Będą walczyć w kisielu

Mają sukcesy na koncie, szkolą adeptów pięściarstwa, organizują bokserskie widowiska. O najbliższych planach Boxing Team Chojnice rozmawiam z trenerem klubu Marcinem Gruchałą.

Marcin Gruchała i Sandra Rybakowska.   |  fot. arch. red.

Kanikuła za pasem. Co planujecie w związku z wakacjami?

Trenować będziemy do końca czerwca. Cały lipiec zawodnicy będą odpoczywać od boksu. W sierpniu najprawdopodobniej zorganizowane będą dwa zgrupowania kondycyjne. Na pierwszym z nich tradycyjnie będziemy gościć w ośrodku Bogdana Duraja w Charzykowach. Zawsze przynosiło to efekty, gdyż potem zdobywaliśmy medale. Na przykład zrobiliśmy coś, co przeszło do historii Chojnic, gdyż zdobyliśmy 4 medale na Mistrzostwach Polski – dwa złote, srebrny i brązowy. Drugi obóz będzie chyba nad morzem we Władysławowie. Wyślemy na niego kilku naszych zawodników, którzy zostali powołani do kadry okręgu pomorskiego PZB.

Jakie imprezy bokserskie Marcin Gruchała w br. zamierza urządzić?

Będą dwie gale. Pierwsza z nich ma odbyć się w Czersku 12 lub 19 września. Robimy ją w tym mieście po raz drugi. Niewykluczone, że jej gościem będzie Dariusz Michalczewski. Natomiast w Chojnicach na 13 listopada zaplanowaliśmy Boxing Show Night, o której już wcześniej wspominaliście. Być może podczas niej przeprowadzimy walki bokserskie kobiet w kisielu.

Czy podczas niej możemy liczyć na walki chojnickich VIP-ów?

Na początku roku przedstawiliśmy na naszej stronie kilka propozycji par, które mogłyby stanąć w ringu. Prawie 99% internautów głosowało za pojedynkiem Arseniusz Finster – Mariusz Janik. Na drugim miejscu uplasowała się para Mariusz Paluch – Mariusz Janik. Raczej nie uda się w tym roku takich walk uzgodnić.

W najblższym czasie weźmiecie udział w turniejach bokserskich?

Tak. Już jutro wyjeżdżamy do Tczewa na XV Międzynarodowy Turniej im. Józefa Kruży. Nasz Team reprezentować będą najmłodsi zawodnicy z roczników 1999 i 2000. Weźmiemy też udział w gali bokserskiej, którą organizuje Dariusz Snarski, zawodowy mistrz świata. Zaprosił na nią Patrycję Danielewską. Ma boksować z mistrzynią Polski, która walczy w kategorii wyżej. Już kiedyś nasza zawodniczka z nią wygrała. Gala będzie miała miejsce 27.06. w Kolnie koło Białegostoku. Chciałbym też dodać, że Sandra Rybakowska, Monika Stoltmann oraz Patrycja Danielewska znajdują się w ścisłej kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy. Myślę, że są w stanie powalczyć o medale.

rozmawiał (je)

 1. 27 grudnia 2010  13:54   A co to za odgrzewany kotlet? ...   anonim

  A co to za odgrzewany kotlet? To ma być najczęściej czytany artykuł? Sprzed letnich wakacji????????????????????

  0
  0
 2. 20 października 2010  10:49   Walka Finster - Wenta !!!   anonim

  Walka Finster - Wenta !!!

  0
  0
 3. 21 czerwca 2010  13:15   Po turnieju Kruży w Tczewie (1)   anonim

  Brawo UKS Ósemka widać kto jest liderem Boxing Team coś się nie spisuje na turniejach wśród chłopaków czy tam już nikogo nie ma ? UKS jest poprostu lepszym klubem w Chojnicach od Boxing Team i tyle.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 4. 18 czerwca 2010  11:59   Przydałaby się jakaś gala ... (2)   anonim

  Przydałaby się jakaś gala w lecie na świeżym powietrzu ludzi by było pełno bo to sezon i wczasowicze.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 czerwca 2010  12:12   Przecież nie musi to być w ...   anonim

   Przecież nie musi to być w Chojnicach proponowała bym w niedalekich Charzykowach z tego artykułu powyżej wynika że u pana Duraja będzie obóz to by pasowało jakby odrazu tam zawalczyli.Przecież nie trzeba zapraszać jakiś gwiazd w tym klubie Boxing są przecież kilka gwiazd to wystarczy w trakcie sezonu jast tam sporo ludzi.

   0
   0
  • 18 czerwca 2010  12:04   Napewno masz racje ale to ...   anonim

   Napewno masz racje ale to miasto musi zareagować,wiedzą do kogo sie zwrócic.

   0
   0
 5. 18 czerwca 2010  11:54   musze to zobaczyć   anonim

  zaskakuje mnie ten facet,muszę przyznać że mało jesat ludzi o takim podejsciu-bede na tych galach zresztą jak na kazdych które organizował.

  0
  0
 6. 18 czerwca 2010  11:02   A w budyniu to gorzej niz w ... (3)   galaretka

  A w budyniu to gorzej niz w kisielu?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 7. 18 czerwca 2010  09:59   Dobrze że nie w budyniu   anonim

  Dobrze że nie w budyniu

  0
  0
 8. 18 czerwca 2010  07:15   Brawo Big Marcin   anonim

  Brawo Big Marcin

  0
  0