Będzie remont na targowisku przy Angowickiej

Handlujący i kupujący na targowisku przy ulicy Angowickiej doczekali się kolejnego etapu przebudowy. Powstanie nowe zadaszenie, wymieniona zostanie stara i zniszczona nawierzchnia, będzie też oświetlenie.

To drugi etap przebudowy targowiska. Pierwszy ukończono w 2013 roku.   |  fot. D. Wałdoch

Miasto na to zadanie otrzyma dofinansowanie. Decyzję taką pod koniec zeszłego roku podjął zarząd województwa pomorskiego. Dzięki przebudowie ma poprawić się dostępność i jakość świadczenia usług sprzedaży bezpośredniej na targowisku miejskim przy ul. Angowickiej, a także zwiększyć komfort kupujących.

Wymienione zostanie zadaszenie, zbudowana zostanie wiata o powierzchni zabudowy 483 m² i powierzchni użytkowej 569 m². Wymieniona zostanie też nawierzchnia na targowisku i zostanie ono oświetlone. Łączny koszt zadania to 1,14 mln zł. Koszty kwalifikowane wyniosły 924 tys. zł, a dotacja, jaką otrzyma na ten cel miasto to 588 tys. zł (63 %).

Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2019 roku. Na podobne inwestycje czekają teraz handlujący i kupujący na drugim popularnym targowisku przy ul. Młodzieżowej.

(olo)

Zapisz

 1. 4 stycznia 2018  19:18   a Młodziezowa ...... (1)   anonim

  a Młodziezowa ......

  8
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2018  12:15   byscie sie za sprzatanie teg ...   anonim

   byscie sie za sprzatanie teg lasku wzieli a nie drewno lezy gnije wazne ze droga do goscinca przejezdna, a reszte macie w ***** bo ktoś koperte dał

   2
   3