Bez goli w Chojnicach

W niedzielne popołudnie (21.03.) w kolejnym meczu ligowym piłkarze Chojniczanki podejmowali Olimpię Elbląg. Niesiona na fali zwycięstw Chojniczanka grając u siebie była faworytem spotkania.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a drużyny na swoje konto dopisują po jednym pkt.   |  fot. Rmak

Warto wspomnieć, iż Chojniczanka prowadzona jest przez Adama Noconia, który w sierpniu 2020 r. pojawił się w drużynie gospodarzy po odejściu z Elbląga. W drużynie gości są dwaj zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy chojnickiego klubu. Poza stadionem kibice przyjezdnych dopingowali Olimpię, ze względu na wprowadzone obostrzenia interweniowała policja.

CHOJNICZANKA - OLIMPIA 0:0 (0:0)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Klabnik, Sacharuk (78 Kurs), Ryczkowski, Kona (77 Czajkowski), Ziętarski (65 Golański), Klichowicz, Mikołajczak (78 Rakowski), Skrzypczak (65 Pląskowski).

Żółte kartki: Mikołajczak, Pląskowski (Chojniczanka), Burzyński, Kordykiewicz (Olimpia).

Pierwsza połowa należała do Chojniczanki, która stworzyła kilka groźnych sytuacji, nie mniej nie zakończyły się one zdobyciem gola. Dobre sytuacje strzeleckie mieli: Ziętarski, Klichowicz oraz Mikołajczak. Mimo, iż do końca gry w tej części spotkania gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku - to obie drużyny schodziły do szatni remisując 0:0.

W drugiej połowie goście prezentowali się dużo lepiej niż przed przerwą i to Chojniczanka musiała się bronić przed atakami. Niestety po przerwie gospodarze zaczęli popełniać błędy w rozegraniu piłki, przez co - o mało nie doznaliby pierwszej domowej porażki w tym sezonie. Resumując, można stwierdzić, iż do małej niespodzianki doszło w dzisiejszym meczu Chojniczanki z Olimpią Elbląg. Skazywani przez niektórych "na pożarcie" goście z Chojnic wracają z jednym punktem.