Bokserski weekend

Koniec października był bardzo pracowity dla pięściarzy UKS „Ósemka” Chojnice. Zawodnicy wzięli udział w trzech imprezach o zasięgu międzywojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Kazimierz Łęgowski (z prawej).   |  fot. nadesłane

- Mogę powiedzieć, że waga 44,5 została zdominowana przez młodzików naszego klubu. W półfinale Jarek Pubanc pokonał na pkt. Bartłomieja Piernickiego „Wisła” Tczew, natomiast Fadi Al Dahhan otrzymał punkty walkowerem. W finale po ciekawej walce zwycięzcą ogłoszony został J. Pubanc – mówi trener Andrzej Plata. - Junior Kazimierz Łęgowski startował  w meczu międzypaństwowym  Polska – Litwa w Silute na Litwie. Reprezentował nasz kraj w wadze do 60 kg. w walce z obecnym vice Mistrzem Europy Juniorów Edgarasem  Skurdelisem. Po zaciętej konfrontacji niejednogłośnie na punkty 2:1 zwyciężył Litwin. Mecz zakończył się wynikiem 11:9 dla Litwy.

- Jak wynika z wypowiedzi Trenera Kadry Narodowej Zbigniewa Rauby, Kazik zaprezentował się z bardzo dobrej strony zmuszając utytułowanego rywala do ogromnego wysiłku. Trener Raubo zaznaczył , że w jego oczach Łęgowski tej walki nie przegrał i bardziej słusznym werdyktem byłby remis. Senior Marcin Łęgowski w niedzielę 30.10. wystąpił w rozgrywkach Elitarnej Ligi Bokserskiej. Marcin reprezentował „Bukowinę” wałcz w meczu z PKB Poznań. Wypożyczony zawodnik „Ósemki” zwyciężył jednogłośnie 3:0 z Tomaszem Mazurem. Niestety bardzo dobry występ Łęgowskiego nie pomógł „Bukowinie” w zwycięstwie z PKB Poznań. Ostateczny wynik meczu to 11:10 dla PKB.

A. Plata

Zapisz