Będą remonty Świętopełka i Wicka Rogali

Remont tych dwóch ulic to efekt porozumienia miasta i powiatu chojnickiego. Oba samorządy pokryją koszty remontu po połowie. W najbliższych dwóch latach ma dojść do kapitalnych remontów ulic Wicka Rogali oraz Świętopełka.

Wkrótce dziury na Wicka Rogali znikną.   |  fot. (olo)

Są to drogi powiatowe, więc dokumentację techniczną wykona starostwo, ale miasto – jak zadeklarował burmistrz Arseniusz Finster – pokryje połowę kosztów remontu. - Nie ma sensu teraz kłaść nowej warstwy na ulicę Wicka Rogali, gdyż tam nie ma deszczówki.

- Dlatego chcemy wykonać ten remont porządnie tak jak Żwirki Wigury, bo to bardzo ważna ulica, która łączy Gdańską z Kościerską, a obecnie jej stan jest godny pożałowania – mówi burmistrz Arseniusz Finster. Wyremontowana będzie również ulica Świętopełka.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 15 marca 2019  17:35   Zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych na Wicka Rogali   Łukasz

  Tą ulicą przejeżdża dużo samochodów ciężarowych a szczególnie przeładowane z węglem z PKP do ZECU. Jak jest transport węgla to jeżdżą od rana do wieczora. To jest ulica osiedlowa a nie przelotówka. Samochody ciężarowe mogą sobie jeździć ul. Obrońców Chojnic albo Kościerską od skrzyżowania z Gdańską.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 13 marca 2019  14:18   Prosimy tylko o pozostawienie pięknych drzew   Ewa

  Prosimy tylko o pozostawienie pieknych drzew na ulicy Świętopełka. A nie wycinanie ich na ścieżkę rowerową. Lub na chodniki.

  0
  1
  Odpowiedz
 3. 13 marca 2019  05:10   ul modrzewiowa w Chojnicach ...   Tak

  ul modrzewiowa w Chojnicach również wymaga troski, bez auta z wyższym zawieszeniem np SUV ciężko pokonać ulice, dziura na dziurze, a nic się nie dzieje, a już nie wspomnę kiedy był obiecywany remont drogi ;)

  1
  1
  Odpowiedz
 4. 12 marca 2019  20:53   User   User

  Tak samo przydałoby się zrobić ten krótki odcinek od ronda na Sępoleńskiej do wiaduktu w Nieżychowicach. Aż wstyd jak się wjeżdża do Chojnic.

  5
  0
  Odpowiedz
 5. 12 marca 2019  20:04   ja   anonim

  A kiedy Żeromskiego

  4
  0
  Odpowiedz