Będą czuwać nad bezpieczeństwem w długi weekend czerwcowy

Zabezpieczenie długich weekendów to okres wzmożonej pracy dla policjantów wszystkich pionów. W tym czasie na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów samochodowych, motocykli, jak i rowerzystów.

Policjanci m.in. będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a w szczególności sprawdzą, czy piesi i kierujący pojazdami stosują się do nowych przepisów.   |  fot. ilustracyjne

Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu chojnickiego, wykorzystując w tym celu m.in. ręczne mierniki prędkości. Pod lupą mundurowych będą też miejsca wypoczynku, takie jak promenady, parki, deptaki, place zabaw czy skwery. Wszystko po to, aby długi czerwcowy weekend minął bezpiecznie i spokojnie dla mieszkańców oraz gości przebywających w naszym powiecie.

Policjanci spodziewają się, że największy ruch na drogach województwa będzie można zauważyć w środę po południu i w niedzielę, 6 czerwca. Stąd już 2 czerwca rusza policyjna akcja „Bezpieczny Weekend Czerwcowy 2021”. W tym czasie mundurowi będą czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Zwrócą uwagę zarówno na pieszych, jak i kierujących pojazdami, w tym rowerzystów oraz motocyklistów.

Funkcjonariusze będą kontrolować, czy na drogach przestrzegane są obowiązujące ograniczenia prędkości. Sprawdzą również, czy przestrzegamy przepisów dotyczących korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz czy podróżujące autem dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta, a także sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Mundurowi będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a w szczególności sprawdzą, czy piesi i kierujący pojazdami stosują się do nowych przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, które zaczęły obowiązywać 1 czerwca br.

Ponadto chojniccy policjanci prewencji będą czuwali nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku takich jak promenady, okolice jezior, parki, deptaki, skwery i place zabaw, gdzie dla naszego wspólnego dobra będą kontrolować przestrzeganie obowiązujących w tych miejscach restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się covid-19. Policjanci przypominają również o tym, aby podczas wyjazdów prawidłowo zabezpieczyć swoje domy i mieszkania. Pamiętajmy o wyłączeniu urządzeń elektrycznych, zakręceniu wody i gazu, a także zamknięciu drzwi i okien.

KPP