczęście od pewnego czasu wprowadzono tam cenzurę i wpisy kilku bałwanów się skończyły.

  20
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 17. 24 sierpnia 2019  12:34   Leszek wspaniały miałby ... (1)   anonim

  Leszek wspaniały miałby rzucić szpital dla marnej pensji posła? Wątpię. A co jeśli...lokalny układ dawno zaplanował wygraną Mrówki przy pozorowanym starcie Bonny? Leszek, tak zakładam, nie zrobi nawet kampanii, bo mu w Chojnicach jest jak u Pana Boga za piecem. Wszystko to układy, układy, układziki. Nie głosujcie na nich, są w tych lokalnych układach po uszy.

  19
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 sierpnia 2019  22:40   Na kogo głosować ?   jojo

   Na sygnalistę z pisu ? Mamy popierać łamanie konstytucji, olewanie wyroków sądowaych, łajdactwa ziobrytsów ? Mamy wspierać neofaszystowskich bolszewików za judaszowe 500 plus ?

   9
   3
 18. 24 sierpnia 2019  10:44   Proszę spojrzeć poniżej:   TW-Balbina

  9 wpisów niezrównoważonego psychiczne cymbała, lub opłaconego TROLLA, a może jedno i drugie. Ciekawe kto takiemu debilowi płaci za głupie komentarze?

  15
  12
 19. 24 sierpnia 2019  09:10   Panie Bona niech Pan zajmie ...   chojniczanin

  Panie Bona niech Pan zajmie się szpitalem bo tonie w długach.A posadka w sejmie przykro be z mojego głosu bo jest Pan z PO.

  26
  16
 20. 24 sierpnia 2019  08:34   W Chojnicach nie ma wyboru/ z ...   anonim

  W Chojnicach nie ma wyboru/ z dwojga złego zagłosuję na pana Leszka a nie na Pisiora

  25
  30
 21. 24 sierpnia 2019  07:12   Bez sarkazmu....poważnie pytam   Młodziak

  Co Pan Bonna zrobił dla społeczeństwa od ostatnich wyborów, stoi na czele tak ważnego spektrum jakim jest "służby zdrowia" i jestem ciekaw jak sobie radzi na tym stanowisku, co dla ludzi zrobił/wdrożył?.....czy np w szpitalu dają chociaż dobrze zjeść w regeneracji, czy nie ważne od choroby wszyscy jedzą praktycznie to samo?

  26
  10
 22. 24 sierpnia 2019  06:34   MAM NADZIEJE ZE TA BRYKA TO ...   JAKIM AUTEM SLUZBOWY BEDZIE DOJERZDZAL DO SEJMU

  MAM NADZIEJE ZE TA BRYKA TO NIE SLUZBOWE AUTO

  17
  10
 23. 24 sierpnia 2019  06:17   JAK ZOSTANIE PAN POSLEM TO ... (1)   PITU PITU ICH WYSPOWIADA

  JAK ZOSTANIE PAN POSLEM TO NIECH PAN PRZESWIETLI SZPITAL STAROSTWO RATUSZ PODLEGLE JEDNOSTKI

  21
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 24. 23 sierpnia 2019  22:20   wyborca   anonim

  A ja "lubię sygnalistów" i fajnych "dyrektorów" Dlatego nawet Wiosna ale nie oni.

  19
  9
 25. 23 sierpnia 2019  20:27   Sz (1)   Chojniczanka

  Bona ma Jarcewo i tam niech rządzi a nie zadłuża nasz szpital to po prostu nie do pomyślenia, że w tak krótkim czasie doprowadził szpital prawie do ruiny.

  51
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 26. 23 sierpnia 2019  20:13     anonim

  Leszek....Leszek....Leszek....Leszek....Leszek....Leszek....Leszek....Leszek....

  11
  48
 27. 23 sierpnia 2019  19:11   Ranking szpitali (1)   Ja

  Ostatnio pojawił się ranking szpitali w w pomorskim. Chojnic tam nawet nie ma. Co właściwie zrobił Bona dla powiatu w ostatnich latach. Poza tym że ma pałac i szpital w Jarcewie. Pytam co dla nas?

  61
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 sierpnia 2019  11:00   Ranking sygnalistów   max

   W sumie, to może lepiej nie robić, niż wała z siebie i Chojniczan, że wspomnę podziękowania z mównicy sejmowej od rodzin RM dla Piotrowicza oraz przyczynienie się do straty "szantowego" sponsora i wyrzucenia jednego z uczestników z roboty.

   11
   6
 28. 23 sierpnia 2019  19:04   Krojanty   anonim

  Dam się założyć, że Bona będzie w Krojantach na inscenizacji. Na pewno zostanie zaproszony na scenę. A podobno nie ma tam być polityki. Tak powiedział wójt

  49
  13
 29. 23 sierpnia 2019  18:35   To asy   anonim

  Jeden lepszy od drugiego

  27
  10
 30. 23 sierpnia 2019  18:11   Pytanie: (1)   Kasia

  Może ktoś mnie oświeci co dobrego zrobił dla miasta i powiatu obecny poseł, bo osobiście niczego sobie nie przypominam? Dla jasności: nie jest to złośliwe pytanie.

  53
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 23 sierpnia 2019  19:52   A nie składał w Twoim ...   gringo

   A nie składał w Twoim imieniu (słuchaczki toruńskiego radia) życzeń z sejmowej mównicy ?! Cała Polska się z tego śmiała :-)))

   24
   8
 31. 23 sierpnia 2019  17:56   Nienażarte po (1)   Silno

  Na śmietnik.

  30
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 23 sierpnia 2019  18:07   Nienażarte   anty PIS

   to są twoi idole z dojnej zmiany bałwanie!!!

   12
   9
 32. 23 sierpnia 2019  17:43   Kazdy tylko nie Pisior (1)   anonim

  Kazdy tylko nie Pisior

  36
  41
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 23 sierpnia 2019  22:28   slusznie wybrać   Anty

   niech zalatwi sejm jak szpital

   13
   10
 33. 23 sierpnia 2019  17:43   Tylko Lechu, a Janusze niech ...   anonim

  Tylko Lechu, a Janusze niech wypisują, co chcą!

  18
  24
 34. 23 sierpnia 2019  17:41   nie nie nie   nie nie nie

  kazdy ale nie ten z foto

  42
  21
 35. 23 sierpnia 2019  17:28   657   Imki

  Tylko nie dyr.szpitala.Nie i jeszcze raz nie.

  59
  23