Biblioteka w Charzykowach w nowym miejscu

Mieszkańcy gminy Chojnice mogą już korzystać z „nowej” biblioteki publicznej w Charzykowach. Teraz mieści się ona w siedzibie dawnego ośrodka zdrowia.

Charzykowska biblioteka została przeniesiona w nowe miejsce i funkcjonuje w budynku po byłej przychodni zdrowia.   |  fot. D. Wałdoch

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców gminy Chojnice – oraz chętnych – do korzystania z usług biblioteki w Charzykowach. - Zakończyliśmy proces przenoszenia księgozbioru ze szkoły do nowej siedziby przy Długiej 54, czyli w dawnej siedzibie ośrodka zdrowia. Zapraszamy serdecznie, księgozbiór jest bardzo ciekawy, jest odświeżony, dużo nowości czytelniczych – mówi Justyna Rząska, dyrektorka GOK.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku -  w poniedziałki od 8.30 do 14.30, w piątki od 9.00 do 15.00, a w pozostałe dni do godz. 17.00. Jest szansa, że wkrótce niektóre książki będzie można wypożyczyć w świetlicy czy domu kultury na terenie całej gminy. - Szukamy najlepszego rozwiązania na wymianę tych książek. Istotną rzeczą będzie uruchomienie katalogu online, tak aby każdy mieszkaniec mógł online sprawdzić czy dana książka jest dostępna i wypożyczyć ją online – mówi Justyna Rząska.

(olo)

 1. 5 kwietnia 2019  23:29   CHOJNICZANIE Z NAUCZYCIELAMI JEDNYM MUREM! I MUREM ZA WSZYSTKIMI BIBLIOTEKAMI   rt

  tego swiata. Nigdy nie dosc ksiazek i nauki!

  6
  2
 2. 5 kwietnia 2019  23:27   Do vcv, Moniki i reszty matołków wpisujących bzdury tutaj (1)   g

  Wy zdaje sie zadnej szkoly nie pokonczyliscie skoro takie bzdury piszecie o tym jak wyglada praca nauczyciela. Wam nalezy przyprowadzic 25cioro dzieci do zajecia sie nimi i zobaczymy czy wysiadziecie po 15 minutach czy tez po pol godzinie. A ile czasu zajmie Wam przygotowanie sie merytoryczne do prowadzenia zajec, a ile przygotowanie sprawdzianow i ich sprawdzenie? A ile zajmowanie sie jako wychowawca kazdym uczniem i wspolnota klasowa i szkolna? Ile pracy w domu nad szkolnymi sprawami po godzinach pracy w szkole? Co za durnie tu pisza, bez szacunku zawodowego i wspierania walki o godziwe wynagrodzenie dla nisko oplacanych. Czy ktos z Was kiedys pracowal na odpowiedzialnym stanowisku, imbecyle!

  9
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 6 kwietnia 2019  22:23   Do g   Monika

   No pięknie "imbecyle" takie słownictwo. Słownictwo słabe do naśladowania. Ale do rzeczy tak wiem co to znaczy zapanować nad grupą ludzi proszę sobie wyobrazić 25 i więcej i to w dodatku osoby upośledzone umysłowo. A jeżeli chodzi o przygotowywanie się do zajęć itd. To znam to ma wielu nauczycieli w rodzinie. I nie zapomnę opowieści młodej nauczycielki klas 1-3. Dodam że podchodziła do swojej pracy bardzo solidnie. Siedziała i przygotowywała się do zajęć a starsza stażem nauczycielka mówi do niej od razu widać że jesteś młodą nauczycielką bo chce Ci się jeszcze siedzieć i przygotowywać bo nam starszym to już się nie chce!

   5
   1
 3. 5 kwietnia 2019  23:03   Tak   anonim

  Nauczyciele to pierwsza linia kształtowania społeczeństwa. Maja godnie zarabiać i kształcić kwiat młodych ludzi. Nauczyciele jestem z Wami !!!

  9
  6
 4. 5 kwietnia 2019  15:16   cex   paskal

  Strajkują ? to wywalic zaraz zamkną sie ! u prywatnego kop w 4-ty litery i adios

  10
  9
 5. 5 kwietnia 2019  15:13   karina (2)   vcv

  Podwyzki ? za co ? za 2 msc wolnego i wszystkie swieta !

  10
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 6 kwietnia 2019  22:01   Racja   Wera

   Nie zapomnijmy jeszcze o rocznym urlopie na podratowanie zdrowia bo taki mają nauczyciele PŁATNY bo taki właśnie mają nauczyciele. Pytam się która grupa zawodowa tak ma?

   6
   1
  • 5 kwietnia 2019  16:02   Otóż to   Monika

   Święta racja zacznijmy od tych zmian. Za co mają dwa miesiące wolnego w wakacje i ile wolnych weekendów, świąt. Pytam się za co która grupa zawodowa tak ma :)) Cały czas powtarzają bo oni mają studia i ciągle się doszkalają. Nauczyciele obudźcie się w końcu wykształcenie ma teraz co druga osoba i doszkalać musimy się teraz w każdym zawodzie takie czasy. A jak się nauczycielom nie podoba niech zmienią profesje. Idąc do tego zawodu chyba wiedzieli, że nie będą mieli pensji jak prezesi banku.

   9
   4
 6. 5 kwietnia 2019  15:10   Bartosz   zrezygnowac

  Wogole tych nauczycieli pozwalniac i edukacje to wycofac

  7
  11
 7. 5 kwietnia 2019  14:14   Ponizej aktywisci od piatej klepki- to o bibliotece i krzewieniu wiedzy   R

  jest artykul, nie o piwsku, Proponuje wizyte w bibliotece gdzie nauczycie sie jak uzywac internet i tworzyc komentarze. Bo czytac chyba nie umiecie?

  10
  3
 8. 5 kwietnia 2019  12:15   kacper   ccccv

  Nie dawać tym lewusom podwyzek

  11
  9
 9. 5 kwietnia 2019  12:02   nechatel   xxxx

  Nie dawac podwyzek nauczycielom

  12
  8