Będą zmiany personalne w chojnickich parafiach

W sobotę 25 czerwca Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna wręczył dekrety księżom wikariuszom i proboszczom oraz podziękował księżom seniorom, którzy przechodzą na emeryturę. Zmiany personalne będą także w chojnickich parafiach.

Janusz Szczepański ( środku) wkrótce obejmie funkcję zastępcy wójta, tym samym zakończy posługę w parafii na osiedlu Bursztynowym.   |  fot. FB Sołectwa Chojniczki

Bazylika Mniejsza: Z dniem 20 sierpnia po pięciu latach posługę kończy ks. Marek Bogusz, który został mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini. Wikariuszem został mianowany ks. Karol Misiurski, który przez ostatnie 5 lat pełnił posługę w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Łebie.   

Parafia pw. MBKP: Z dniem 20 sierpnia po pięciu latach posługę kończy ks. Krzysztof Wilkowski, który został mianowany wikariuszem w parafii pw. Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie. Ks. Krzysztofowi podziękujemy 18 sierpnia podczas Mszy świętej o godz. 18.30. Wikariuszem został mianowany ks. Bartosz Pepliński, neoprezbiter pochodzący z Dziemian, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską.

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej Polski: Dekretem księdza Biskupa Diecezjalnego od dnia 20 sierpnia wikariuszem w naszej parafii będzie Ks. Krzysztof Krzemiński, aktualnie wikariusz Parafii pw. Św. Wojciecha w Kartuzach.

Parafia pw. MBFatimskiej: z dniem 20 sierpnia ks. Biskup Diecezjalny zwolnił ks. Pawła Skrzyńskiego z obowiązków wikariusza i mianował wikariuszem parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie; ks. Marka Łopatę z obowiązków wikariusza i mianował wikariuszem parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu; ks. Sławomira Serkowskiego z obowiązków wikariusza p.w. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianował wikariuszem naszej parafii; ks. Tadeusza Stajkowskiego z obowiązków wikariusza parafii p. w. Św. Elżbiety w Pinczynie i mianowany wikariuszem naszej parafii.

W parafii pw. Chrystusa Miłosiernego na osiedlu Bursztynowym z dniem 31 lipca nastąpi zmiana na „stanowisku” organisty. Dotychczasowy - Janusz Szczepański (także Sołtys Chojniczek) z powodu objęcia w Urzędzie Gminy Chojnice stanowiska Wicewójta zakończy posługę w tej parafii. „Już dzisiaj serdecznie dziękujemy mu za 15 - letnią służbę muzyczną.” - podano w ogłoszeniach parafialnych.

Zdjęcie ze strony Diecezji Pelplińskiej przedstawia uroczystość wręczania dekretów wikariuszom. W I rzędzie trzeci od lewej ks. Marek Bogusz z Bazyliki Mniejszej. Zdjęcie wykonał ks. Z. Gełdon/Radio Głos. Tekst na podstawie ogłoszeń parafialnych opracował (je)