Awans Red Devils! Ekstraklasa futsalu wraca do Chojnic

Piłkarze Red Devils Chojnice postawili dziś (14.04.) kropkę nad „i” i po wygranej z KS Futsal Leszno 8:4 awansowali do Ekstraklasy futsalu.

Tak cieszyli się dziś z awansu piłkarze Red Devils Chojnice.   |  fot. (olo)

Red Devils – Futsal Leszno 8:4 (4:2)

Bramki: Sobański 3,Wojciechowski 2, Moroz, Laskowski, Mączkowski.

Goście z Leszna nie zamierzali dziś wcale odpuszczać walczącym o awans gospodarzom i przyznać trzeba, że zwłaszcza do przerwy, byli wymagającym rywalem. Zawodnicy Red Devils wyszli jednak dziś na mecz z jednym celem i konsekwentnie od samego początku go realizowali. Sygnał do ataku dał już w 25 sekundzie Kuba Mączkowski, który po podaniu Vitalija Kolesnika zdobył pierwszą bramkę. Trzy minuty później było już 2:0 po strzale Yevhena Moroza.

Goście mieli w pierwszej połowie kilka dobrych sytuacji, ale świetnie dysponowany był dziś Michał Werner, który ratował swój zespół z opresji. W pierwszej połowie bramkarz Red Devils skapitulował dwukrotnie, ale przy strzale na 2:1 w 12 min. był bez szans, gdyż pięknym strzałem w okienko popisał się Damian Drewnowski. W 13 min w zaledwie pół minuty gospodarze strzelili dwie bramki.

Po kolejnym świetnie rozegranym w tym sezonie rzucie wolnym do siatki trafił Sebastian Wojciechowski, a po chwili podwyższył skuteczny dziś Łukasz Sobański. Minutę później goście nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego – obronił Werner. Do przerwy był jednak wynik 4:2, gdyż gola dla przyjezdnych zdobył Hubert Olszak.

W drugiej połowie goście nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Najpierw dwie bramki strzelili gospodarze – Wojciechowski oraz Sobański. Rozmiary porażki zmniejszył pięknym strzałem były zawodnik Red Devils Łukasz Pieczyński. Diabły odpowiedziały kolejnymi dwoma golami – Przemka Laskowskiego oraz Sobańskiego. Dobrego humoru na ławce Red Devils oraz w hali na trybunach nie popsuł już nawet gol Drewnowskiego na pół minuty przed końcem spotkania.

Drużyna Red Devils wygrała 8:4 i niezależnie od wyników jutrzejszych meczów oraz ostatniej kolejki, zapewniła sobie awans do Ekstraklasy. Po ostatnim gwizdku sędziów w hali wybuchła radość – posypało się konfetti i strzeliły korki od szampanów. Zespół Red Devils wrócił po rocznej banicji do Futsal Ekstraklasy i po ostatnim meczu z Team Unisław rozpocznie się misja Ekstraklasa, bo bez wątpienia czeka trochę pracy i zarząd, i zespół. Jednak to nie temat na dziś, bo dziś cały klub zasłużył na świętowanie. Gratulacje!

1. 18 kwietnia 2018  22:59   postacie drugiego planu (1)   Rodzic

czytam wszystkie opinie pod postami i zastanawiam sie nad jednym...ludzie pisza- trener, prezes, kierownik... a czy ktoś sie zastanowił jak wielka role odgrywaja ludzie drugiego planu? 2 Trener i fizjoterapeutka? ich nie ma widać a są... trener Wróblewski- dobry duch, nie trzeba duzo pisać...super! fizjoterapeutka- cicha, skromna, mądra głowa...lepiej nie można trafić, Red Devils macie szczeście...najlepszy fizjoterapeuta sportowy... przywoże dziecko- jest na hali, odbieram dziecko- jest na hali, przychodze na mecz- jest na hali, wychodze z meczu- jest na hali, wchodze na trening dziecka- jest na hali....ciagle jest, zawsze jest i zawsze jest u niej pełno ludzi... dzięki mojemu dziecku rodzina zainteresowała sie na dobre futsalem- Red Devils, gratuluje i awansu do Ekstraklasy i wyników ale przede wszystkim "TEGO ZESPOŁU" który zapracował na ten awans! Jako rodzic i od jakiegoś czasu FAN mam nadzieje ze wszystkich razem zobaczymy w nowym sezonie, i niezmiernie bede trzymać kciuki za wygrane.

3
    2
    • 19 kwietnia 2018  10:32   Jest na hali bo zajmuje się ...   anonim

Jest na hali bo zajmuje się chłopakami których po meczu musi rozmasować to logiczne. Ludzi drugiego planu jest bardzo dużo tylko jak zwykle w tym klubie są pomijani. Prawda drugi trener i fizjoterapeuta super. Zresztą Pan Wróblewski ma na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych. Poza Rd robi też duża robotę w Chojniczance . Pięknie Panie trenerze!!! Gratulacje. !!!

0
      0
  2. 16 kwietnia 2018  16:15   pozegnanie (1)   Zorientowany pomorzanin

Pani prezes zadanie zostało wykonane gdzies to już słyszałem.Awans na euro i wyj....y z kadry a więc szykuje się ewenement ?dwa awanse w krótkim odstępie i bezrobotny.Takie rzeczy tylko w Polsce;);)no i Grecji.Z drugiej strony kto bedzie za nim tęsknił

3. 15 kwietnia 2018  20:52   Awans piękna sprawa ...   anonim

Awans piękna sprawa gratuluję.Ale co dalej ... Kim tu grać....Ta pierwsza szóstka nie da rady sama w ekstraklasie, nie mamy zmienników.... będzie ciężko się utrzymać wszyscy o tym dobrze wiemy. Najlepszy mecz rd w całym sezonie.

12
    1
  4. 14 kwietnia 2018  23:25   Brawo, brawo, brawo. W pełni ... (1)   aaa

Brawo, brawo, brawo. W pełni zasłużony awans. Dziś druzyna pod względem gry o klasę lepsza od rywala. Co prawda momentami za dużo zabawy w ataku, ale ogólnie był to świetny mecz. Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu, wracamy na swoje miejsce w Ekstraklasie ;)