Będzie blokada drogi w Swornegaciach?

Poproszę, aby się jeszcze wstrzymali z tą decyzją, ale nie mogę za nich odpowiadać – mówi wójt Zbigniew Szczepański. Mieszkańcy Swornegaci mają dość obiecywanek w Gdańsku i czekają na remont drogi biegnącej przez wieś.

Mieszkańcy domagają się remontu drogi 236 w Swornegaciach.   |  fot. google maps

W gminie Chojnice nie ukrywają, że czekają na ostateczne stanowisko zarządu województwa pomorskiego w temacie rozpoczęcia projektowania drogi wojewódzkiej 236 we wsi Swornegacie. Wójt Zbigniew Szczepański przypomina, że ustalenia były takie, że w 2017 roku powstanie projekt, a w tym i przyszłym roku odbędzie się remont.

Z naszej wiedzy wynika, że jeszcze do tej pory żadne ruchy w tym temacie nie zostały nawet podjęte – mówi wójt Zbigniew Szczepański.- Ubolewamy, że tak się dzieje, mimo naszych monitów. Wójta dziwi to tym bardziej, że gmina zadeklarowała pokrycie połowy kosztów zarówno projektu, jak i samej inwestycji. Chodzi tu o kilometrowy odcinek w samym centrum wsi.

Wójt przyznaje, że mieszkańcy Swornegaci zaczynają straszyć blokowaniem drogi i ciągłym przechodzeniem przez przejście dla pieszych. – I wcale im się nie dziwię – dodaje wójt.  To nie jedyny drogowy trudny temat. Wójt wskazuje jeszcze na jeszcze jedno uzgodnienie z województwem. Ma na myśli zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na drodze wojewódzkiej w Pawłowie w pobliżu szkoły.

Ostatnio prawie doszło w tym miejscu do tragedii – dodaje wójt. – Tiry jadą tą drogą 90 albo i 120 km/h, więc nie zdążą zahamować w ostatnim momencie przed przejściem dla pieszych. Trzeba coś z tym zrobić, dlatego wysyłam kolejne pismo do pana marszałka, by podjęli konkretne działania – podkreśla Szczepański.

(olo), fot. Google maps

Zapisz

 1. 9 lutego 2018  10:26   dosc ze nie 200km/h...   trucker

  dosc ze nie 200km/h...

  3
  0
  Odpowiedz
 2. 8 lutego 2018  21:21   Tir w Sworach 120 (2)   anonim

  Olo nie pisz bzdur na czyjeś widzimisię!

  4
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 lutego 2018  11:49   Odpowiedź   (olo)

   Panie anonimie. A gdzie napisałem, że przez Swory tiry (czy też ciężarowe) jadą 120 km/h? Napisałem, cytując wójta, że problem ten dotyczy miejscowości Pawłowo. Cytat z tekstu: To nie jedyny drogowy trudny temat. Wójt wskazuje jeszcze na jeszcze jedno uzgodnienie z województwem. Ma na myśli zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na drodze wojewódzkiej w Pawłowie w pobliżu szkoły. – Ostatnio prawie doszło w tym miejscu do tragedii – dodaje wójt. – Tiry jadą tą drogą 90 albo i 120 km/h, więc nie zdążą zahamować w ostatnim momencie przed przejściem dla pieszych. Trzeba coś z tym zrobić, dlatego wysyłam kolejne pismo do pana marszałka, by podjęli konkretne działania – podkreśla Szczepański.

   4
   0
  • 9 lutego 2018  09:02   Ty szczekający trollu, tylko ...   anonim

   Ty szczekający trollu, tylko tyle masz do powiedzenia?

   0
   4
 3. 8 lutego 2018  21:17   Szczepański zaczyna robić ... (1)   Kaszub

  Szczepański zaczyna robić kampanię wyborczą. Na terenie powiatu są inne drogi wojewódzkie o dużo większym natężeniu ruchu pojazdów (212, 235) gdzie naprawa nawierzchni drogi jest dużo pilniejsza. Przez Swory tych tirów zbyt dużo nie jeździ. Ponadto gdzie Pan był gdy robiono drogę 240? Obecnie obudził się i mówi o niebezpieczeństwie w Pawłowie- m. innymi chce instalować sygnalizację świetlną.

  6
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 lutego 2018  10:29   no dobra postawi światla a ...   wcurwiony

   no dobra postawi światla a co do cholery z tymi studzienkami zapadajacymi sie w Pawłowie? cos zrobią cos naczwarzą i jest git. nie macie pojecia o budowaniu dróg!

   1
   0
 4. 8 lutego 2018  20:17   Ciężarówka ( nie TIR). (1)   BAG

  Samochód ciężarowy nie może jechać 120 km/h ( legalnie). Nie sądzę by kierowcy z Gminy Chojnice ( zakładali magnesy) i pędzili po 120 km/h. Apeluję o zdrowy rozsądek i nie tworzenie bajek.

  8
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 lutego 2018  10:32   no i ktos tu jest co mowi ...   trucker

   no i ktos tu jest co mowi normalnie. gdzie na tej drodze mozna jechac duzym 90 jak tam wąsko i sa tzw \'hopki\' na asfalcie a i zawsze cos pojedzie z naprzeciwka.bys tam jechal duzym tyle co ten nieuk szczepanski mowi to by czlowiek kabine urwał.

   1
   0
 5. 8 lutego 2018  19:32   Nikt z mieszkancow Swornegaci ...   wyklety

  Nikt z mieszkancow Swornegaci nie ma zamiaru blokowac drogi,jak Wojt byltak chojny dla kogos kto budował akademie zeglarska przez 15lat to niech dolozy drugie 50 % do drogi w centrum Swornegaci i problem z glowy

  7
  1
  Odpowiedz
 6. 8 lutego 2018  17:31   Niech wieś zgłosi ... (1)   svenson

  Niech wieś zgłosi propozycję budowy pomnika w centrum.To może przyspieszyć znacznie wszelkie decyzje Pana Wojewody.

  7
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 lutego 2018  19:09   wierze w mateusza   wierze w Boga lepiej na tym wyjdę

   Przecież wojt chce pomnik jakiegos żeglarza postawić w centrum Swornegaci i lawki gdzie bedzie mozna posiedziec co nieco wypić i podumac ze od 15lat mamy zeglarską akademie ,turysci z podziwu podchodzą do ogrodzeniai robią zdjęcia

   6
   0