Awans Red Devils do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Piłkarze z Chojnic zrehabilitowali się za ostatnią ligową wpadkę w Warszawie i wysoko pokonali dziś ligowego rywala w meczu 1/8 Pucharu Polski. Mecz zakończył się przed chwilą, a Czerwone Diabły wygrały aż 8:2.

Red Devils wygrał dziś z KS Futal Oborniki i awansował do dalszej rundy.   |  fot. (olo)

Red Devils – KS Futsal Oborniki 8:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Sobański (3 min.), 2:0 Wojciechowski (4), 3:0 Sobański (11), 4:0 Wojciechowski (21), 5:0 Wojciechowski (26), 6:0 Kolesnik (28), 7:0 Kubiszewski (29), 7:1 Sander (31), 8:1 Sobański (32), 8:2 Antczak (32).

Red Devils Chojnice: Werner (Kartuszyński) – Przemysław Laskowski, Kolesnik, Kubiszewski, Wojciechowski, Sobański, Moroz, Patryk Laskowski, Kaczorowski, D. Laskowski.

Zawodnicy Andrzeja Biangi wymazali już z głów zeszłotygodniową porażkę w lidze z AZS UW Warszawa i pewnie pokonali dziś innego pierwszoligowca KS Futsal Oborniki. Wygrana nie dała Red Devils jednak punktów, a zapewniła awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Pierwszy na listę strzelców wpisał się dziś Łukasz Sobański. Niecałą minutę później do bramki gości trafił Sebastian Wojciechowski, który wrócił do składu po przerwie na występy z reprezentacją Polski w mistrzostwach Europy w futsalu. W pierwszej połowie ponownie dał o sobie znać Sobański i po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie Diabłów na 3:0.

Również od mocnego uderzenia rozpoczęła się druga połowa meczu. Już po minucie gola – po dwójkowej akcji z Przemysławem Laskowskim gola zdobył Sebastian Wojciechowski. Ten sam zawodnik trafił też do siatki – po ładnym lobie – w 25 min. Kolejne gole strzelali ci, którym w pierwszej połowie zabrakło szczęścia i precyzji. Najpierw Kolesnikowi piłkę wyłożył Kubiszewski, a później on sam, po podaniu Wojciechowskiego, pokonał bramkarza gości.

Ambitni goście doczekali się gola w 31 min, ale 30 sekund później dostali kolejną bramkę. Gola strzelił skuteczny tego dnia Sobański, który dobił odbitą piłkę przez bramkarza po mocnym uderzeniu Sebastiana Kartuszyńskiego. W 34. min. goście zdobyli gola nr 2.  I to było ostatnie trafienie w dzisiejszym spotkaniu. Kibice obejrzeli więc dziesięć goli i pewne zwycięstwo Red Devils!

A kolejny mecz ligowy Red Devils już za tydzień o 18.00. Przeciwnikiem będzie … KS Futsal Oborniki.

1. 12 lutego 2018  13:24   Szkoda   wwo