Autobusy hybrydowe odjechały. Były za drogie

Miasto na pewno nie kupi w tym przetargu pięciu autobusów hybrydowych. Zaproponowana cena jest wyższa od zakładanej o ponad 2,5 mln zł! Jest za to szansa na kupno trzech małych autobusów.

Trzy autobusy takiego rodzaju zaproponowała firma Mmi ze Zbyszewa. Cena mieści się w założonej przez miasto.   |  fot. Strona firmy MMI

W ratuszu otwarto oferty złożone na zakup taboru autobusowego w ramach projektu utworzenia węzła integrującego na terenie Chojnicko – Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Miasto planuje kupić pięć dużych autobusów hybrydowych oraz trzy małe. Na oba zadania wpłynęły tylko dwie oferty – po jednej na każde.

Ofertę na pięć autobusów hybrydowych marki MAN I Lion`s City złożyła firma MAN Truck&Bus z Wolicy spod Warszawy. Zaproponowana cena za jeden autobus 1,9 mln zł, co w sumie za pięć zamawianych sztuk daje cenę 9,5 mln zł. Miasto na ten zakup chce jednak przeznaczyć 6,8 mln zł. Ta część przetargu – ze względu na zbyt wysoką cenę – zostanie więc unieważniona. Na zakup dużych autobusów hybrydowych będzie kolejny przetarg.

Jest natomiast szansa, że uda się rozstrzygnąć drugą część przetargu na zakup trzech małych autobusów. Firma Mmi ze Zbyszewa zaproponowała autobusy MMI Iveco Ruby za 762 tys. zł za sztukę, a więc za niecałe 2,3 mln zł. Ta cena mieści się w zakładanej przez miasto. Trwa teraz sprawdzanie złożonej przez firmę dokumentacji.

(olo)

Zapisz

 1. 19 października 2017  17:28   mzk w odwrocie   Jerzy Krupski

  Ostatnio czterokrotnie korzystałem z usług MZK Chojnice z linii nr 1 do i z Swornychgaci. O ile podróżny przybywający koleją do Chojnic może w sobotę i niedzielę, aż dwukrotnie dziennie dostać się do Sworów, to z powrotem na dworzec PKP w Chojnicach OGROMNE kłopoty. Przedpołudniowa linia nr 1, przed przystankiem na Sukienników, w tajny sposób, bez jakiejkolwiek informacji, staje się linia Nr 2 i nie dojeżdża do dworca PKP, jedzie w "nieznane", a popołudniowy kurs ze Sworów linia Nr 1, dojeżdża tylko do przystanku Towarowa, bo autobus śpieszy do siedziby MZK, a biedny klient MZK Chojnice, musi targać z tego przystanku walizy, "kocimi łbami" i innymi utwardzeniami, określanymi mianem chodnika, na dworzec PKP Chojnice. Panowie - po co Wam nowe autobusy??? i tak będą nadal dziwnie i ba=rdzo rzadko kursować i nie będą docierać na koniec trasy, czyli do dworca PKP, chyba zlikwidować wszystko, a Pan Burmistrz z Dyrektorem MZK powinni startować w biegu chodnikowym , każdy po dwie walizy 10kg i na czas - jeden bieg z Towarowego przystanku na dworzec PKP, a następny z przystanku Sukienników, też na dworzec PKP - ciekawe, który z nich wygra i w jakim czasie - może Rada Miasta ufunduje nagrody !!!

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 10 października 2017  11:36   Czesio, tyś się z pewnym ... (2)   Jan Sz.

  Czesio, tyś się z pewnym narządem ciała na głowę nie zamienił? co za bzdury wypisujesz, co ty porównujesz? Puszczę, którą nawet Car i Niemcy szanowali a Szyszko nie musiał, równasz do jakiś furgonetek? Odniosłem wrażenie, że baniak masz na karku, tylko po to, abyś miał jak jedzenie do kałduna wrzucać.

  8
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 października 2017  20:25   To Czesio jest z PO?   anonim

   To Czesio jest z PO?

   0
   8
  • 10 października 2017  14:41   uuuu   UUUU

   inteligencja na poziomie PO

   5
   4
 3. 10 października 2017  10:56   no dawać   czesio

  Ekolodzy na co czekacie przywiązac się łańcuchami do autobusów tak jak to portaficie w Puszczy Białowieskiej.

  17
  12
  Odpowiedz
 4. 10 października 2017  09:52   Oczywiscie będą przystosowane dla osob niepełnosprawnych na wózkach? (2)   Oczywiscie będą przystosowane dla osob niepełnospr

  Oczywiście będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych na wózkach?

  10
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 października 2017  17:47   hmmm   anonim

   Jak Ci się nudzi napisz tak byś zrozumiała albo idź do wróżki

   2
   7
  • 10 października 2017  10:57   hmm   hmm

   Dziwnie sformułowane pytanie

   8
   2