Bo wolność zawdzięczamy bohaterom"

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem i Gimnazjum w Sławęcinie uświetnili w tym roku Narodowy Dzień Zwycięstwa. Kilkutygodniowe próby i przygotowania przerywane były przez przerwy w nauce.

Przedstawienie było okazją do poszerzenia wiedzy o II wojnie światowej.   |  fot. J. Rozmarynowski

Jednak efekt końcowy zaskoczył wszystkich oglądających. Przedstawienie patriotyczne przygotowane pod kierunkiem Anny Gorzynskiej i Jacka Rozmarynowskiego skupione było tym razem na jednym z bohaterów wojennych, który nie brał czynnego udziału w walkach zbrojnych na froncie. Jan Karski, bo jego historię zaprezentowali uczniowie, był tajnym kurierem w okresie drugiej wojny światowej i miał nieoceniony wpływ na losy tejże wojny.

Dzięki takim ludziom świat miał możliwość dowiedzieć się, jak straszne były hitlerowskie zbrodnie i jak okrutny los spotkał polską ludność w czasie wojny i okupacji. Gdyby tylko świat zrobił coś wtedy z tą wiedzą... Rodzice również mieli okazję obejrzeć nasze przedstawienie podczas wywiadówki, a pozostałych zapraszamy na nasz profil facebookowy.

Na naszej scenie chyba już po raz ostatni mieliśmy okazję oglądać i podziwiać talenty aktorskie naszych tegorocznych absolwentów z klas VIII, IIIa i IIIb. Będzie nam również trudniej zadbać w przyszłości o stronę techniczną przedstawień - oprawę dźwiękową, obsługę nagłośnienia i wsparcie logistyczne. Nadzieja w młodszych uczniach...

Opracowanie i zdjęcia - Jacek Rozmarynowski

Zapisz

 1. 19 maja 2019  21:20   ...   Majka

  Amerykanie dawali kasę, to Niemcy mogli się zbroić...

  2
  4
  Odpowiedz
 2. 19 maja 2019  15:09   Taka prawda   Kris

  Hitlera sponsorowali żydzi-klan Rothschild, tak samo komunizm/socjalizm....ale o tym cicho, bo nie pasuje do ogólnie przyjętej narracji.

  6
  3
  Odpowiedz
 3. 19 maja 2019  14:40   Szkoda że nie uczy się w ...   anonim

  Szkoda że nie uczy się w szkołach o tym kto sponsorował Hitlera i pomógł mu dojść do władzy....

  6
  2
  Odpowiedz