„Astroidalny plan” na bis

W środę na „scenie” ZSS w Chojnicach ponownie (bo premiera miała miejsce w grudniu) zagościły diabły do spółki z Herodem. Pracownicy szkoły wcielili się w jasełkowe postacie „Astroidalnego planu”, a uczniowie zasilili szeregi chóru anielskiego.

W miarę upływu czasu, jak się później okazało nie taki diabeł straszny jak go malują.   |  fot. D. Narloch

Do Betlejem wędrowała Święta Rodzina, której towarzyszyli aniołowie, pastuszkowie i Trzej Królowie, a drogę wskazywała Gwiazda, która „czasem się gubiła”. Całej akcji ze zgrozą przyglądały się diabły i Król Herod. Wszystko jednak szczęśliwie się skończyło. Złe moce trafiły do Piekła, a na świecie zapanował pokój i zatriumfowała radość.

Przedstawienie było podziękowaniem dla Przyjaciół, Darczyńców i wszystkich Pomocników Świętego Mikołaja, którzy wzięli udział w grudniowej akcji przygotowania prezentów dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ponadto dzieci przygotowały listy-podziękowania dla Świętego Mikołaja i Jego Pomocników, którzy kolejny już raz przyczynili się do spełnienia dziecięcych marzeń. Jesteśmy niezmiennie wdzięczni za Waszą obecność, każdy gest życzliwości i dobroci.

Tekst: ZSS Chojnice. Zdjęcia: D. Narloch

Zapisz