Basen bez hali sportowej?

Prezes Parku Wodnego Żaneta Janowicz chciałaby pozbyć się ze spółki hali Centrum Park. Jak argumentuje właśnie przez halę basen wychodzi na minus. Z jej analizy wynika, że bez tej hali basen wyszedłby na plus.

Czy hala sportowa trafi pod skrzydła referatu kultury i sportu?   |  fot. arch.

- Pani prezes poprosiła, aby miasto wzięło halę Parku Wodnego, bo jak mówi, ciągnie ona spółkę na minus. Jako miasto dajemy do spółki 130 tys. zł dotacji za korzystanie z hali przez stowarzyszenia, ale zdaniem pani prezes to i tak za mało. Z jej analizy ekonomicznej wynika, że gdyby nie hala, to Park Wodny miałby zysk – mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Jeśli tak jest rzeczywiście, to nie dziwię się, że pani prezes chciałaby oddać halę np. do referatu kultury i sportu. To będzie dla nas trudna decyzja.

Jednocześnie wraca temat zmiany technologii w Parku Wodnym oraz zamontowania klimatyzacji w hali. Burmistrz ucina jednak spekulacje o rozbudowie hali. - Nie ma takiej potrzeby. Postaramy się za to zmodernizować naszą halę – dodaje. Burmistrz żałuje, że przy tym kompleksie miasto nie ma własnej bazy hotelowej czy restauracji, wówczas można byłoby stworzyć ciekawą ofertę np. dla drużyn sportowych.

Obecnie w sąsiedztwie hali działają prywatne podmioty z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Jakiś czas temu spółka sprzedała sporą działkę w sąsiedztwie hali, na której można było rozważyć opcję budowy miejsc noclegowych. Obecnie na tej działce, która jest w rekach prywatnego inwestora, nic się nie dzieje. - Mamy swoje tereny w sąsiedztwie hali – chociażby boisko czy plan manewrowy – dodaje burmistrz.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 21 lutego 2019  23:51   chojniczanin   kibic

  ciekawe czy pensje sobie też obniży

  8
  0
  Odpowiedz
 2. 20 lutego 2019  09:36   Proponuję pozbyć się PANI ...   anonim

  Proponuję pozbyć się PANI PREZES! Bo chyba już lekko w głowie się jej od tej władzy poprzestawiało

  3
  10
  Odpowiedz
 3. 19 lutego 2019  13:13   Działkę sprzedał Paluch   Edek

  Działkę o której mowa sprzedał poprzedni prezes a obecny starosta pan Paluch właścicielowi firmy Regalux.

  9
  2
  Odpowiedz
 4. 19 lutego 2019  12:02   Problem z halami sportowymi ...   anonim

  Problem z halami sportowymi jest. Wszystkie sale popołudniami są zajęte stowarzyszeniom , drużynom Red Devils czy innym podmiotom - nieodpłatnie. Jeżeli ktoś chce prywatnie i ODPŁATNIE wynająć salę , to nie ma szans, ponieważ pierwszeństwo mają "Ci za darmo", więc jak hale sportowe mają chociaż trochę na siebie zarobić skoro nie ma miejsc dla takich co chcą zapłacić???

  12
  2
  Odpowiedz
 5. 18 lutego 2019  22:16   Poza tym nazwa tego obiektu ...   Kakadu

  Poza tym nazwa tego obiektu nie ma nic wspólnego ze sportem haha

  11
  6
  Odpowiedz
 6. 18 lutego 2019  17:04   Ojoj   Ja

  Ojoj chyba druzyna bedzie miała halę. Czy my wszyscy jesteśmy głupi czy tylko UM nas takich robi.

  18
  11
  Odpowiedz