„Blues Rock Night” w Chojnicach

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej oraz grupa nieformalna Młodzi Aktywni zapraszają na koncert z udziałem zespołu z Emsdetten, któremu towarzyszyć będą młode zespoły z naszego regionu oraz gość specjalny ze Słupska.

Zbiórka będzie prowadzona na terenie miasta Chojnice od 6 kwietnia do 24 czerwca 2011r.

Koncert odbędzie się w piątek, 8 kwietnia 2011r. w chojnickim pubie Kornel. Początek o godzinie 19.00. Bilet w cenie 7 złotych, to koszt cegiełki przeznaczonej na organizację Dnia Kultury Młodzieżowej zaplanowanego przez organizatorów na 24 czerwca. Zespół Pregnant Rhythms powstał około 2 lata temu, aby grać muzykę z przeszłości, która pozostaje wciąż żywa i świeża. W ich repertuarze znajdują się bowiem utwory przywołujące magię psychodelicznego bluesa i rocka przełomu lat 60-tych i 70-tych. Skład grupy stanowią młodzi mieszkańcy Emsdetten: Eva - wokal, Kevin i Jan - gitarzyści, Michael - bas oraz Fred – perkusja. Profil myspace zespołu: http://www.myspace.com/thepregnantrhythms.

Magmen, to słupski zespół z tradycjami, który łączy w swojej muzyce elementy hard rock'a i blues-rock'a lat 70-tych. Grupa powstała w 1979 roku i odnosiła sukcesy, m.in. w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki. Zespół zawiesił działalność w drugiej połowie lat 80-tych, by reaktywować się w 2001r. W 2008 roku Magmen brał udział w Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska występując na scenie m.in. z zespołem Ten Years After. Obecnie trio, które zawsze stanowiło podstawę kapeli, wróciło do pierwotnego składu, tj.: Dariusz Bistryczan – perkusja, Dariusz Kuffel - gitara basowa, Grzegorz Kwiecień - gitara i śpiew. Strona internetowa zespołu: www.magmen.pl

Zespół Headless tworzą: Filip Hoppe (gitara, wokal), Michał Boruta (bas, wokal) oraz Wiktor Kardasiński (perkusja). Kapela powstała pod koniec 2010 r., krótko po ostatnim koncercie i rozwiązaniu zespołu Vis Maior. Muzyka, jaką gra Headless kręci się wokół rocka, funku i bluesa.

Zespół Matnia powstał na początku 2011 roku. Od połowy marca rozpoczął pracę nad własnym materiałem. Muzyka Matni to kawał dobrego, polskiego hard rocka, a ich koncerty cechuje energiczność. Już niedługo będzie można posłuchać ich w sieci. Skład zespołu: Adrian Jackowski - wokal, gitara solowa, Łukasz Moga - gitara, Karol Hybner - gitara basowa, Karol Karpowicz - perkusja.

Michał Karpiak

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej

plakat_blues_rock_night.jpg