Bieg za 2800 złotych

Mimo chłodu i wiejącego w twarz wiatru 70 zawodników z uśmiechem na ustach wzięło udział w II Chojnickim Biegu Policz się z Cukrzycą. Na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży oraz szkolenia z pierwszej pomocy zebrano w ten sposób 2800 zł.

Mimo chłodu zawodnicy z uśmiechem na ustach pokonali trasę ponad 4 km. Dla kobiet z ciążą cukrzycową oraz kursy pierwszej pomocy zebrano w ten sposób 2800 zł.   |  fot. A. Zajkowska

Bieg wspierający kobiety z cukrzycą ciążową to akcja towarzysząca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której finał odbył się wczoraj (12.01.) W Chojnicach miłośnicy sportu wzięli w niej udział po raz drugi. Trasa jaka była do pokonania wynosiła około 4,5 km.

Przebiegała ulicami miasta: Huberta Wagnera, Wicka Rogali, Gdańska, Plac Niepodległości, Kościuszki, 31 stycznia, Plac Jagielloński, Strzelecka, Zielona, Derdowskiego, Ceynowy, Młodzieżowa. Start i meta znajdowały się na tyłach hali Centrum Parku. Cel wsparło 70 zawodników. Każdy z nich żeby wystartować musiał uiścić opłatę wynoszącą 40 zł, co dało sumę 2800 zł.

Anna Zajkowska

Zapisz