Becikowe za … pieski w górę. Ma być aż 1000 zł

Wójt gminy Chojnice chce podnieść tzw. becikowe za psy w gminie Chojnice do 1000 zł. Kwotę taką (refundacja poniesionych kosztów) otrzyma każdy, kto „adoptuje” psa z terenu gminy.

Podniesienie tzw. "piesikowego" ma zwiększyć adopcję psów z terenu gminy.   |  fot. arch.

Na początku gmina Chojnice nowemu właścicielowi czworonoga z gminy Chojnice płaciła 400 zł, ostatnio było to 800 zł. Teraz wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański chce zaproponować, by była to kwota aż 1000 zł. Nie będzie to gotówka do ręki, a symboliczny bon.

W ciągu sześciu miesięcy gmina zwróci natomiast wydatki poniesione na nowego czworonoga do właśnie tej kwoty 1000 zł – będzie trzeba przedstawić faktury za zakupione rzeczy jak budę, legowisko, miski, karmę itp. Skąd ten pomysł? – Adoptacja piesków spadła nam do 50 proc. Jeśli nie ma chętnych do ich adopcji, to my ponosimy i tak wyższe koszty w schronisku w Chojnicach.

- Oprócz ważnego aspektu ekonomicznego jest też równie ważny aspekt humanitarny, chcemy by te pokrzywdzone przez ludzi zwierzaczki znalazły przyjaciół homo sapiens – mówi wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Co ważne, pieska może adoptować nie tylko mieszkaniec gminy Chojnice, ale też mieszkańcy Chojnic i innych gmin. Jak dodaje wójt, są i osoby, które biorą pieski i nie chcą w zamian zwrotu kosztów.

(olo)

Zapisz

 1. 16 maja 2018  12:41   Mamy nadmiar?   Pies

  Tak mamy nadmiar takich idiotów jak "M." który dał wyraz swojej tępoty wpisem poniżej.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 15 maja 2018  06:14   Pomysł (1)   M.

  W Polsce mamy nadmiar psów w miastach, jest ich za dużo, część niekontrolowanie się rozmnaża. Jest jeszcze inna śmierdząca kwestia, tylko nieliczni właściciele sprzątają po swoich pupilach. Trawniki pełne odchodów, krzewy na osiedlach obsikane schną. Może zamiast becikowego zrobić i oczyszczać regularnie psie toalety?

  3
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 maja 2018  10:07   M. jest na pewno myśliwym   Woo

   M. zapewne jesteś myśliwym i jak już wystrzelałeś wszystko co sie rusza w lasach to teraz pewnie wziąłbyś sie za psy? Czyją wina jest nieposprzatana psia kupa? Psa czy właściciela bez kultury? Panie Wójcie ma pan wielkie serce!

   4
   1