Biuro w dobrym stylu

Siedziba firmy jest jej wizytówką. Tutaj przychodzą klienci i na podstawie tego, co widzą wyciągają wnioski na temat kondycji przedsiębiorstwa. Warto więc dobrze przemyśleć, w jakim stylu urządzimy wnętrza, w którym prowadzi się działalność gospodarczą.

Biura w Polsce coraz częściej mogą służyć za przykład tego, jak należy aranżować wnętrza firm.   |  fot. nad.

Liczba osób prowadzących działalność gospodarczą rośnie w naszym kraju z roku na rok. Obecnie firm funkcjonujących w różnych branżach jest około 3 mln (źródło: https://businessinsider.com.pl/firmy/liczba-zalozonych-firm-w-polsce-w-i-kwartale-2017/5ffrvx0). Każda z nich potrzebuje jakiejś siedziby.

Jak ją urządzić, aby świadczyła o profesjonalizmie i robiła jak najlepsze wrażenie na kontrahentach i klientach? Do wyboru jest kilka stylów. Każdy z nich wymaga nieco innych mebli i dodatków. Podczas urządzania biura warto jednak pamiętać, że ważna jest nie tylko estetyka, ale również bezpieczeństwo i komfort pracowników, którzy będą w nim spędzać kilka, a może nawet kilkanaście godzin dziennie.

Styl skandynawski

Od lat nie przestaje być bardzo popularny w naszym kraju tzw. styl skandynawski. Wnętrza tego typu to jasne barwy i nawiązanie do natury za sprawą prostych i lekkich drewnianych mebli, często nielakierowanych. Oprócz drewna styl skandynawski chętnie wykorzystuje również chromowaną stal. W takiej aranżacji dominuje biel, szarość i czerń, z akcentami écru, zieleni oraz błękitu. Doskonale będą się takim wnętrzu prezentować biurka drewniane lub z drewnopodobną okleiną na stalowej ramie. Takie meble ma w swojej ofercie polska firma AJ Produkty. Może to być na przykład model Modulus z blatem w kolorze naturalnego drewna dębowego, bukowego czy brzozowego.

Różnica między najniższym i najwyższym położeniem blatu takiego biurka wynosi kilkadziesiąt centymetrów. Sprawia to, że biurko z łatwością można dostosować do potrzeb każdego użytkownika. Myślą przewodnią stylu skandynawskiego jest funkcjonalność – a to właśnie biurko z blatem sterowanym elektrycznie będzie najbardziej funkcjonalne, bo łatwo można je dopasować do wzrostu każdego pracownika. Ze Skandynawii wywodzi się również styl hygge. Od lat dominuje on w stylistyce biur duńskich, ale jest coraz popularniejszy również w Polsce. Wnętrza hygge ma być z założenia przytulne. Do biura w tym stylu doskonałą propozycją będą tapicerowane meble w jasnych kolorach – żółtym, czerwonym i zielonym. Może to być na przykład fotel wypoczynkowy NEO firmy AJ Produkty z naturalnej skóry w kolorze czerwonym.

 Styl industrialny

 Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularnym trendem w urządzaniu wnętrz jest styl industrialny. Ogromną popularnością cieszą się siedziby firm urządzane w dawnych fabrykach lub magazynach. Wymagają one jednak odpowiednich mebli i dodatków.

(mat. partnera.)

Zapisz