Biuro można zawsze urządzić lepiej

Od tego, jak urządzone jest biuro, naprawdę wiele zależy. Lepsze umeblowanie to sprawniejsza archiwizacja dokumentów, dostęp do nich, a także ochrona.

Urządzenie każdego biura, czy to bardzo dużego w wielkim mieście, czy dużo mniejszego jest niezwykle ważne. Chodzi bowiem nie tylko o efekt wizualny, ale także komfort pracy.   |  fot. nad.

To również wygoda i ważny czynnik wpływający na komfort pracy, a to z kolei bezpośrednio przekłada się na wydajność.

Co radzą eksperci?

Z doświadczenia ekspertów wynika, że kiepsko umeblowane biuro może poważnie utrudniać prowadzenie każdej działalności, bez względu na wielkość firmy i branżę. Problemem biur zlokalizowanych w małych miastach często jest stosowanie nieodpowiednich mebli, często nawet takich, które były zaprojektowane z myślą o ustawieniu w domu, a nie w firmie. Na pierwszy rzut oka to może się wydawać rozsądne, bo takie meble są tańsze, łatwiej dostępne, a to, że materiały na meble biurowe są trwalsze, też nie zawsze jest oczywiste. Podstawowa rada ekspertów dotycząca meblowania biura brzmi: zawsze używaj mebli zaprojektowanych specjalnie z myślą o wykorzystaniu w firmie.

Dlaczego warto zmienić meble?

Spojrzenie w opis mebli na stronie http://ergosystem.pl/produkty/szafy-i-regaly-biurowe/ już daje pewien ogląd sprawy i uświadamia, jakie dodatkowe możliwości wynikają z zastosowania profesjonalnych szaf biurowych:

możliwość odpowiedniego ustalenia wysokości wszystkich półek – to pomocne, jeśli trzeba zmieścić druki, segregatory, skoroszyty i inne materiały o niestandardowych wymiarach;

zamykanie przynajmniej części szaf na dobre zamki. Czasem jest to wymóg przepisów, a czasem regulacji wewnętrznych. Nawet jednak kiedy nie wynika to wprost z żadnych pisanych zasad, każdy przedsiębiorca wie, że zapewnienie ochrony niektórym dokumentom jest niezbędne;

wiele mebli biurowych ma wydzielone części specjalne: szuflady aktowe, miejsce na przechowywanie podręcznych druków i akcydensów, witrynki. Ich odpowiednie wykorzystanie pozwala zdecydowanie usprawnić pracę biura;

trzeba też pamiętać, że meble biurowe są wykończone trwalszymi materiałami niż meble do domu. To oznacza, że zniosą one dłuższą i intensywniejszą eksploatację, cały czas zachowując wysokie walory estetyczne. To ma znaczenie dla komfortu i samopoczucia pracowników, stanowi również wizytówkę firmy.

Pośrednie generowanie zysków

Specjalistyczne szafy, regały i inne meble biurowe są droższe od podstawowych modeli – to fakt. Jednak mają też zdecydowanie rozszerzoną funkcjonalność i są trwalsze. Choć trudno to uwzględnić w statystykach finansowych firmy, przedsiębiorcy, którzy posłuchali ekspertów w sprawie wymiany mebli, zauważają zwykle wzrost efektywności i zadowolenia pracowników, a nierzadko po pewnym czasie okazuje się, że i w arkuszach finansowych ten większy wydatek na początku, pozwolił na wygenerowanie pewnych oszczędności w późniejszym okresie – nie trzeba było ani wymieniać mebli, ani dokupować dodatkowych. Wydaje się, że właśnie to może być drogą do tego, by powoli zacząć wyprowadzać lokalną firmę na szersze wody i zapewniać podstawową możliwość rozwoju przedsiębiorstwa.

(mat. partnera)

Zapisz