Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Rozpoczęła się realizacja szczepień przeciwko pneumokokowemu zapaleniu płuc dedykowana do seniorów 65+ chorujących na przewlekłe schorzenia płuc takie jak astma oskrzelowa, POCHP, przewlekłe schorzenia oskrzeli i płuc.

Ze szczepień przeciw pneumokokom mogą skorzystać seniorzy z Pomorza.   |  fot. net-tv.si

Osoby spełniające kryteria wiekowe, chorujące na w/w schorzenia mogą bezpłatnie zaszczepić się w wybranych placówkach medycznych na terenie powiatu chojnickiego. Podstawą do zaszczepienia jest otrzymanie od lekarza (lekarz rodzinny, lekarz z poradni specjalistycznej) informacji o tym, że pacjent choruje na przewlekłe schorzenia układu oddechowego.

Szczepienie szczepionką przeciwko pneumokokowemu zapaleniu płuc chroni na całe życie. Szczepionka, gdyby pacjent chciał ją zakupić na receptę kosztuje ok. 320 zł. Nie jest więc tania. W ramach programu, którego koordynatorem jest Pomorski Urząd Marszałkowski oraz Powiat Chojnicki jest dla tej grupy osób bezpłatna.

K.K.


 1. 9 października 2019  12:33   nie szczepcie sie (1)   anonim

  nie szczepić się ....to eutanazja starszych aby za długo emerytur nie pobierali , wystarczy poczytać odp źródła , info, poszukać na necie

  7
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 października 2019  22:46   popieram   europejczyk

   tak .... tak to sie zaczyna

   0
   1
 2. 9 października 2019  10:06   Przeczytaj, zamim się zdecydujesz (4)   anonim

  Polacy poligonem doświadczalnym koncernów szczepionkowych, ta szczepionka jest zagrożeniem dla zdrowia. Dlaczego? ponieważ nie ochroni przed trzema najgroźniejszymi serotypami pneumokoków. Nie zabezpiecza ona przed najczęściej występującym w całej polskiej populacji typem 3, ani przed najbardziej zjadliwym i antybiotykoopornym typem 19A. Tymczasem właśnie odporność na ten typ jest wyznacznikiem skuteczności szczepionki. Szczepionki być może coś pomagają, ale mogą też zniszczyć czyjeś życie i za każdym razem ten zabieg można porównywać do gry w rosyjską ruletkę. Po prostu gdy pielęgniarka wbija igłę z tym preparatem, jest to ekwiwalentem pociągania za spust rewolweru. Uda się, albo nie.

  7
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 października 2019  19:07   lek skoro wiesz tyle to ...   anonim

   lek skoro wiesz tyle to dlaczego piszesz głupoty?

   0
   6
  • 9 października 2019  16:04   Byłeś szczepiony?   Lek

   To niesamowite, ale o jednej szczepionce zapomnieli, o tej przeciw głupocie. Co do lat, to mam 62, więc nie pier...... więcej swoich głupot, bo wiem trochę więcej niż ci się wydaje.

   6
   0
  • 9 października 2019  12:52   słuchaj no LEK, ja byłem ...   anonim

   słuchaj no LEK, ja byłem szczepiony polskimi szczepionkami, które miały okres przydatności 2 tygodnie a nie ...trzy lata i nie były 6 w jednym lub więcej, z twojego wpisu wnioskuję, że nie masz więcej niż 30 lat, bo g...no wiesz na ten temat a jak będziesz miał z NOP-em do czynienia to na rozum już będzie za poźno bo zostaniesz sam z problemem

   3
   5
  • 9 października 2019  12:04   Przez takich półgłowków   Lek

   myślących jak ty wrócą choroby których nie powinno już być w żadnym cywilizowanym państwie. Ciebie też rodzice nie dali zaszczepić kiedy byłeś dzieckiem? Ty swoich dzieci również nie poddasz szczepieniom? Takich należy bezwzględnie karać, i to tak aby wam raz na zawsze rozum wrócił z d.... do łba. Napisz jeszcze, że Ziemia jest płaska, będzie tak do kompletu twojej głupoty.

   7
   2